Nákupní povolení



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2146 » pon 1. říj 2018, 17:07

Jasně. Rozumím. Ale když přijdu o ZP, tak mi seberou í sbírku. Tedy nevidím rozdíl v tom, jestli mám sbírku a nebo raritní zbraně, které můžu í používat a sám pro sebe si je nazvu sbírkou. Povolení na A zbraně stejně skoro nikdo nedostane. Tedy s nimi ve své úvaze nepočítám.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2147 » pon 1. říj 2018, 20:15

Pravda, asi nejde přijít o všechny skupiny kromě A (při zhoršení zdravotního stavu buď zůstane A+B, nebo nezůstane nic).
Prakticky to je tedy jedno, ale vadí mi stav, kdy fakticky nejde realizovat něco, na co je zákonný nárok.
A je tu i konspirativní teorie, že až se přesunou další zbraně do A, tak pak...



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#2148 » stř 31. říj 2018, 17:51

Nevíte kolegové, jak je to s nákupkem, které platí 1 rok, když mi mají měnit zboják? Mám nákupko do srpna 2019, je na něm napsáno číslo ZP, který mám teď. V pondělí jsem si volal na PČR a již u nich mám nový ZP. Když vše klapné udám nákupko v neděli, ale pokud ne, v pondělí si půjdu pro nový ZP a vystaví mi i bezplatně nové nákupko, nebo mám smůlu ?

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#2149 » stř 31. říj 2018, 18:45

Platnost povolení zaniká, jestliže uplynulo 12 měsíců od jeho vydání nebo ten komu bylo vydáno přestal být držitelem zbrojního průkazu.

Domnívám se, že by tedy mělo zůstat platné, jelikož ty nepřestáváš být držitelem ZP.



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#2150 » stř 31. říj 2018, 19:14

To sice ne, ale na tom nákupku by byol napsáno starý císlo ZP a jak bych pochodil u prodejcu nevim. Kdyby me osobne nekdo ukazal nákupko a cislo ZP na me se neshodovalo s cislem ZP tak bych si mu zbran netroufnul prodat.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#2151 » stř 31. říj 2018, 19:23

Citace
Jinými slovy, vydání nového zbrojního průkazu výměnou za průkaz dosavadní, popř. vydání náhradního dokladu, nezpůsobuje zánik platnosti povolení vydaného držiteli zbrojního průkazu přede dnem vydání nového (resp. náhradního) zbrojního průkazu.
Jinak celý stanovisko najdeš tady:
https://www.mvcr.cz/clanek/vyklad-nekte ... anich.aspx



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#2152 » stř 31. říj 2018, 20:14

Ok, ale jak to muže prodejce vedet, ze mám jiný ZP, mohl bych mu tvrdit cokoliv a nemusel by mi to věřit. To pak mám jit na PČR a říct jim on mi nevěří, potřebuji povolení na nový číslo ZP? O to mi spíše jde, kdybych si ho dneska vyměnil, v neděli se jedu podívat na zbraň do Prahy (200 km) a tam mi prodejce (soukromá osoba) řekne hele sorry tady ti to nesouhlasí, ja ti to neprodam.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#2153 » stř 31. říj 2018, 20:33

Dá se např. zavolat na příslušný policejní útvar nebo požádat obchodníka s licencí aby se podíval do CRZ. Navíc je tu jednání v dobré víře. Vidím přeci, kdy bylo vydáno nákupko a kdy byl vydán ZP.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2154 » stř 31. říj 2018, 21:08

Jdeš si vyzvednout nový ZP tak co ti brání se zeptat policajtů? Třeba ti vystaví nový, nebo zapíše změnu do stávajícího...



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#2155 » stř 31. říj 2018, 23:00

Taky, ze se zeptám. Ale jdu tam až v pondělí a proto se ptám jestli už to někdo neřešil.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2156 » stř 31. říj 2018, 23:02

A proč by to dělali? Zánik platnosti je jasně daný a změna čísla zbrojáku v tom není.
A co se týče prodejce, tak pokud bude vyžadovat něco, co nevyžaduje zákon, tak jaký je důvod věřit, že s ním nebudou problémy v případě reklamace, závady, atd.? Jeho to nákupko nemusí málem zajímat, stejně jako občanku nebo zbroják nepozná, jestli nemáš falešný.
Něco podobného je, když mám povolení datovou schránkou a pak to někdo chce papírově, jsem mu to poslal v PDFku (podepsaném) a musí to stačit Když nechce prodat, koupím jinde, protože tohle je prkotina, reklamace pak už ne ...



Angos
Příspěvky: 3

Příspěvek#2157 » stř 28. lis 2018, 18:53

Zdravím všechny, mám otázku :?: :?: :?: Mám nákupní povolení na samonabijeci pistoli. Teď přemýšlím že bych si radsi pořídil revolver. Otázka zní : Můžu si na tohle povolení koupit revolver nebo musím na policii pro nové nákupní povolení??? Děkuji mockrát za radu...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2158 » stř 28. lis 2018, 19:01

Je pro pořádek, nezakládej další téma když už tu jedno 144 stránkové je.. Nicméně jsi nový tak jsem to sloučil.

a odpověď zní ne nemůžeš. Revolver není pistole samonabíjecí ani z velké dálky :) a musíš mít nákupko na revolver.



Angos
Příspěvky: 3

Příspěvek#2159 » stř 28. lis 2018, 19:44

Dík za radu.... Jak jsi napsal jsem tu novej a nevím jak to tu chodí!!!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#2160 » stř 28. lis 2018, 19:50

Aigos:
musíš jít pro další np. A pak budeš mít dvě...(můžeš jich mít kolik chceš.)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 20 hostů