Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2056 » úte 7. srp 2018, 13:20

Koukám, že podružný je s jedním d :-D Špatně sem si určil kořen slova, ale to je tak nějak jedno, myslím, že tu řešíme úplně něco jiného :-) Chlapi sem nikde nepsal, ale krom 4 tého pádu se píšou s i.
Jinak tady si reklamu nikdo nedělá, řešíme jestli musí být přikotvena skříň nebo ne. Rozdíl mezi skříní a trezorem sme už řešili. Trezorem je jen to co splňuje dle 1143-1 stupeň 0 a výše, zbytek je skříň (což se mimochodem píše i v tý certifikační zprávě která je na Z2 - bezpečnostní skříň na zbraně). Takže řešíme čistě skříně.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#2057 » úte 7. srp 2018, 14:18

Nikde - opakuji - nikde není požadavek na třídu Z2 pro uložení zbraní do 10 ks. Pokud si to certifikujete, klidně to tak dělejte, ale v této souvislosti je to irelevantní.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#2058 » úte 7. srp 2018, 15:28

Pokud vím, tak co zákon nezakazuje, to je povolené. Takže ukotvit si skříň na zbraně i trezor je možné a nikdo za to nemůže být postihován. Takže stále nechápu, proč se nám tu snažíte vnuknout myšlenku, že kotvení skříní na zbraně a trezorů je nebezpečný a nezákonný nesmysl ...



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#2059 » úte 7. srp 2018, 15:39

prosím o citát, kde jsem něco takového napsal :shock: :roll: :lol:



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2060 » úte 7. srp 2018, 15:50

@kolombo méně lihu, více slunce ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#2061 » úte 7. srp 2018, 17:34

U skříně do 10 zbraní
Bombr tvrdí, že kotvit je povinnost, píše li se to v návodu k obsluze nebo certifikátu ohledně způsobilosti na 10 zbraní klidně odkazem na zkušební normu (jakkoliv latentní to je). (jestli jsem to pochopil dobře)

Kolemjdoucí tvrdí, že povinnost kotvit není a nemůže být požadovaná od prodejce / výrobce. (tomu věřím já, mj. Já Nakonec kotvit nějak trochu budu, protože budu chtít sám , ale až najdu sílu a čas)

Oba názory jsou důvěryhodné. Ať si každý vybere sám čemu věří. Lepší názor nemáme (zatím). Téma je vyčerpano zatím. Děkuji za příspěvky. Pokud někdo neobjeví něco nového, čím to rozsekne, netřeba dál vyživovat t. Č. již neplodnou diskusi. Děkuji.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#2062 » úte 7. srp 2018, 17:40

Trochu mi to připadá, že obě vysvětlení jsou z výkladu zákona vyhlášek norem a nařízení, správně. I to se může stát.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2063 » úte 7. srp 2018, 19:38

kolemjdoucí píše:Nikde - opakuji - nikde není požadavek na třídu Z2 pro uložení zbraní do 10 ks. Pokud si to certifikujete, klidně to tak dělejte, ale v této souvislosti je to irelevantní.

To taky nikdo netvrdí :-D Však sem to psal v příspěvku o pár zpět, že i S1, může splnit certifikaci skříne na zbraně, vyjdeli při testech vyšší hodnata (na S1 totiž stačí pouze 10RU) ale pokaď to dosáhne, tak automaticky dostaneš certifikát skříně na zbraně i když si to na to vyloženě netestoval....



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2064 » úte 7. srp 2018, 20:31

Panove, add to kotveni.
Ona to neni moc velka veda.
Je to prakticke a tak kotvit/nekotvit je vicemene akademicka otazka. Pokud clovek nechce mit safe/skrin na panelakove zdi sousedovic loznice, neni moc co resit. (pak chapu onen ostych)
U mne to probihalo asi nasledovne - prijel trezor firemni dopravou.
Pan znacne sily jej vylozil na rudlik, vyskakal par schodu a slozil skrin v pozadovane mistnosti. Na dotaz, kam to chcete, to vylozil a vybalil a nasledne ukotvil. Trvalo to mene, nez premysleni, kam presne tu kasicku na hromove hole dat, aby byl doma klid a mir...



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#2065 » stř 8. srp 2018, 02:20

Už jsem nechtěl reagovat, ale nějak mi to nedá.. Dotaz byl na kotvení "skříně" (15RU+A) a ta se kotvit prostě z požadavků NEMUSÍ (jhora ten dotaz psal na MV a jasně odpověděli - z hlediska uskladnění zbraní se kotvit nemusí) .. jestli je to dobře, nebo ne, jestli pojišťovna něco proplatí, nebo ne, jestli tu někdo má potřebu selského rozumu, nebo ne.. nehraje to absolutně žádnou roli.. nehraje roli ani to, jestli si BomberCZE po pár měsících v nové práci myslí, že sežral Šalamounovo h.... a bude tu neúnavně cpát certifikační požadavky na trezory/různé bezpečnostní třídy, které nemají s dotazem absolutně nic společného...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2066 » stř 8. srp 2018, 05:17

@jamesek: Howgh!

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2067 » stř 8. srp 2018, 06:25

Mám trezor ZSL 28ME. u popisku je: CERTIFIKACE: dle ČSN EN 1143–1 minimálně 15RU (pro uložení do 10 zbraní), bezpečnostní třída S1 (úložná částka hotovosti do 80.000,– Kč), sejfy jsou osazeny zámkem se zvýšenou bezpečností typ A.
jenže certifikát co k tomu je ke stažení (byl i dodán při zakoupení) má platnost do 11.05.2018. proč se certifikáty vydávají na omezenou dobu? mám někde shánět platný nebo to brát, že trezor splňuje podmínky dál a o nic se nestarat?



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2068 » stř 8. srp 2018, 06:33

Pokud firma stále vyrábí, tak prochází recertifikací a na žádost pošlou nový (my to tak alespoň děláme) Každopádně ten datum je pouze, do kdy je ta firma certifikovaná tyto trezory v dané třídě vyrábět. Takže pokud je na výrobní štítku datum, kdy byl trezor vyroben a je to v době, kdy byl certifikát platný, tak je to v pořádku a certifikát k trezoru je platný i po uplynutí tohoto data :-)



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#2069 » stř 8. srp 2018, 07:40

sedmej
certifikát platný v době výroby (zakoupení) platí napořád (dokud se nezmění zákon, nebo norma, ale i pak platí a dokládá vlastnosti v době nákupu) = nemusíš se o nic starat
platnost většiny certifikátů je podmíněna roční zprávou o dohledu. recertifikace a dohled je trvalý kšeft certifikačních orgánů
korektně se to vysvětluje tím, že je třeba kontrolovat, že kvality výrobku a postupy výroby se nezměnily a výrobek stále splňuje to co je v certifikátu uvedeno.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2070 » stř 8. srp 2018, 09:26

Tak tak :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů