Napadeni cisnika v Praze sedmi cizinci - nutna obrana?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#91 » sob 5. kvě 2018, 18:42

Trochu mne zarazil priklad toho pana, ze by turista mohl zastrelit Konvickova cloveka imitujiciho par let zpatky ISIS na Staromaku. Opravdu sem muze prijet turista se strelnou zbrani??



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#92 » sob 5. kvě 2018, 18:53

pokud takto vykládá zákony profesor a trestně právní odborník, tak by to mělo být signálem pro poslance, že v těch zákonech je něco dost špatně.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#93 » sob 5. kvě 2018, 19:30




Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#94 » sob 5. kvě 2018, 20:39

sedmej
v kufru, vybitou, s pozvánkou na soutěž, trénik, nebo lov.
na staromáku turista legálně palnou zbraň mít nemůže



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#95 » sob 5. kvě 2018, 22:15

tak třeba turista z Pelhřimova, nebo Suché Lhoty by ten kvér na staromáku legálně nít mohl :-D



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#96 » ned 6. kvě 2018, 05:34

hugofalfar
pravda. mělo tam bejt "zahraniční" turista
na druhou stranu turista ze zlámaný lhoty nebude na staromáku střílet, když vidí velblouda a spoustu policistů okolo.
a to ani když před tím navštívil paříš a londýn



Václav...
Příspěvky: 1

Příspěvek#97 » ned 6. kvě 2018, 07:04

Dobrý den mám dotaz, který se týká napadení číšníka v Praze, bylo by adekvátní použít v tomto případě zbraň? Třeba výstřellem do vzduchu a k zastřešení útočníků? A jestli ne a toho číšníka by zabyli a přitom by tam, byl člověk s legálně drzenou zbraní a nepomohl by, nebylo by to, taky trestné? Děkuji Venca.

Přesunuto a sloučeno s existujícím tématem. Příště nejdříve hledej! A přečti si pravidla fóra. Peggy.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#98 » ned 6. kvě 2018, 11:00

To je asi věc toho, jak to držitel zbaně vyhodnotí a jak si na to věří. Paragraf o neposkytnutí pomoci se podle mě vztahuje spíš na pomoc raněnému při nějaké nehodě - ne na pomoc proti bandě nabušenců.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#99 » ned 6. kvě 2018, 11:42

Není nikde psano, ze by clovek musel pomáhat, pokud by mu to mohlo způsobit nebezpečí, coz tady lze cekat. A navíc, nikdo by nemel ani vedet, ze ma někdo u sebe zbran.



retember1
Příspěvky: 17

Příspěvek#100 » pon 16. črc 2018, 19:20

Ta paní z té Ostravy byla vyznamenána primátorem města.Ovšem jak by celá záležitost dopadla,pokud by vystřelila,to si netroufám odhadnout.Vzhledem k tomu že se jednalo o ženu,tak snad dobře.Našim soudům však nedůvěřuji..


Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#102 » úte 7. srp 2018, 11:43

Fajn. Jinak by se ani kopání do hlavy ležícího kvalifikovat nemělo. Nikdy a nikomu.
Omlouvám se za drobné OT, ale tohle jsem si odpustit neuměl ...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#103 » úte 7. srp 2018, 19:59

Zatím to naši soudci vedou dobře. Multi kulti spoluobčané se chovají tedy dost divně í když to prý jsou holandsti policisti. Tak je třeba jim spravedlivě naložit. S našimi občany se taky nikde nemažou.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#104 » úte 7. srp 2018, 20:54

U soudu to zatím nebylo (kromě vazby)... Překvalifikovali to policajti... A tím se změnila věcná příslušnost - nebude to mít obvodní SKPV, ale krajské (hl.m. Prahy), dozor bude mít Městské zastupitelství (doteď Obvodní)...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#105 » stř 8. srp 2018, 07:27

Na videu byl zřetelně vidět moment, kdy se nejrozumějšímu útočníkovi podařilo jeho kolegy přesvědčit, aby toho nechali, útočníci byli na odchodu a jeden napadený, kterému asi bylo líto, že konflikt končí a který se ještě chtěl prát, do odcházejících útočníků strčil.

Zajímala by mě trestně právní kvalifikace jeho jednání, protože jeho čin sám o sobě není normální a v kontextu konfliktu asi způsobil jeho pokračování a vygradování.

Zdá se mi nefair úplně všechnu vinu házet na útočníky, když minimálně jeden čin napadených významně přispěl k průběhu a závažnosti útoku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů