Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#631 » čtv 28. čer 2018, 22:02

puntik píše:Vážení kolegové, obdivovatelé americko-chorovatských krásek,

po nedělních závodech jsem se rozhodl, že si svoje 5,25" XDM nechám. Chtěl jsem si jen dokonce krapet "potunit". Tedy v IPSC se 5,25" XDM nevejde do divize Production, takže spadá do divize Standart, jestli jsem správně pochopil, v této divizi jsou povoleny úpravy zbraně. Takže jsem začal shánět trychtýř na šachtu, botky, pružiny (ne DMPS) apod. Vzhledem k tomu, že od začátku roku je problém s dovozem dílů na zbraně z USA a brownells nic nemá... byl jsem nucen koukat "po" Evropě, šel jsem přes chorovatské stránky výrobce a došel k italskému distributorovi Defense technology group... Na jejich stránkách je nepřeberné množství doplňků na XD(M,S) ... Naneštěstí mají napsáno, že komunikují, prodávají a sdělují ceny distributorům, nikoli koncovým zákazníkům. Tak jsem s nimi komunikoval přes FB. Hlavně mne překvapila vstřícnost komunikace. Výsledkem je, vzhledem k byrokratické náročnosti státních aparátů nadsazených eu nařízeními, vytvoření odkazu na eu distributory, přes které půjde dané díly objednat... Odkaz se na jejich webu objeví v příštím týdnu...

měsíc v (_!_) // legrace
... hledám na těch stránkách ten odkaz na distributory a nevidím. Vidíte to tam někdo na tom jejich webu http://www.dt-group.it/ ?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#632 » sob 30. čer 2018, 11:29

kdyby někdo sháněl na xd-s 3.3 pouzdro kydex vnitřní, zde skladem za 990 kč, což zdaleka nejnižší cena. http://www.myholster.cz/iwb-vnitrni-pouzdro-na-xds-3-3



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#633 » ned 1. črc 2018, 09:14

Audis: to už uběhl měsíc? :-O rychle mi to uteklo... každopádně koukal jsem na ten web a přidali tam odkaz Top dealer Italia... když jsem se tím proklikal, tak jsem skončil na této webové stránce: https://it.batchgeo.com/map/0753052b6bc ... 07c9575a3a

Je to mapa s prodejci.. po zkopírování názvu prodejce do googlu jsem se dostal na jejich stránky prodejců, ale jejich design je šílený... Zkusím některým napsat a uvidím.

Tak či onak jsem čekal, že mají síť evropských prodejců, tj. po celý Evropě, ne jen v Itálii... A nebo na Evropské síti stále pracují...

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#634 » stř 11. črc 2018, 18:01

Ahoj. Zvažuji koupení XDM-9 compactu. Normálně se k ní dávají zásobníky 13 a 19 nábojů s botkou. Můj dotaz. Je někde v Čechách k sehnání ten 19-ti nábojový zásobník s botkou? Nějak ho nikde nemůžu najít. Díky



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#635 » stř 11. črc 2018, 18:35


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#636 » stř 11. črc 2018, 18:40

Jestli nenajdeš v ČR, můžeš koupit v chorvatském obchodě. http://www.365-plus.com/xdm-9x19-magazine-19rd
Poštovné cca 5 eur. Dodání do týdne. Prověřený obchod. Nakupoval jsem tam + jeden člověk na vánoce také.



Sahib
Příspěvky: 6

Příspěvek#637 » stř 11. črc 2018, 19:38

Shirako píše:Ahoj. Zvažuji koupení XDM-9 compactu. Normálně se k ní dávají zásobníky 13 a 19 nábojů s botkou. Můj dotaz. Je někde v Čechách k sehnání ten 19-ti nábojový zásobník s botkou? Nějak ho nikde nemůžu najít. Díky


Ten zásobník na 19 nábojů je ten, co je standardně k sehnání, ale navléká se na něj plastový "kroužek", aby lícoval na kratší pažbičku u Compactu. U XDS je standardně jeden takový návlek na delší zásobník v originálním balení. Jestli se to ale prodává samostatně v ČR nevím...

Jinak je to: https://www.budsgunshop.com/catalog/product_info.php/products_id/711015629/XDM+Gear+Magazine+X-Tensions+Sleeve+For+Backstrap+%232+On+XDM+9mm%2F.40+3.8+Inch+Compact+Model

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#638 » stř 11. črc 2018, 21:22

Sahib píše:
Shirako píše:Ahoj. Zvažuji koupení XDM-9 compactu. Normálně se k ní dávají zásobníky 13 a 19 nábojů s botkou. Můj dotaz. Je někde v Čechách k sehnání ten 19-ti nábojový zásobník s botkou? Nějak ho nikde nemůžu najít. Díky


Ten zásobník na 19 nábojů je ten, co je standardně k sehnání, ale navléká se na něj plastový "kroužek", aby lícoval na kratší pažbičku u Compactu. U XDS je standardně jeden takový návlek na delší zásobník v originálním balení. Jestli se to ale prodává samostatně v ČR nevím...

Jinak je to: https://www.budsgunshop.com/catalog/product_info.php/products_id/711015629/XDM+Gear+Magazine+X-Tensions+Sleeve+For+Backstrap+%232+On+XDM+9mm%2F.40+3.8+Inch+Compact+Model


Díky! To je přesně to co hledám. Jsem rád že se sehnat dá. :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#639 » stř 11. črc 2018, 21:49

pro XDm kompakt fakt jednodušše nejde jednodušše dokoupit zásobník. zajímavá situace. *)

Jestli chceš, zde ho mají americe https://lapolicegear.com/spgfld-xdm5019 ... 9-mag.html . V jejich dodacích podmínkách píšou https://lapolicegear.com/international-orders , že dodávají do rakouska, chorvatska apod. napiš jim, zda by a za kolik poslali do Czech Republic (magazine not goverment registrate :-))

*) já bych xdm kompakt nekupoval. s malou pištolkou lze polo prd trefit. když nosit, tak fakt malou (xd-s - je placatá než xdm, mám, vím, polo prd trefím). kdybych chtěl xdm, a chtěl bych moc, bral bych xdm 5,25 nebo xdm 4,5. Když už, tak už, at s tím něco i lepšího trefím. XDm kompakt stejně jako všechny dvouřadáky na dlouhodobé nošení ve vnitřním pouzdru podle mě není. Ale najdou se zde lidé, kteří to prý trvale nosí. S 5,25 nebo 4,5 nemáš problém s dodávkou zásobníků. Dnes mě po pár dnech nošení napadlo, že na trvalé nošení ve polospolečenském oblečení by bylo pohodlnější něco menšího než xd-s a podobné 9mm jednořadáky. Moji pravou kýtu to napadlo z důvodu kvůli nošení a napadly ji prckové jako ruger Lcp, kevin apod. Vím, že kýta nestřílí a nerozhoduje.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#640 » čtv 12. črc 2018, 08:31

Já to trvale nosím. IWB kydex pouzdro na 3-4 hodině, každej den, no problem. V pohodě jen tak pod trikem. (na to je dobrej ten krátkej zásobník, mám na něm teda ještě pearce grip botičku. Schoval bych asi i ten dlouhej)
Trefuje to v poho délka hlavně není to nejdůležitější. Pokud teda cílem člověka není střílet "Hitler style" na 50 m. Pak si asi nebude kupovat služební pistole.

19 raný zásobník je, jak bylo řečeno, úplně stejný jako do fulsize(full grip) XDM jen s kroužkem který musí (no měl by) souhlasit se hřbetem. Oboje je výměnné a dodává se s pistolí ve 3 velikostech.

Oboje by snad měli mít v obchodě kde XDM prodávají tzn. v partnerských obchodech Zeleného sportu, kterýžto je dovozcem. (nejspíš výhradním) Viděl jsem snad někde i na brownels.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#641 » čtv 12. črc 2018, 10:30

audis píše:pro XDm kompakt fakt jednodušše nejde jednodušše dokoupit zásobník. zajímavá situace. *)

Jestli chceš, zde ho mají americe.....

.... Dnes mě po pár dnech nošení napadlo, že na trvalé nošení ve polospolečenském oblečení by bylo pohodlnější něco menšího než xd-s a podobné 9mm jednořadáky. Moji pravou kýtu to napadlo z důvodu kvůli nošení a napadly ji prckové jako ruger Lcp, kevin apod. Vím, že kýta nestřílí a nerozhoduje.


Snad nebudeme úplně mimo. Nicméně já původně chtěl jenom malý jedno-řaďák. Chci primárně na nošení, ale k tomu, tedy zejména před tím, musím i trénovat. Ale zkoušel jsem G43 a mp9 shield a měl jsem z toho po 100 ranách úplně bolavé ruce. Možná že by to řešily střelecké rukavice, ale těžko říct. Zatímco, při tréningu na zkoušky jsem měl CZ75 a i 200 ran nebyl problém. Takže moje úvaha jde směrem k PPQ SC a právě XDM compactu u kterého se mi moc líbí druhá pojistka v podobě dlaňovky. Nošení v první fázi asi v brašničce pro to určené (falco?) a až později ve vnitřním pouzdře, protože musím obměnit kaťata :lol: Chci tedy mít jenom jednu pistoli a to jak na občasné střílení (víc jak 2x měsíčně po 2h si dovolit finančně nemůžu, ale líbí se mi varinat střílení full-grip s velkým zásobníkem) a i na nošení (na denní bázi s placatým zásobníkem). Případně mě upravte, pokud se moje myšlenky ubírají špatným směrem.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#642 » čtv 12. črc 2018, 12:31

Shirako: Dle mého soudu na to jdeš správně. (Což ti někdo včetně audise vyvrátí) Pistole velikosti G19 je podle mého ideál. Možnost kratší rukojeti je výhoda navíc. Mě se jednořadé glocky drží snad ještě hůř než dvouřadé a nai XDS mi moc nesedělo. Říká se, že i na G43 si člověk zvykne, ale taky se mi to moc nelíbilo.
Asi nemůžeš úplně srovnávat těžkou velkou CZ75 a plastové XDM ale mě se ruce unaví i po 100 z obého a přesnost už nebudu mít takovou ani z jedné. Střelba z XDM není ale rozhodně nic nepříjemného.
Dlaňovka je dobrá na zasouvání do pouzdra, kdy člověk zasouvá ale nemačká dlaňovou pojistku. Na druhou stranu je XDM konstrukčně jiná než Glock.

Za mě prostě nos to s čím seš nejvíc sžitej. Neříkám že jsou subcompakty na h... ale pokud v klidu unosím XDM, proč si ubližovat kompromisem? Hodně práce udělá trénink "na sucho." Každopádně nejlepší si vyzkoušet. Je tu vlákno, XDM mít určitě někdo bude. Kdybys byl z východních čech tak bychom se mohli domluvit.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#643 » čtv 12. črc 2018, 15:59

Audis, tak já to mám přesně naopak. S XDM 4,5" nastřílím hůř jak s XDM 3,8" v kompaktu.

Jinak ty "návleky" jsem nikdy neřešil, dokonce i ty, co jsem dostal ke zbrani, tak jsem nechal v krabičce. Nosím 3,8" s 13 a na střelnici do toho normálně cpu 19, bez toho, že by mi to nějak vadilo, že tam ten návlek není. Nehledě na to, že to stejně dost zavazí v sumkách.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#644 » čtv 2. srp 2018, 09:01

audis píše:z legrace jsem napsal ted večer email do amerického Springfieldu na dostupnost, odpověd za hodinu teď v 20-30 h. Odpovědi:
"Neumím říct, kdy bude v USA dostupný XD-S mod.2 9 luger. Doufejme, že do konce roku. V Evropě snad o rok později."
Michael B | Customer Service Springfield Armory®

NOVINKA
Springfield xd-s 9 3.3 mod. 2

V Americe se začal prodávat xd-s mod. 2 v ráži 9 luger.
specs: https://www.springfield-armory.com/prod ... stack-9mm/
Obrázek



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#645 » čtv 2. srp 2018, 13:04

vypada skvele.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů