Teplota hilzny po výstřelu

Uživatelský avatar
martens73
Příspěvky: 14

Příspěvek#31 » čtv 12. črc 2018, 07:39

tohle je ze včerejška - nábojnice luger, odraz zřejmě od stěny stavu a dopad na předloktí. doteď se mi nic podobného nestalo - nábojnice mě trefila mockrát, ale takhle nespálila
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#32 » čtv 12. črc 2018, 10:23

Nábojnici za tričkem jsem už měl mnohokrát, ale tohle jsem fakt ještě neměl.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#33 » čtv 12. črc 2018, 21:18

Zřejmě lokální alergie na mosaz :-D
Abych nebyl OT, tak mnohokrát mi zapadla 9 luger za tričko, ale většinou to způsobilo jen zarudnutí kůže. Kámošce nešťastně spadla mezi brýle a obočí, což byla trochu krizovka, protože úhly s nabitou zbraní... naštěstí jsme byli na "své" střelnici a rychle jsem ji zbraň vzal z ruky. Člověk, který nestřílí, tak samozřejmě reaguje na to pálení a nemyslí na bezpečnost. Kdo to už zná, tak ví, že to nic nedělá a nezmatkuje se zbraní v ruce.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#34 » sob 14. črc 2018, 08:15

Tak i taková malorážková nábojnice čerstvě vystřelená za brýlemi nepotěší. Stalo se mi přesně to, co popisuje mobil-man. Včetně otočky se zbraní. Následovalo rychlé uvědomění si situace a bezpečná manipulace. Problém je ten, že na ruce je silnější kůže a ruce jsou zvyklejší na nějaké nepředvídatelné kontakty. Horší je to právě v obličeji, kde je kůže tenší a u oka citlivější. To se pak i zkušeným může přihodit níže i zde popisované otáčení se zbraní.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#35 » sob 14. črc 2018, 08:32

Kdyby se mi tohle stávalo často, řeším jiné brýle.



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#36 » sob 14. črc 2018, 09:21

Tak obdobnou spáleninu jsem měl i já od malorážkové nábojnice. Přiletěla od vedlejšího stavu z pistole, spadla mi na výstřih trika zepředu. Jak jsem se pohnul, tak mi ji ten lem výstřihu přimáčknul na klíční kost a pak doma puchýř :-)



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#37 » sob 14. črc 2018, 11:53

Škorpion na stavu s nízkým stropem. Po několika hilznách za tričkem na zádech si na střelbu se škorpíkem otáčím čepici kšiltem dozadu :-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#38 » sob 14. črc 2018, 12:12

kolombo píše:Kdyby se mi tohle stávalo často, řeším jiné brýle.

Nee, stalo se to za x-let jen jednou. A mezi střelci jsou navíc zástěny :D Takže náhoda.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#39 » pon 16. črc 2018, 18:58

Me uvízla hilzna mezi tváří a brýlemi, nic moc, za pár vteřin spálenina. Udržet směr bylo fakt těžké, ale 10 lidi na palebni care po obou stranách přesvědčí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů