Strhávání

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#151 » pát 18. kvě 2018, 06:43

vážně? já jen přehmátnu palcem, ale úchop je pořád stejný :-)



Borda
Příspěvky: 19

Příspěvek#152 » stř 19. zář 2018, 13:28

Ahoj.
Jsem na fóru nový a chtěl bych požádat zkušenější střelce o radu. Pokud jsem neměl zakládat nové téma, tak prosím třeba o přesunutí a omlouvám se. V okolí moc střelců osobně neznám, tak se chci zeptat touto cestu, snad to nevadí. Se střílením začínám, chodím střílet s Glockem 17, 5 gen, zatím zkouším klasické celopláště od SB 115 a 124grs (mimochodem ať se snažím sebevíc, tak skoro žádný rozdíl v přesnosti nevidím, ale přijde mi, že 124 grs méně kopou).

K mojí otázce:
Střídám uvedené celopláště od SB 115 a 124 grs (chtěl jsem zjistit rozdíl, což se mi moc nedaří) a střílím většinou série po 7-8. Můj problém je, že při střelbě mám vždy soustřel mírně nahoru od středu a mírně vlevo. Typicky trefím třeba 2x 10, 3x9,2x8 a 1x7, soustřel je celkem hezký, blízko sebe, ale vše je nahoře a vlevo.
Chtěl jsem se tedy zkušenějších kolegů zeptat, v čem je problém? Co dělám špatně? Pokaždé se to opakuje, každá střelba je v podstatě skoro stejná, samozřejmě někdy trefím více desítek, někdy míň, občas to ulítne i na 7 nebo dokonce 6, ale vždy je to nahoře a vlevo. Střílím zatím na 10 m a vím, že nejsem žádný skvělý střelec a asi ani nikdy nebudu, ale přijde mi, že když je to pokaždé stejné, tak něco dělám špatně pokaždé stejně a zajímalo by mě, co to je.

Bohužel nemám fotku terče, příště něco vyfotím, ale soustřel je pokaždé vlevo nahoře.

Jak říkám, teprve začínám, byl jsem střílet jen několikrát, ale pokaždé byl výsledek zhruba stejný – viz. shora.

Děkuji za případné reakce. Popřípadě pokud by někdo byl ze severních Čech a byl ochotný mi ukázat, v čem je problém, tak třeba ve Vražkově nebo Ústí?

Díky!

Sloučeno, doporučuji projít si toto vlákno. Peggy



Bakly
Příspěvky: 51

Příspěvek#153 » stř 19. zář 2018, 13:43

Pokud začínáš, určitě bych 115/124 neřešil. Jak říkáš, nemáš to šanci poznat a nepoznáš. Spíš se soustřeď na sebe, než na zbraň a náboje.
Podívej se na toto: http://www.mujglock.com/_img/strelecke-kolo-chyb.jpg

Pomoct si můžeš doma sušením a sledováním zbraně - případně lze sledovat i na videu/v zrcadle. Na střelnici do zásobníku náhodně přimíchej sušilky, taky ti to pomůže odhalit vlastní chyby.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#154 » stř 19. zář 2018, 13:50

Myslím, že nic nepokazíš, když si někdy domluvíš střelbu se zkušeným instruktorem. Většinou to je tak do 150 Kč na hodinu. Cizí zlušený střelec dokáže vypozorovat chyby a upozornit na ně.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#155 » stř 19. zář 2018, 14:15

No zatím tu nepadla dost důležitá věc - kam je zbraň nastřelená?
Pokud to někomu zkušenému ze stejné zbraně bude létat na střed, tak asi děláš něco špatně. Je ale možné, že střílíš dobře a jen máš blbě naštelovaná mířidla. Nejdřív bych prověřil tohle, než začneš hledat chyby u sebe.



Borda
Příspěvky: 19

Příspěvek#156 » stř 19. zář 2018, 14:23

Tak jsem prošel celé vlákno (díky za upozornění, uvažoval jsem, že to dám sem, ale nebyl jsem si jistý). Takže u mě by měl být problém "očekávání zákluzu". Což sice úplně přesně nedokážu vyložit, ale zřejmě je to něco jako strhávání, pokud to chápu dobře. Akorát místo křečovitějšího úchopu naopak povolím. Takže zřejmě špatný úchop a asi také spouštění. Instruktoři se většinou vyskytují v Praze, ale možná se zkusím poptat (němá někdo tip na někoho, kdo jezdí i na sever?). Popř. kdyby někdo zkušenější (což je skoro každý :-) ) se třeba chtěl sejít ve Vražkově a podívat se na to, co dělám špatně. Ale zkusím si dát příště větší pozor na úchop a spouštění a zkusím střílet s oporou a uvidíme, jestli to bude lepší. A zkusím i zamíchat ty sušilky, dobrý nápad. Nástřel zbraně netuším jak ověřit, je to nový Glock, takže byl dodán bez terče (což je pokud vím normální?).



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#157 » stř 19. zář 2018, 15:13

očekávání zákluzu znamená, že čekáš že po výstřelu poletí závěr dozadu a ty si to podvědomě strhneš tim, že víc sevřeš zbraň. Hodně pomůže i sušení doma, míříš a mačkáš spoušť a vidíš kam se ti pohybuje zbraň i když by neměla.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#158 » čtv 20. zář 2018, 12:47

Kdysi jsem někde viděl radu vybalancovat na vršek závěru/hlavně minci. Když se při cvičném spuštění pohne nebo spadne, tak strháváš i když to třeba necítíš.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#159 » čtv 20. zář 2018, 14:01

...nebo postavit nábojnici .22lr někam k mušce.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#160 » čtv 20. zář 2018, 14:17

...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#161 » čtv 20. zář 2018, 14:21

Borda - Pokud máš soustřel v jednom místě kdekoli na terči ale v JEDNOM místě cca 5 ran je to muškou, pokud to máš po celém terči je to rukama.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#162 » čtv 20. zář 2018, 14:30

nesouhlasim je to rukama, vim to z vlastní zkušenosti. dostatečně to vysvětluje Tvuj příspěvek s obrázkama.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#163 » čtv 20. zář 2018, 15:56

Pokud budeš mít všech 5 ran třeba na čísle číslo 3 v rozmezí cca 2 cm, MŮŽE to být muškou jelikož ti to jde do jednoho místa, pokud by to bylo po terči, neudržíš ruku a strháváš zbraň při střelbě.

Ale třeba máš pravdu že to je rukama ale JÁ si myslím že je to muškou, když je soustřel v jednom místě. je to jen můj názor a zkušenosti ze střelnice.



Dědektt
Příspěvky: 19

Příspěvek#164 » pát 21. zář 2018, 04:12

Borda-na Vražkově si řekni klidně správci střelnice,Pavel Ti určitě poradí a hlavu neutrhne.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#165 » pát 21. zář 2018, 07:39

Ty obrázky jsou dobré, ale ne samospasitelné. Taky jsem myslel že posunutím prstu na spoušti dojde ke zlepšení (lítalo mi to doleva). Prdlajs.
Až teprve na Magnumu mi Petra řekla že "tu pistoli musíš držet jako kdybys jí chtěl těma rukama sežrat", tedy silnou pevně držet, zapřít do pravé a držet. A opravdu se okamžitě muška uklidnila, významně se zlepšil soustřel i zamíření, přestalo to lítat doleva a na desítku.
Samozřejmě to chce spoustu cviku, a naučit se oddělit pohyb ukazováčku na spoušti od pevného držení, tedy začátek pohybu ukazováčkem nesmí způsobit křečovité držení a chvění.
Když se mi podaří správně držet, tak pozice ukazováčku na spoušti není tak rozhodující. Protože držení musí být tak pevné aby eliminovalo páku tvořenou pohybujícím se ukazováčkem .... si myslím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů