Smith & Wesson M&P M2.0

Glock a spol.


ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#16 » ned 8. črc 2018, 12:05

Už jste ten dvojkový compact někdo koupili?



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#17 » pon 3. zář 2018, 15:55

Zdravím,
mohu se zeptat, zda někdo již řešil u M&P9 M2.0 nějakou reklamaci/závadu?

Byl jsem celkem rozhodnut do této zbraně jít, ale s dodavatelem je to dost divoké (historicky jsem řešil Sigy s nimi a byla to velká anabáze). Dodací lhůta různého příslušenství, ND a i samotných zbraní je na křišťálovou kouli (je objednáno, ale neví se, kdy to přijde...).

Brownells je ohledem náhradních dílů a příslušenství (např. zásobníky) na MP9 taky marnej, tak bych nerad skončil s pistolí, kterou v případě nějakého problému budu mít půl roku nepojízdnou (á la Sigy) a neseženu do ní zásobníky.

Z tohoto hlediska (dostupnost servisu, ND, příslušenství) je bohužel stále jasná volba jen Glock, čemuž bych se rád vyhnul (o další nemám v současnosti zájem)...

Díky.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#18 » pon 3. zář 2018, 19:06

S reklamováním zbraní S&W zkušenosti nemám, mám však zkušenost s jednou pistolí (nová M&P), která byla z výroby velice špatně nastřelená. S&W mimochodem k pistolím nástřelné listy nedává žádné. Úprava byla tak obtížná (muška i hledí neuvěřitelně nafest), že si tím vysvětluju, proč ta pistole byla tak špatně nastřelená - výrobci to taky nešlo. Ani si nechci představovat, jak bych se pokoušel sehnat mušku nebo hledí jiné výšky, než ty, co byly na pistoli.

Po téhle zkušenosti jsem si začal více vážit České zbrojovky, protože například není problém koupit mušku požadované výšky - byly k dostání s krokem 0,25mm (doufám, že to stále platí), což také ve srovnání s ostatními výrobci zbraní není samozřejmé.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#19 » pon 3. zář 2018, 20:36

@settra - pobavilo :mrgreen:.
Trpim totiz takou uchylkou - snazim sa mat +- vsetky bezne diely na servis doma "keby nieco". Takze MP 1.0 som si mimo fakt vaznych zavad schopny okamzite ozivit novym dielom. Kym som sa ukludil tak som zistil ze mam v sufliku: 2x spustovu zostavu + spust, 2x zostavu vratnej pruziny, zostavu zapalniku, 2x pruzinu spuste, blokaciu zapalniku + diely co mi zostali po nahodeni Apex-u. Ok ok ... uznavam, este nieco chyba, k dalsej objednavke prihodim paku rozborky, tlacidlo uvolnovania zasobniku s pruzinou, uzamykaci blok a zostavu zachytu zaveru ;). To som zatial zanedbal. Budiz mi polahcujuca okolnost ze vidim ake (ziadne resp. minimalne) opotrebovanie to ma po 6000+ ranach.

Predpokladam ze za nejaku dobu bude mat Brownells vsetko toto k dispozicii aj pre 2.0. Ale minimalne zostava vratnej pruziny, pruzina spuste a myslim aj zostava zapalniku su tie iste ako u 1.0. Dtto zasobniky - 1.0kove funguju aj v 2.0. Jedna z vyhod M&Pcka je ze tie veci su fakt dobre dostupne. Ak sa bojis 2.0 - kup si 1.0. Doporucujem rozobrat a pozriet si to ... su tam dva "kontajnery" (spustovy a uzamykaci blok) ktore mozes s vyrazenim pinu cele vymenit. Mimo toho spust a tiahlo spuste (predava sa ako cela zostava). Takze bud sa ti pokasle nejaka prkotina ktoru mozes velmi rychlo prehodit, alebo by to fakt musel byt pruser kde sa bude menit hlavna cast - to si holt nepomozes, ci v zaruke alebo nie, pockas si na novy diel ... Ale ok ... chces redundanciu ? Kup si ich dve a mas to zalohovane na 100% a strielas druhou kym vyriesis zavadu ;).

@Knop - stastie na blby kus mozes mat vzdy, ale konkretne aftermarketove mieridla na MPcko su zohnatelne. A na ich vysunutie sa pouziva specialny nastroj (da sa suplovat zverakom a par vecami) - chystam sa hodit na 2.0 svetlovody.



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#20 » úte 4. zář 2018, 06:42

Díky za odpovědi.

@MM Hezky rozepsané, zas jsem se dozvěděl něco nového. Příští týden si MP 2.0 jedu vyzvednout...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#21 » úte 4. zář 2018, 07:18

Vcera ma to viedlo k tomu ze som ich oba zase vytiahol a porovnaval ... uz som to tu niekde pisal - ak mas moznost, zober do ruky aj 1.0 Pro (ma rovno lepsiu spust nez fabricka 1.0 - ta sa da ale vyriesit Apexom). Uvidis co ti sadne lepsie - napr. vacsi "bobrak" na 1.0 mi vyhovuje . U mna aktualne 2.0 lezi v trezore - pistole prilis nestrielam a ked tak 1.0. Drzim palce.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#22 » úte 4. zář 2018, 13:05

@settra – GL, já čekám, až bude v Praze skladem M2.0 compact :)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#23 » stř 20. úno 2019, 18:43

Máte někdo M&P 2.0 v .45 ACP? Nebo u nás frčí jen 9mm?



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#24 » ned 7. dub 2019, 08:33

Trochu oživím toto vlákno, pořídil jsem 2.0 compact, ale překvapilo mě, že délka hlavně i celková je u full size jen o pár milimetrů (asi 6mm) větší. Dlouho jsem váhal mezi compactem a fullsize, ale jako uživatel g19 jsem se opět přiklonil k compactu. Je fajn, ze jsou v příslušenství i ty dva "x gripy" pro delší zásobníky ala SHIELD. Existuje i varianta s kratším závěrem,
tuším s hlavní 3,6 palce. Máte už někdo s 2.0 nějaký větší nástřel?
Případně mohu přidat porovnání s g19g5, pokud by se někdo zajímal o compacta.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#25 » čtv 27. čer 2019, 21:23

MM píše:Gratulujem, ja som si dnes rano vyzdvihol Apex Duty / Carry kit pre 1.0 tak som zvedavy na porovnanie s fabrickou spustou 2.0 :). Co bolo inak rozhodujucim kriteriom volby ?


Můžeš zhodnotit porovnání? Docela mě to zajímá. Náhodou nemáš i porovnání apex duty cary kit vs flat?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#26 » čtv 27. čer 2019, 21:51

Zjednodusene : Fabricka 1.0 < Fabricka 2.0 < 1.0 + Apex.

Apex je najlepsi (a to mam skusenosti len s "Duty & Carry" verziou.
Inak 5" 2.0 isla z domu, 1.0 ma pre mna zatial najlepsiu ergnomiu - tym rozhodne nezhadzujem 2.0, len mam tu smolu ze mi nesedi.



plt
Příspěvky: 1

Příspěvek#27 » úte 26. kvě 2020, 10:05

Je možné si z verze Compact někde kolem Prahy zastřílet?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#28 » stř 2. lis 2022, 09:40

Uz par mesiacov je na svete "metal series" verzia M&P 2.0. Kovovy ram a zaver s pripravou pre kolimator.
https://www.smith-wesson.com/product/m20-metal-series

Tak koli tomuto by som bol rozhodne ochotny prekusnut tu pre mna horsiu ergnomiu oproti 1.0, uz len pockat kedy to sem dorazi.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#29 » stř 2. lis 2022, 18:47

Jojo, krasavice. Vznesl jsem dotaz prodejci i na možnost dovozu plastového Compactu ve spec.edici, ale je to prý asi nereál. https://www.smith-wesson.com/product/mp ... reselect=1
Čekám na jakoukoli verzi optic ready, s novou plochou spouští prý dokonce nebude nutné měnit za Apex, ale to beru zatím s rezervou, ačkoli jí zatím všichni chválí.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#30 » čtv 3. lis 2022, 07:31

Hm, jak jsem MPčko moc nemusel, tak obě posledně vložené verze se mi opravdu líbí. Asi bych se více klonil k celokovu, ta speciální "taktická" edice je sice pěkná, ale nožů na EDC mám celkem dost a plasťáka SF už také mám. Ale ten celokov je opravdu pěkný. Tak uvidíme, rád si jej prohlédnu zblízka až bude i tady k dostání...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů