Bren 2

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#61 » ned 8. črc 2018, 16:25

BREN !!



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#62 » ned 8. črc 2018, 19:10

Já asi dřív preferuji něco co nemusím dodělávat doma, co má už svůj dořešený vzhled a funkcí, nejlíp v MIL std... Proto mně tak zajímá co udělá někdo s BRENem 1 nebo 2 - jestli, za kolik, v jaké podobě a výbavě a hlavně jestli vůbec bude k mání...pro nás civily.
Proto jsem taky chtel vedet nakolik jsou názory v debatách o BRENu založený na reálných zkušenostech.
Mohl by se ozvat někdo kdo BREN1 vlastní a nastřílel s ním pár tisíc ks?
Zájem o ARka nikomu nevymlouvám. Je to vše podle gusta každého soudruha, jak praví klasik. Zkouším í ARka, protože je nezatracuji, jen jsem asi zatím nepotkal to pravé. Snad jen DD...? VAR? Nepospíchám. Mám čas. Pistoli jsem si taky zkoušel a vybíral déle...



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#63 » úte 10. črc 2018, 17:51

Zdravím, nemá někdo nějakou aktuální informaci ohledně plánované dostupnosti civilní verze?

Stále platí konec roku 2018/začátek 2019?

Doneslo se ke mně, že by mohl být civilní Bren 2 v prodeji již na konci září 2018 - ale moc se mi to nezdá.

Díky za případné info.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#64 » stř 11. črc 2018, 16:15

Také by mě zajímalo. Poslední info co mám je to, co jsem psal o stranku/dvě dříve.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#65 » pát 13. črc 2018, 20:52

Prosím, vlastní někdo Bren? Kromě střelnic. Zajímají mě zkušenosti majitele. Dík.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#66 » stř 18. črc 2018, 20:15

Podle webu brodu ma byt Bren 2 o 10 gramu lehci nez EVO...je to vubec mozny, nebo to je preklep?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#67 » stř 18. črc 2018, 20:53

To mi zní jako "fatální békovina ", jak praví klasik .



Medicinbal
Příspěvky: 56

Příspěvek#68 » stř 18. črc 2018, 21:20

Zde ji vazi ( cas 9:40) automaticke verzi a ma cca 3 kg ( 8lb a 10 oz)...
https://youtu.be/tQHzwc_fBFs



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#69 » čtv 19. črc 2018, 09:27

Aha, diky...a jaka delka hlavne ze to je?

Takze na webu ma brod proste blud



Medicinbal
Příspěvky: 56

Příspěvek#70 » čtv 19. črc 2018, 16:48

Ja bych netvrdil, ze to je blud. Na videu ma full automatic verzi s 11" hlavni a ma cca 3 kg. Umim si predstavit, ze 8" v civilni verzi ma o 0,25kg mene....



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#71 » čtv 19. črc 2018, 19:14

Tak uvidime. Kazdopadne moje V-ARka 12,5” s M-Lok predpazbim ma lehce pres 3kg, takze mne zajima srovnani a prekvapi mne, pokud to bude mit tech 2,75 kg



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#72 » čtv 2. srp 2018, 13:43

Indian> Ahoj, koukám že se tu sháníš po někom kdo má Brena 1 a jeho zkušenostech. Tak tedy, mám CZ805 S1 s 14.5" laufem, dostrojil sem ho do podoby v jaké ho používá AČR, to znamená teleskopická sklopka, MC šachta na AR zásobníky, napínací páka s kuličkou a boční raily, místo těch hladkých lišt.

No a teď ke zkušenostem, do dnes z něj mám vystříleno něco okolo 1000 ran a nevim co je závada, Bren jede spolehlivě, požíra munici všech výrobců, co jsou zde na trhu a neměl ani problém se zásobníky ruzných výrobců, co jsem zatim měl možnost zkusit, od armádních plecháču, ruzných plastových FABu, Lanceru, HK, PMAG a jiné co mi na střelnici půjčili kamarádi a které jim například v ARkách závadili :-)

Přesnost na 100 až 300m s Barnaulama, nebo lehkejma SB 55gr - na 100m desítka, max pár úletů do devítky.

Ergonomie - je trochu těžší na čumák, ale to je dnes většina pušek co jsou orejlovaný až dopředu. A pozitivně to jde proti zdvihu. Jinak kamoš co v práci provozuje HK 416, tak sám prohlásil, že ho kultivované chování Brenu překvapilo, vzhledem k tomu jak je pomlouvanej. Nicméně kritizoval na něm poměrně ostré hrany railů, což mu dávám za pravdu. Ale to je řešitelné, prostě na nepoužívané raily nahodiš nízkoprofilovou krytku - takový ten gumovej žebříček a je vyřešeno.

Jinak všechny ovladače jsou tam kde mají být, snad jen tlačítko vypouštění zasobníku na pravé straně by mohlo vzhledem k mým krátkým prstům být malilánko blíž, z leva je v pohodě. Pohybující páka závěru mi nejen že nevadí, ale dokonce jí preferuju. Chod spouště perfekt. Páčky pojistky na pravo standard a na levo mám prodlouženou - zajišťuji hřbetem ukazováku v pravo a odjišťuji palcem v levo.

Čištění - díky otevřenému pouzdru závěru mi příjde snadnější, než na ARkách. V prostoru závěru je většinou svinec jen od lakovaných zápalek. Čištění pístu stejné jak na vz.58 jen plynový válec se čistí snadněji.

Na závěr podotýkám, že zbraní všech možných systému miprošlo rukama dost AK,AR,FAL,vz.58,Galil...atd. A většinu znich i vlastnim, tak že ne že by nebylo s čim porovnávat :-)

Závěr, ano vyvážení a elegance původní M16A1 Bren nedosahuje, ale například s plně orailovanou M4 a pístem bezproblému krok udrží.

PS: M4 jsem před Bren měl a na Brenu mi víc vyhovuje úchop a poloha spouště vůči ručce.

Za mě tedy si Bren1 tak špatnou pověst od domácích rozhodně nezasloužil..



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#73 » čtv 2. srp 2018, 16:09

Když to tak chválíš, tak jsem hodně zvědavej na dvojku, protože tu chválí i lidi, co mi jedničku hodně haněli...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#74 » pát 3. srp 2018, 15:51

To Motostrelec. Moc díky za info. Konečně někdo kdo to držel pořádně v prackách a vystřílel ž toho víc než 50 ran. Takže to ve finálu není špatné zbraň. S ohledem na to že se nechystám do valky to budu velmi zvažovat.
Díky moc.



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#75 » pon 13. srp 2018, 13:05

jhora > Dvojka bude samozřejmě taky dobrá, oproti ovládání jednička přináší tolik nových ovladačů, že si již ideální způsob ovládání na ní musí najít každy :-D I ti co normálně prosazují AR15 :-D

Mě na ní trochu vadí krátké předpažbí a díky tomu dost trčící lauf v provedení s 14.5". Jinak fajn je pocitově nižší hmotnost a lepší pažba.

Zvědav jsem na cenu pro civil a taky jestli B2 nebude nějak ořezaný oproti armádní verzi, jako třeba byly boční raily na B1.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar, Roadrunner a 12 hostů