Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Terry1
Příspěvky: 57

Příspěvek#1036 » sob 15. zář 2018, 15:32

jhora píše:(...) Balistol příšerně smrdí, jedno čištění zasmradí celý byt(...)

No ale to snáď nie. Jak praví klasik, niet nad vôňu bélistálu v chladné letné ráno (trochu voľnejšie parafrázované, priznávam :))



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#1037 » sob 15. zář 2018, 18:29

Vím, že budu OT, ale ten balistol vážně voní :)

Jo a díky za rady s tim protahovacím trnem :)

Já to možnmá nedělám nejlíp, ale balistolem prostě vyčístím i mažu nakonec. Líbí se mi, že je to šetrné k dřevu pažby.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1038 » sob 15. zář 2018, 19:04

Používám jen Balistol, na čištění i krátkodobou konzervaci do trezoru. Voní mi (i když tedy silně, ale stačí nepoužívat spray, ale lahvičku) a narozdíl od jiných mi nepoškozuje ruce.

Uživatelský avatar
Terry1
Příspěvky: 57

Příspěvek#1039 » sob 15. zář 2018, 20:29

Ospravedlňujem sa za mierne neúmyselné zavádzanie: medzičasom som zistil, že klasik pravil Milujem rannú vôňu napalmu. Priznávam, že neviem, ako vonia napalm - v miestnych poľovníckych potrebách ho ešte nevedú :mrgreen:

Je mi jedno co čucháš ale když máš nabráno tak se realizuj jinde. ;)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1040 » ned 3. úno 2019, 19:36

K čištění zbraní z jiného úhlu pohledu. Mám g43 a HK sfp9. Čistil jsem obě pistole. G43 po cca 200 ranách a sfp9 cca po 1000 ranách. SFP9 se čistila líp. Důvodem je podle mě asi lepší kvalita povrchu součástek/ povrchu. G43 jsem navíc musel extra přimáznout vedení, protože se mi stal opakovaný selhač podání ve studeném stavu. Po promazání ok.
Na čištění jsem použil Brunox.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1041 » pon 11. úno 2019, 15:34

Jak vhodně pečovat o pistoli, kterou člověk denně nosí a střílí z ní cca jednou do měsíce?
Je to kapesní pistole (LCP Custom), která obvykle neleží týdny bez hnutí v trezoru, pokud zrovna nejsem na dovolené, témeř každý den parkrát přetáhnu závěr, a občas z ní střílím. Nepohybuji se běžně v nějak hodně prašném a znečištěném prostředí.
Jde tedy o to, aby péče zajistila jak přiměřenou životnost, tak spolehlivou funkčnost.
Obvykle postupuji tak, že pistoli po návštěvě střelnice více či méně pečliově vyčistím, trochu promáznu namáhaná místa kde dochází ke tření, následně několik týdnu jen nosím a znovu se věnuji péči o zbraň až po další návštěvě střelnice.
Střílím z ní celkem málo, většinou tak 18 ran za návštěvu, a zbytek času pálím z něčeho většího, co moc často nenosím.
Je takový přístup k péči dostatečný, nebo je při každodenním nošení vhodné občas promáznout, případně i čistit, i mezi návštěvami střelnice, obzvlášť pokud se občas interval návštěv protáhne na delší dobu.

Omlouvám se, pokud se ptám na něco, co už bylo řečeno, ale toto vlákno je hodně dlouhé.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1042 » pon 11. úno 2019, 15:43

Já mám pištol od nošení dost naprášenou na usti, v hlavni, kolem hlavne. Před střelbou ofoukam (ústy) prach nebo otřu čím je po ruce vrstva prach a 1x protahnu hlaveň boresnake.

po střelbě někdy čistím (rozborka úroveň jen pro čištění, hlaveň, vedení závěru, ozuby, viditelné nečistoty jinde, 5 - 10 minut, stejně to není moc špinavé ), někdy ne.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1043 » úte 12. úno 2019, 12:30

S ohledem na to, že mám jen plasťáky, moc se s čištěním nebabřu. Po návštěvě střelnice / tréninku protáhnu hlavně boresnakem, případně jemně přimáznu vedení, když usoudím, že by to potřebovalo.
Z G43 v rámci jedné návštěvy střelnice vypálím tak cca 30 - 40 ran, z SFP9 potom většinu tréninku, což je jak kdy mezi 150 a 200 ranami. Pořádněji čistím tak 1x za měsíc a nebo když vím, že tak dva týdny nebudu mít čas jít střílet, tak ať to nehnije pod karbonem. Rozborku dělám jen na úroveň pro čištění. Nic víc nerozebírám, tak to taky píše manuál výrobce.
S tímto čištěním zatím u SFP9 jediná závada (po cca 7000 ranách za cca 14 měsíců). U G43 víc závad - nepodání - ale podle všeho to bylo tím, že zbraň byla ledově studená přinesená na střelnici a dost nová nezaběhnutá. Prý až bude mít nad 500 ks odstříleno, mělo by vše být OK.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#1044 » pát 22. úno 2019, 21:19

Zdravím chtěl jsem se zeptat, při čištění mi trochu oleje nateklo k zápalniku .. je to velký problem ? děkuji

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1045 » pát 22. úno 2019, 21:43

aspon bude lip behat



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#1046 » pát 22. úno 2019, 21:52

jako vážně ? co jsem tak hledal videa na YT o čištění, tak každej říká, že je to špatně . Že tam se v žádným případě olej dostat nesmí , tak já nevím



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#1047 » pát 22. úno 2019, 22:01

No fakt, bude urco lip behat.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#1048 » pát 22. úno 2019, 22:03

teprve nedávno jsem udělal zbrojní průkaz a je to má první zbraň, tak se radši ptám, jelikož nechci dělat při čištění něco špatně

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1049 » pát 22. úno 2019, 22:07

malý. Pokud možno vysát. sestavu zápalníku položit na svislo, aby to nejak vyteklo na ubrousek, nechat přes noc. Volitelně poté prostříknout nějakým odmaštovadlem, aby se dostaly ven poslední zbytky. Opravdu prostříknout pod tlakem sprejem.
Jde o to, že olej bude kolem zápalníku lapat nečistoty. Až se to jednou zadrhne, a nebo taky ne.
Naposledy upravil(a) audis dne pát 22. úno 2019, 22:10, celkem upraveno 1 x.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#1050 » pát 22. úno 2019, 22:09

takže vystříkat ideálně stlačeným vzduchem ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Seznam.cz a 11 hostů