ZP - Spolehlivost



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#16 » pon 25. črc 2011, 08:08

Možná Fox, jestli sem nakoukne, tak by mohl podat vysvětlení jak to je.

Uživatelský avatar
sw_fox
Příspěvky: 30

Příspěvek#17 » pon 25. črc 2011, 09:16

No s ohledem na předchozí citace přímo ze zákona bych si snad dovolil jen doplnit, že například přestupky za volantem či přecházení na červenou rozhodně nejsou důvodem pro nevydání ZP. S tím "povalováním se někde" bych byl opatrnější, neb bychom mohli narazit na to "prokazatelné požívání alkoholu ve větší míře".....

Jinak k tomu vašemu filozofickému závěru si dovolím jednu základní poučku z právnické fakulty, jež v obecné češtině znamená asi toto: "to co je v zákoně upraveno, jsou jakési minimální požadavky na slušné chování", tedy chovám-li se obecně jako slušný člověk (což je o trochu víc než požaduje zákon), nebudu mít problémy.....

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#18 » pon 25. črc 2011, 09:23

-to sw_fox: děkuji za rychlou reakci a posouzení.
Platí to tedy nejen pro vydání, ale i například při prodlužování?
Takže pokud mi například bude zabaven ŘP, za rychlou jízdu tak to je "OK", ale pokud se bude jednat o DN, kterou zaviním, nota bene, nějaký dopravní přestupek ve spojitosti, alkohol, drogy a podobně už to důvod bude?



Antestorix
Příspěvky: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 25. črc 2011, 10:11

Díky za vysvětlení, v tom případě si radši počkám ten jeden rok, ať tam u policajtů nemám žádný puntík :?

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#20 » pát 5. srp 2011, 05:47

Od srpna platí novela, která lidem, kteří přišli o ŘP netýká se mne ;-) nařizuje pro jeho znovuzískání, úspěšně absolvovat psychotesty!
Pomíjím ten fakt, že zatím není prováděcí vyhláška a může si je dotyčná osoba nechat udělat i u dětského psychologa.
Takže čistě pro informaci, dotyčná osoba neuspěje a ani v tomto případě, když není způsobilá řídit vozidlo a vlastnit ŘP, se to nevztahuje na ZP? To bych se totiž divil, ale vše je možné, že?



JirkaS289
Příspěvky: 5

Příspěvek#21 » úte 29. říj 2013, 22:39

Zdravím vás střelci. Zbrojní průkaz mám teprve pár dní a tak mám doslova hrůzu z jakýchkoli přestupků. Chtěl bych se vás tímto zeptat, jestli může být můj ZP v ohrožení, pokud jsem v Praze neůmyslně, čistě svoji hloupostí přejel dva těsně za sebou stojící semafory na červenou. Můj dotaz platí samozřejmě pouze pokud na této křižovatce byla kamera na snímání jízdy na červenou. Většinou jsem se dozvěděl, že dopravní přestupky kromě alkoholu neohrožují držení ZP. Děkuji za odpovědi. Jirka.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#22 » úte 29. říj 2013, 22:52

Když máš ZP pár dní, měl bys mít v živé paměti, kdo není podle zákona spolehlivý - http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p23.
To já mám hrůzu oprávněně - o jednom člověkovi, který mě okradl, jsem veřejně prohlásil, že je zloděj. On na mne podal trestní oznámení pro pomluvu, PČR to předala na přestupkovou komisi. A na moji obhajobu, že pravda přece nemůže nikoho urazit, mi paní z komise vysvětlila, že když o zloději řeknu, že je zloděj, urazit ho to může. Málem jsem šel do kolen, naštěstí jsem seděl na židli. A teď čekám na výsledek. Myslím, že raději nebudu mluvit, psát, myslet..., nebo ten víc než jeden přestupek přilítne, ani nemrknu.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#23 » úte 29. říj 2013, 22:59

ne pokud nekoho nesejmes, kdyby si zpusobil nehodu nebo nekoho prejel tak jo... to sami plati na stopce... i kdyby te vybodovali coz nemuzou za jeden prestupek 2x denne takze pokud mas cisto cekej 6bodu nebo kolik je za cervenou maximalne :) tak ti ZP nevemou... zbrojak v souvislosti s rizenim mohou vzit za drogy,chlast, za nehodu ci zraneni pri nehode za tu cervenou a stopku, mozna i za neco dalsiho ale to nevim... spis za vsechno za co ti muzou hned sebrat papiry :)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#24 » úte 29. říj 2013, 23:05

zdenku dle toho zakonu tam pisou vic nez jednou takze jestli si mu nevyhrozoval 2x tak by to melo bejt cajk



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#25 » úte 29. říj 2013, 23:08

Na základě čeho tak soudíš? Podle zákona přestupky v dopravě nemají vliv na spolehlivost...



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#26 » úte 29. říj 2013, 23:09

Int1m1thy: jasně, jen se bojím, že když se nesmí věci nazývat pravými jmény, tak s aktuální situací v tomto státě na ten druhý moc dlouho čekat nebudu :(

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#27 » úte 29. říj 2013, 23:10

http://www.trestni-rizeni.com/dokumenty ... ch-vozidel ja nemluvil o prestupcich... za prestupek ti nemuzou sebrat papiry hned



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#28 » úte 29. říj 2013, 23:14

OK :)



JirkaS289
Příspěvky: 5

Příspěvek#29 » stř 30. říj 2013, 05:38

Díky. Já sem si teda věděl, že 1 přestupek je v pohodě. Jen jsem se bál toho, že když jsem ty 2 pár metrů od sebe stojící semafory přejel najednou, tak že by, kdybych měl opravdu smůlu, to mohli brát jako 2x jízda na červenou. No a za to můžou dát zákaz řízení na max 6 měsíců. Tak jsem si myslel jestli tento fakt by nějak nedělal problémy.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#30 » stř 30. říj 2013, 13:51

nemel protoze te nemuzou bodovat za 2 stejny veci za jeden den takze az druhej den kdyz udelas to stejny tak ti je daji do cistirny

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Destructor, Héfaistos, k.jarek, Stanxp a 14 hostů