Zbroják, zbraně a policejní kontroly

Co jinam nepatří...


Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#16 » pon 25. črc 2011, 10:11

I kdyby zkontrolovali 100 lidí a načapali jednoha darebáka, tak už kvůli tomu se to vyplatí.
Nebo si myslíš, že si radši nemají všímat nikoho a ničeho? Samozřejmě chápu, že všichni máme právo na své soukromý. To se ti pak jednou třeba nevrátí děti ze školy, protože narazí na nějakýho magora, kterého fízlové kvůli jeho "soukromý" radši nezkoukli.
Když se kácí pes lítají řízky ;-)

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#17 » pon 25. črc 2011, 10:22

Sorry ale ne. Práva jedince mají vždy větší hodnotu než nějaké přesně nespecifikované dobro společnosti. Podobné kecy neustále slýcháme od protizbraňových advokátů " I kdyby to zachránilo jeden život tak to za to stojí".
Společnost nikdy nebude úplně bezpečná ani kdyby každý měl kamery po celém baráku a byrokrati ho kontrolovali celej den. Bezpečnost ani není nejdůležitějím ůkolem státu - tím je ochrana práv a svobod.

"Ti, kdo se vzdají trochu svobody, aby byli na přechodnou dobu v bezpečí, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečí." - Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#18 » pon 25. črc 2011, 11:20

Kamil: takže až mi u bytu zazvoní nějakej reaktivní policista, že mi jde preventivně zkontrolovat byt (co kdyby....) a bere to partaj po partaji, tak je vše v pořádku a mám mlčet, protože to dělá pro mé dobro? :shock:
nevidím totiž rozdíl mezi obydlím, autem (mimo to, na co má právo), soukromým zavazadlem a podobně.
to už je hodně velké omezení svobody, nemyslíš? pochopím to u nějakého zátahu, když mi slušně řekne že hledají xxx a zda mohou zkontrolovat zavazadlo. v případě nebezpečných věcí se mi slušně s tímto odůvodněním omluví po prohlídce (nebude chtít riskovat nějakým upozorněním předem). ale aby strkal nos někam kam nemá a to bezdůvodně, to tedy ne. můžu tam mít své čistě soukromé, legální a třeba intimní věci. už vidím, jak bys byl ochotný někomu ukázat kanelku jako ženská a mít v ní vibrátor. a nebo v tom batohu nějakou nafukovací společnici (to jen příklad).
prostě na to nemá nárok. může mě o to požádat, ale já mu nemusím vyhovět. toť vše.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#19 » pon 25. črc 2011, 13:15

Kamil1 píše:Kdo má čisté svědomí nemusí se ničeho přece bát ;-)
"Nebát se a nekrást" !

V tomto případě se bojím, že někdo přestoupí svoji pravomoc a zneužije to proti mne. Již bylo hodně případů, a nejen za "KOMANČE" tam sem se stim setkával denně

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#20 » úte 26. črc 2011, 02:33

Kamil1: Kdyz uz tu chces presentovat svoje dementni nazory, nauc se aspon pravopis (soukromi, ne soukromy).
Dle Tve logiky by asi bylo idealni, kdyby policajti meli kazdych 10 metru checkpoint. :roll:

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#21 » úte 26. črc 2011, 10:15

-to jomekabi: nerozumím tomu, proč toho člověka urážíte?
pokud se vám nelíbí, že obhajuje větší kontrolu, lze to snad napsat lépe.
To, že používá poněkud hloupé příměry, je lepší když trpí kvůli jednomu dalších 99, které se na nás "ozbrojené" snaží uplatnit už pomalu celá EU je fakt, ale není třeba hned někoho urážet.
Poukazování na pravopis není nejlepší cesta, ostatně vaše SMSková varianta, je rovněž nic moc a to, že to je dneska běžné není obhajoba.
Nesouhlasím s tím, že má většina trpět kvůli menšině, to je nesmyslná obhajoba, ale bohužel lidé na ní slyší :-(

Jinak Policii stačí, nepletu-li se důvodné podezření, takže ano může prohlížet kufr auta, může vlastně i šacovat, vždyť on si nabyl dojem, že jste podobný celostátně hledanému....
Myslím, že naše PČR má práv dost, jen je pořádně využívat a ne zneužívat a myslím si, že je dobře, že jim strouhli odposlechy, bankovní a telekomunikační možnosti, jako paušální možnost. Když bude potřeba, musí požádat soud a tak je to OK.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#22 » úte 26. črc 2011, 13:53

Nekrmte trolly :idea:

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#23 » úte 26. črc 2011, 23:10

KITTbx píše:-to jomekabi: nerozumím tomu, proč toho člověka urážíte?
pokud se vám nelíbí, že obhajuje větší kontrolu, lze to snad napsat lépe.
To, že používá poněkud hloupé příměry, je lepší když trpí kvůli jednomu dalších 99, které se na nás "ozbrojené" snaží uplatnit už pomalu celá EU je fakt, ale není třeba hned někoho urážet.

Samozrejme mas pravdu, mel jsem perny den a byl jsem v nevrle nalade. Timto se omlouvam. :oops:

KITTbx píše:Poukazování na pravopis není nejlepší cesta, ostatně vaše SMSková varianta, je rovněž nic moc

Jaka SMSkova varianta?

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#24 » stř 27. črc 2011, 02:50

Předpokládám že myslel to že píšeš bez diakritiky.... takový detailisti :D Taky radsi pisu bez diakritiky je to rychlejsi pohodlnejsi a obcas i nutne (nektera prenosna zarizeni a podobne) a v 99% to neposkodi porozumitelnost textu, tudiz je to win-win situation ;)

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#25 » stř 27. črc 2011, 06:01

- to jomekabi: doufám, že jsem se Vás nedotkl, jen mne to od Vás překvapilo, jelikož jak jsem si všiml zde i na jiném fóru, není to myslím běžné, zvláště u Vás ;-)
ale určitě jsem od Vás vše nečetl :-)

-to JiGSSaW & jomekabi: ano poukázal jsem na to, že přeci nebudu rýpat do pravopisu, když sám de facto píšu také špatně. Jistě SMSkové texty také používám, bohužel jsou dost rozšířené a nelíbí se mi to, ale co nadělám, například když píšu z mobilu, nebo na ICQ nebo podobně, ale nenapadlo by mne potom mluvit o pravopisu.
Myslím si, že s pravopisem na fórech je to v podstatě buřt, spousta lidí jsou Dyslektici, avšak jsou zcela normálně uvažující a slušní lidé, tak pravopis bych řešil snad až ve článcích a podobně.

Třeba se pletu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#26 » stř 27. črc 2011, 06:11

No prostě jsou někteří z nás na různé lontrolya buzerace maličko háklivější. :x

No a co se diakritiky týče, to není zvyk z SMSek ale z Emailu. Když si pravidelně píšeš s lidmi co nemají nainstalovaný český kodování, tak by si moc nepočetli....

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#27 » stř 27. črc 2011, 06:19

-to sided: ale jo já Vám rozumím, jsem úplně stejný, to, že něco vysvětluji, co POLICIE může, neznamená, že se s tím plně ztotožňuji.
Jsem přesvědčen, že soukromí a majetek, tak jako život a zdraví je/má být nedotknutelné.

Znám to z práce, také tu jedeme na AN Win, ale bohužel pro ně, já jsme v ČR, takže používám češtinu, no někdy to nejde.
Nic méně věřím/doufám, že jsem byl pochopen ;-)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#28 » stř 27. črc 2011, 13:46

KITTbx: Bohuzel jsme se dostali uplne OT, tak opravdu jen kratce:

Vubec ses me nedotkl, proste mel jsi pravdu. A prosim Te nevykej mi, normalne si tu vsichni tykame. Mne je opravdu fuk, o kolik je kdo mladsi nez ja. Navic jsem uz moc starej na to, abych si pamatoval, s kym si tykam a s kym vykam. ;)

Co se tyce diakritiky, v zivote jsem ji nepouzival. Na pocitaci jsem se naucil pred vice jak 30 lety v Anglii a navic ani nemam ceskou klavesnici - notebook jsem koupil pred tremi lety taky v Anglii (casto tam jezdim). Sice jak doplnit ty breberky vim, ale to mi pak trva moc dlouho, nez neco sesmolim.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#29 » stř 27. črc 2011, 17:14

Jsme sice OT, ale jsme vysvětlení a srovnaní :-)

Ja sice uz take nejsem pubertak, pristi rok mi bude 40, ale preci jen lidem, které neznam osobne, nebo mi tykani nenabidnou, vzdy vykam, je mi to tak prirozene.

:-)

Takže ať už nejsem OT, další třeba v SZ ;-) = sekera, nebyla ani vykopána, ukončení je patrné ;-)
Naposledy upravil(a) KITTbx dne stř 27. črc 2011, 17:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » stř 27. črc 2011, 17:17

Nechci Vám do toho pindat, ale všiml si někdo co je napsáno v názvu tohoto vlákna???
Navrhuji zakopat válečné sekery a věnovat se tématu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů