Nákupní povolení



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2116 » čtv 27. zář 2018, 07:01

Dobre. Tak jinak. Zadavas povoleni do CRZ, ze toto tvrdis?



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#2117 » čtv 27. zář 2018, 07:17

U nás si můžeš zaškrtnout všechny kolonky, ale potom ti žádost neschválí.
V paragrafu 12 odst. 7 zakona 119/2002 Sb se uvádí:
(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).
Chybí tam tento odstavec: a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti.
Z toho chápu že sběratelství se nedá kombinovat s jinými kolonkami.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2118 » čtv 27. zář 2018, 07:29

Precetl sis kousek vyse, co jsem psal?



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2119 » čtv 27. zář 2018, 07:38

Zkus požádat s vsadím tvuj kolek plus 500, že to nejdál v odvolání vyhraju.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#2120 » čtv 27. zář 2018, 07:38

Četl, ale takto mi to bylo vysvětleno a tak to u nás funguje.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2121 » čtv 27. zář 2018, 07:40

Takto to u vás funguje, protože si necháváte kalet na hlavu. Moje nabídka stále platí.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2122 » čtv 27. zář 2018, 07:50

Zakon jasne stanovuje, ze na zadost zadatele policie vyda povoleni jednim rozhodnutim jak na vlastneni a drzeni (sberatelstvi), tak na noseni (vse ostatni). Takze tady neni o cem moc diskutovat. Pokud nekde toto policie odmita, je to v rozporu se zakonem. O co horsi to je, deje se to proto, protoze bohuzel nekteri policiste neznaji zakon.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#2123 » čtv 27. zář 2018, 07:53

Taky jsem na nakupko dával sběratelství, sport a ochranu. Po nějakém vysvětlení, že to nejde jsem prostě sběratelství rušil. Jelikož se domnívám, že sběratelství v nakupku mi nepřidá žádná oprávněni apod, tak jsem to nějak neřešil. Omlouvám se za svou neznalost, ale vážně nevidím důvod proč mít sběratelství v nakupku, když mám zbraň s platnou zkušebnou a v nakupku sport a ozzm. Mohl by mi někdo napsat k čemu to tam potřebujete?



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2124 » čtv 27. zář 2018, 08:00

Vyuziti je pro toho, kdo si dela nakupko treba do zasoby (kdyby se nahodou neco naskytlo) a nebude tim padem vedet, zda se mu naskytne zbran bez zkusebni znacky. V tom pripade ma univerzalni povoleni, na ktere meze koupit zbran bez zkusebni znacky nebo oznackovanou. V opacnem pripade, kdyby mel povoleni pouze pro napr. sport, ochranu, tak by musel znovu na policii pro dalsi povoleni pro sberatelstvi.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2125 » čtv 27. zář 2018, 08:11

Wolfi, jednak jak už A.B napsal, tak někdo dělá NP do zásoby (zejm když kupuješ na inzerát, nebo něco co by bylo hned pryč, a je to navíc přes půl republiky, tak řešit domluvu s prodejcem, čas, místo, a do toho se ještě vejít do úředních hodin,(třeba jen po,st,pa,) kde kvůli frontě strávíš půl den může dost zkomplikovat situaci...
A někdo si třeba říká že v budoucnu (eu a naše právní nesmysly) by mohlo být výhoda mít tu zbraň na sport/sběratelství) .

Další věc je, pokud si u kvéru zapíšete jen "obranu" , a pak chcete ušetřit, protože jste členem "sdružení", tak někdo s tím může mít problém (a přitom se sleva vztahuje na "členy" a není v předpise řešeno co mají v NP ..)
Jo je to trochu bordel, a jak jsem asi nejen já uváděl, někde si zaškrtáš víc věcí a OK, někde musíš jednu, někde se to měnilo podle toho jaký na oddělení zrovna měli názor atd...
Můžeš se "hádat", argumenty by byly, ale někdy vítězství není vítězstvím ...



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#2126 » čtv 27. zář 2018, 08:51

Tak u nás si člověk musí udělat dvě nákupka. Vzhledem k ceně střeliva a zbraní mě ty 200kč navíc nepoloží.



iloveguns
Příspěvky: 1434

Příspěvek#2127 » čtv 27. zář 2018, 09:26

Samozřejmě jsem pátral po zdůvodnění, proč nelze kombinovat sběratelství s dalšími důvody a bylo mi řečeno, že to tak nelze zadat do registru, že jím to registr vždy vyhodí jako chybu. Nebýt toho, oni prý proti kombinaci důvodů nic nemají. Ale k argumentu, že na nákupko, na kterém není sběratelství, nemohu koupit zbraň bez zkušební značky, mohu říci, že jsem před rokem na takové nákupko pistoli bez platné zkušební značky nakoupil a bez problémů zaregistroval. Prodejci stačilo, že mám povolení, důvod vydání povolení jej nezajímal, když mám v ZP i skupinu A.
Naposledy upravil(a) iloveguns dne čtv 27. zář 2018, 09:31, celkem upraveno 1 x.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2128 » čtv 27. zář 2018, 09:31

Dejte to tam proboha doporadku a promluvte si s vedoucim toho oddeleni. Pokud se to nesetka s uspechem, tak je potreba podat zadost o napravu na prislusnem krajskem reditelstvi k rukam reditele. Co vic k tomu uz napsat.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2129 » čtv 27. zář 2018, 09:53

Řekl bych, že není nutné mít v nakupku zbraň na sběratelství abych si mohl koupit zbraň bez značky. Je to jen pro důvod rozhodnutí a pokud bude kladné, můžete koupit jakoukoli zbraň kategorie B. A klidně ji i nosit, i když budete miz na nakupku jen sport.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2130 » čtv 27. zář 2018, 10:10

Podnikatel nesmi prodat zbran bez platne zkusebni znacky nekomu, kdo nema ZP sk. A a nema platne povoleni. Pokud bude mit v povoleni sport, na toto povoleni zbran prodat proste nemuze.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů