Maník s puškou v Ostravě



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#1 » pon 6. srp 2018, 20:41

Zdravím všechny,
dneska ráno asi v 6:45 jsem projížděl autem v Ostravě ulicí Muglinovská a všimnul jsem si blikající policejní oktávky postavené na zastávce Bohumínská, směr Rychvald, a pár strážníků, kteří zrovna konfrontovali tělnatého pána v zelené kamizole a fešném zeleném kloboučku s flintou v plné parádě na rameni a ohařem u nohy. Asi deset metrů po směru jízdy na krajnici stála nějaká stará plechovka ze které směrem k pánovi v zeleném vykukovali dva na melanin bohatí tvrdě pracující spoluobčané.
Projížděl jsem jenom kolem, spěchal jsem do práce a nestihl jsem si celou scenérii pořádně prohlédnout, ani jestli maník měl na rameni "jenom" vzduchovku a nebo skutečně po ulici pobíhal s kulovnicí, ani jsem si nevšimnul nějakého objektivního důvodu proč by proboha měl vůbec ve městě pušku vytahovat, pokud tedy pominu, že zastávka Bohumínská se nachází v nepěkné čtvrti Ostravy.
Ví někdo něco bližšího? Média mlčí, většinou si některá z těch hyen na podobném případu udělá kariéru.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#2 » pon 6. srp 2018, 20:48

A proč by jako myslivec v kamizole nemohl mít pušku na rameni, když nepoužívá hromadnou dopravu? Je otázkou, zda to věděli i zasahující policisté. Znalost zákona u policie je poslední dobou skutečná tragedie.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#3 » úte 7. srp 2018, 06:10

Myslivci nemusí dodržovat skryté nošení mimo revír/honitbu/uprostřed města?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#4 » úte 7. srp 2018, 06:13

§29, odst. 6. zákona o zbraních. Najdi si sám.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#5 » úte 7. srp 2018, 07:10

@marinakus: je to odstavec 4. Autor tohoto webu se pravdepodobne prepsal.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#6 » úte 7. srp 2018, 07:35

Juraj: Nepřepsal, spíš neaktualizoval znění. V odst. 6 to bylo ve znění platném do 31.7.2017. Teď je to v odst. 4.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#7 » úte 7. srp 2018, 08:54

P.V. On je ten odstavec skutečně pouze chybně očíslovaný. Alespoň zde na stránkách v odkazu na legislativu. Po trojce většinou šestka nenásleduje. Moje chyba, že jsem si toho nevšiml hned. Vůbec, nechápu proč admin stále s aktualizací legislativy nic neudělal. Je to pro tyto stránky strašná škoda.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#8 » úte 7. srp 2018, 09:03

Mají moc práce s mazáním a banováním na fóru? :lol:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#9 » úte 7. srp 2018, 09:20

:-D :lol:



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#10 » úte 7. srp 2018, 10:04

marinakus píše:A proč by jako myslivec v kamizole nemohl mít pušku na rameni, když nepoužívá hromadnou dopravu? Je otázkou, zda to věděli i zasahující policisté. Znalost zákona u policie je poslední dobou skutečná tragedie.

Otázka je, jestli nebyl pán vyhozen z nějakého autobusu, který potom jel dál. Lidi na něj zavolali PČR a ti si ho vyzvedli na další zastávce...



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#11 » úte 7. srp 2018, 10:31

Marinakus:
Moje chyba, musím více studovat zákon.
Co se týče postupu policie neznám průběh, proto se ptám jestli někdo neví něco více. Každopádně pokud dostali hlášení typu "pobíhá tady blázen s kulovnicí" tak přijet museli. A popravdě celkem chápu, že někdo volal, ne každý zná zákon, sám jsem se napálil.



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#12 » úte 7. srp 2018, 11:11

A nebylo to spíše tak, že policisté zastavili auto a zrovna v místě kde je zastávka MHD, třeba jenom toho myslivce upozornili, že pokud chce jet MHD měl by mít pušku v pouzdře? Jsem z vesnice a běžně potkávám myslivce s flintou přes rameno, takže pro mě to není nic překvapujícího.

A taky velice často v Ostravě potkávám PČR zastavené auto s čmoudy a následnou kontrolu.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#13 » úte 7. srp 2018, 15:05

Řekl bych, že to je to co mu pověděli, pokud se nedopustil ničeho jiného, tak mu snad ani nic jiného říct nemohli (kromě obligátní žádosti o doklady).
Nicméně určitě nejeli jenom tak kolem, propletli se k němu mezi auty z vedlejší ulice s modrým majákem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Neptun a 12 hostů