Coonan .357 Magnum

Původní i klony
Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#16 » sob 7. říj 2017, 17:47

A to mi povedzte, čo si predstavujete pod takým pojmom "krivka nárastu tlaku"

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#17 » sob 7. říj 2017, 17:56

DJ Die - osmatřicítka přece nevytváří takový tlak, jako 357, tak proč by to měl být pro komoru záhul? Zkus poučit ryzího amatéra......



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#18 » sob 7. říj 2017, 18:08

...pri vystrele s 357 Magnum po iniciacii prachu tlak stupa rovnomerne, ako prach hori, nakolko strela sa od zaciatku zarezava do drazok a odpor je konstantny. Pri .38 kde je kratsi naboj najprv strela pomerne lahko opusti nabojnicu a ked sa zacne zarezavat do drazok, zvisi sa jej odpor a tlak prudko narastie a to prave v mieste kde konci valec a zacina nabeh do hlavne. Prave to vedie u revolverov ktore na to niesu konstrukcne riesene k havariam. Kedze Coonan ss strelbou s pouzitim 38 Special rata, tak toto urcite konstrukcne vyriesene ma a zbran je dimenzovana tak, aby to zvladla. Asi som to neopisal technicky uplne presne, ale pre predstavu to snad staci.
Rottwik, preco tak posmesna polozena otazka? Ty mas na tu vec ake vysvetlenie?

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#19 » sob 7. říj 2017, 18:39

Ne,ne, vůbec jsem tuto otázku nevyslovil posměšně, pokud to tak vyznělo, omlouvám se. Opravdu jsem chtěl vědět, jak to probíhá a Tvé vysvětlení mi poskytlo odpověď. Děkuji



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#20 » sob 7. říj 2017, 18:43

Pokud střílíš olovo, můžou se v přední části komory hromadit nánosy případně se napékat karbon atd. z prachu. Pokud je jich tam hodně mohlo by to vést k nárůstu tlaku při následné střelbě .357, ale to při řádné údržbě problém nebude. Někdy se taky mluví o vypalování komory, ale to je podle mě u dobře konstruované zbraně nepodstatné, protože nábojnice u .38 spc je tuším o 3-4 mm kratší než u .357 mag. To by spíš mohl být problém u brokovnic s rozdílem třeba mezi 65 a 76 mm.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#21 » sob 7. říj 2017, 19:01

U brokovnic by to problem nemal byt, lebo komora je dost masivna a rata sa s roznou dlzkou nabojnic. Odpor v hlavni je vdaka hladkemu vyvrtu tiez uplne iny, Jediny problem moze byt podavanie naboja. Prave revolvery vdaka svojej konstrukcii s tym maju problem. ...ale jedna sa v podstate o starsie revolvery, kde tento problem vyrobca este neriesil. U sucastnej produkcie je asi kazdy revolver oznaceny 357/38. Takze ani u Coonana by som sa toho nebal. Jedine treba vyskusat laboracie a prisposobit tomu vratne pruziny. Pri 80 Spec aj pri 357 Magnum je strasne siroky rozsah laboracii.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#22 » sob 7. říj 2017, 19:57

Proto jsem psal, že u Coonan by neměl být problém. :) na stránkách Coonanu píšou, že silnější laborace .38 spc nejsou se slabší pružinou problém, ale u slabých těžko říct ... Přece jen ten závěr je dost masivní.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#23 » sob 7. říj 2017, 20:55

.38spl má dle CIP Pmax o dost níže, než .357mag. A Pmax při hoření nesmí být překročen ani mžikově, tudíž bych z toho neměl strach. Rozškublé válce revolveru byly povětšinou "autory" samými vyhodnoceny, jako důsledek laborace s extrémně malou prachovou navážkou, kde došlo k explosivnímu hoření. Ale to už se bavíme o samodomo přebitých nábojích, nikoli CIPovaných fabrických.



o.n.y.x.
Příspěvky: 36

Příspěvek#24 » pon 9. říj 2017, 11:31


Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#25 » sob 9. pro 2017, 17:58

Dlouho jsem nic nenapsal, protože jsem už více než rok služebně v zahraničí a do česka jezdím jen na otočku. Zbraně jsou momentálně v úschově. Co se týče použití .38, tak jsem měl pár zádržek, kdy se prázdná nábojnice vzpříčila ... ale bylo to jen při prvních cca sto výstřelech. Pak už vše ok. S .38 je to střílení spíš takový flusání, díky hmotnosti zbraně a pohybu závěru, bych řekl, že ve srovnání s revolverem ve stejné ráži je zpětný ráz cca poloviční. Pro mě nejlepší pistole co jsem kdy měl :D V únoru se vracím zpět do ČR, tak zbraně vyzvednu a něco chytrýho zase napíšu :D

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#26 » pát 3. srp 2018, 22:35

Pořád čekám, kdy napíšeš další poznatky, únor už byl, pak březen, duben,atd.atd. Neprodal jsi ho?



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#27 » sob 11. srp 2018, 13:47

Taky jsem si pořídil Coonana. Musím přiznat, že mě víc baví střílení z 1911 v .45 než Coonan v .357 (konkrétně mám na mysli Kimber -Raptor 2). Nicméně provedení zbraně je naprosto dokonalé, vůbec mě nemrzí co jsem za něho dal. Jediný problém jsou přebíjené .357, musím je opravdu pořádně naládovat aby přetáhly závěr, pokud jsem použil jen trochu slabší laborace, pořád to závadilo. Střílet se stím dá dle mého názoru extrémně přesně. Dle mě je to prostě zbraň pro radost. Praktické využití - mířenka.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#28 » sob 25. srp 2018, 09:09

Jirik.fx Můžeš porovnat zpětný ráz 1911 45 a Coonan 357? Makea Nui psal,že u Coonana je o polovinu menší, než u 1911 45 a mě se to nějak nezdá....

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#29 » sob 25. srp 2018, 09:13

Opravuji: mnohem příjemnější,zpětný ráz plavnější



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#30 » pon 27. srp 2018, 09:58

To se mi nezdá, že by byl u Coonana příjemnější zpětný ráz. U .45 mě připadá takový tupý a pomalý, ta .357 s továrními kopne mnohem víc. Není to nic hrozného jako např u revolveru s krátkou hlavní, ale dle mě se to s .45 nedá srovnat. Včera jsem je vzal schválně obě na střelnici a Kimber mi připadal vedle Coonana tak trochu jako dětská pistolka, ale může to být i úchopem, protože mám menší ruku a Kimber se mi lépe drží. Nicméně i tak se mi jeví střílení s Coonanem jako veskrze fajnová záležitost, jen člověk prostě ví, že vystřelil z pořádné pistole

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti