Revolver Smith Wesson model 586

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#1 » pon 18. čer 2018, 20:56

Jsem více než čtvrt století pistolový a nyní jsem koupil revolver SW 586 ve velice hezkém vnějším i funkčním stavu. Nemáte někdo odkaz na nějaké stránky, umožňující identifikaci roku výroby podle značky nebo čísla na zbrani? Na vnitřní straně dřevěných střenek je sice uvedeno datum, ale ty střenky nejsou původní... Díky za odpovědi...
Din



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2 » úte 19. čer 2018, 08:53

Ma ten revolver diru na klic vedle paky pro vyklopeni valce?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3 » úte 19. čer 2018, 09:32

Nejdřív bych asi zkusil tenhle návod, jsou tam tuny informací: https://www.northeastshooters.com/xen/t ... s-w.68254/


Pokud se ti nechce v tom vrtat, šel bych rovnou k výrobci. Mrkni na tenhle jejich odkaz: http://www.smith-wesson.com/firearm-history-request

Očividně mají nějakou firmu, která ti dohledá všechno, co bys rád věděl. Jestli to správně chápu, tak chtějí poplatek za doživotní členství - 100USD



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#4 » úte 19. čer 2018, 12:06

Tady se dá také dohledat mnoho informací:

https://images-na.ssl-images-amazon.com ... 3,200_.jpg

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#5 » úte 19. čer 2018, 20:23

Díky za rady. Angličtinou moc nevládnu (maturoval jsem před jednačtyřiceti lety z ruštiny), ale zkusím se něčeho dopídit. Pod střenkami na jedné straně rámu dole z boku je vyraženo číslo 3460 050 a na druhé straně BI6 974.
Din

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#6 » úte 19. čer 2018, 20:44

Ak si si nie isty co je seriove cislo, tak najjednoduchsie ho zistis z preukazu zbrane :).
Nieco ako ABC xxxx. Ked tak ho sem hod bez poslednych 3 miest. Zajtra vecer by som mal byt doma tak ti potom mozem pozriet do "Standard Catalog of Smith & Wesson", podla toho sa to da zhruba datovat.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#7 » úte 19. čer 2018, 21:03

Odpusťte mému zralému mládí nekompletní sdělování relevantních informací... Takže zkusím přidat: BPC 71xx.
Din

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#8 » stř 20. čer 2018, 20:41

Podla sekvencie seriovych cisiel s tromi pismenami medzi 03/1993 (BNW xxxx) a 10/1993 (BPD xxxx)

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#9 » stř 20. čer 2018, 20:58

Děuji za upřesnění časového rozsahu narozenin mého SW a k přesnému časovému významu kódu BPC 71xx se možná dostanu přes nějakého puškaře. Jen dodám k vysvětlení svého snažení - jsem na svoje zbraně punťa a když už nějakou mám, snažím se o ní dozvědět co nejvíce...
Din

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#10 » stř 20. čer 2018, 21:33

Presnejsiu informaciu asi zozenies problematicky - pripadne priamo od Smith & Wesson. Pokial ovladas imperialisticky jazyk, mozes skusit SW forum (http://smith-wessonforum.com - pisal som tam ohladne starej 581ky a boli ochotni) ale dost mozne ze ti len odcituju tu istu knihu.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#11 » stř 20. čer 2018, 22:20

Tak to jsem v kelu... Jazyk země byznysu, Coca-Coly a kapitálu zvládám na dost nízké úrovni... Takže se budu raději věnovat radosti ze střílení z hezké, klasické a pohodové zbraně a to pídění odpískám... Ještě jednou opakovaně děkuji všem za snahu vyřešit můj ,,problém" a přeji, ať se všichni vždy a za všech okolnosí trefí přesně a účinně do černého...

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#12 » stř 8. srp 2018, 22:36

Mám ještě jeden dotaz, jsem jen na své zbraně zvídavý punťa. Můj SW 586-3 je při střelbě i s .357 M bezproblémový, na moje věkem dané zrakové schopnosti přesný a ani při mých parametrech (191cm a 115kg) nijak zvlášť nekope. Jen jsem jako šťoura měřil měrkami mezeru mezi válcem a hlavní. Ta mi vychází na 0.3 mm. Znamená to významněji větší hodnotu a nějaký aktuálnější problém, nebo mám v klidu střílet (občas krabičku nábojů) a víc neřešit...? Někde jsem pochytil, že by ta mezera měla být do 0,25mm... Odborníkům předem děkuji za odpovědi...
Din



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#13 » čtv 9. srp 2018, 08:55

Je to jeden z nejlepších revolverů.V dobách nezralého mládí jsem ho prodal,dodnes lituji.Také jsem měl mezeru 0,3 mm.Není to nic proti ničemu.Píše se,že má být mezera,obecně,cca 0,15 -0,25.Při malé mezeře to někdy zlobí,když jsou koule olověné a měkčí,a vystříleno bez čištění větší počet ran.Neřeš to,střílej a střílej a užívej velmi dobrého revolveru,pravděpodobně z ještě velmi dobré produkce.Já jsem si do něj patrony přebíjel,na nižší výkon,byla to pohodová střelba,a hlavně velmi přesná na 25 m.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » čtv 9. srp 2018, 10:27

Din
a kolik je spára v pozici válce natlačeného vpřed (směrem k laufu) ?

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#15 » čtv 9. srp 2018, 13:21

Díky za odpovědi.
Pro 4mike: večer to změřím a napíšu hodnotu, teď by se mi to v bazénu blbě měřilo a ještě bych si mohl do vody vylít pivo... :)
Din

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti