Revolver na praktickou střelbu

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 12. kvě 2015, 10:32

Před pár lety jsem vlastnil třípalcový Ruger GP100, se kterým jsem si užil spoustu zábavy. Nicméně kombinace krátké hlavně a nezkušeného střelce byla znát na každém terči, na který jsem se pokoušel střílet v DA režimu.

V poslední době jsem měl to štěstí několikrát si od kamarádů půjčit SW 686 (6 palců), SW 60 (3 palce) a skvělý SW 625JM (4 palce). Nevím jestli má z fabriky SW o tolik lepší chod než Ruger, nebo jsem se trochu naučil spouštět, ale se zásahy jsem byl vesměs velmi spokojený. Rozhodl se tedy začít střílet touto elegantní zbraní. A protože mě mířenka moc nebaví, vybírám revolver, který bude vhodný na rychlejší disciplíny (klubovky IPSC, KVZ a snad i LOS ).



Jasný (ale docela drahý) favorit je SW 625 v mé oblíbené ráži .45ACP. Nabíjení pomocí klipů, velký rám a klidné chování... V tomto případě je jednoduchá i volba délky hlavně. 5" se natolik špatně shání a zvyšuje cenu, že mi nestojí za potenciální výhodu. Půjčený 4" exemplář mi vyhovoval.

Další možností by bylo pořídit model 686 a nechat jej předělat na moonclipy. V tomto případě si ale nejsem jistý délkou hlavně. Delší záměrná 6" je výborná při střelbě na delší vzdálenost, ale revolver se mi zdá už trochu těžký na čumák a neohrabaný.

PS: Nakonec by se mi líbil SW 629 kvůli možnosti pořádné rány (i střelby s laborací ala .44 Special), ale asi bude důvod, proč s ním nikdo nezávodí :D .

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#2 » úte 12. kvě 2015, 11:02

Nazor skorozaciatocnika s rozvinutou .357 diagnozou - jednoznacne chod do SW - koli moznosti ladenia. Aky velky ram / dlzka hlavne, ci clipy alebo speedloadery - to uz si vyber podla toho co ti vyhovuje. Na prakticku strelbu asi .45 ACP s clipmi. U svojej repasovanej SW 581 som mal moznost vidiet kam sa da jednoduchym vylestenim mechanizmu a par podlozkami dotiahnut zbran. A to uz nehovorim o moznosti vymeny pruzin (vratil som tam po skuske fabricke, pretoze ten 4" nosim). Mam Ruger aj SW. Rugre su super - masivne, neznicitelne, clovek nema blby pocit ked z toho pali jednu plnotucnu .357 za druhou - vsak to z toho GP poznas ... ale SW je SW a ten chod mechanizmu je proste o niecom inom. Ale slak aby ich trafil s tymi integrovanymi zamkami, este ze sa daju stale zohnat starsie kusy.

Ale pocitam ze ti tu este napisu skusenejsi nez som ja :D.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 12. kvě 2015, 11:45

Není v IPSC nějaké omezení délky?

Máš pravdu, se 44mag nikdo "nezávodí". Nicméně s velkým Redhawkem jsem LOS zkoušel (matně si pamatuji nějaké přebíjení speedloaderem na stage "hlavou dolů") a krátkého Alaskana celkem pravidelně střílí Olda H. v záložním revolveru ;-)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 12. kvě 2015, 13:00

V IPSC délka hlavně není nijak omezená:
REVOLVER DIVISION

1 Minimum power factor for Major 170
2 Minimum power factor for Minor 125
3 Minimum bullet weight No
4 Minimum bullet caliber / cartridge case length 9mm (0.354") / 19mm (0.748")
5 Minimum caliber for Major No
6 Minimum trigger pull (see Appendix F2) No
7 Maximum handgun size No
8 Maximum magazine length Not applicable
9 Maximum ammunition capacity No, see below
10 Max. distance of handgun and allied equipment from torso 50mm (see Rule 5.2.5)
11 Rule 5.2.10 / Appendix E2 applies No
12 Optical/electronic sights No
13 Compensators, ports, sound and/or flash suppressors No

Special conditions:

No limit on cylinder capacity. A maximum of 6 rounds to be fired before reloading. Violations will incur one procedural penalty for each shot in excess of 6 rounds actually fired before reloading.
"Self-loading" revolvers with retractable slides are prohibited in this Division.

6" hlaveň tedy na závodech, které plánuju, není problém (v případě LOSu bych se zapotil se skrytým nošením, ale LOS s revolverem je pro mě okrajová záležitost). Nejvíc by se mi na L rámu líbilo 5", ale to se bohužel nevyrábí...


V případě té 629 nevidím důvod, proč by nešel upravit na nabíjení moonclipy jako 686, jen jsem to ještě neviděl. Pokud se nepletu, tak při použití zkrácených nábojnic by to v podstatě bylo stejné jako 625. Jen s vynaložením většího úsilí a možností nabít náboje o výkonu 1500J :D .

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#5 » úte 12. kvě 2015, 13:24

Predpokladam ze posilujes prsty ... ono ten nabity valec v .44 bude nieco vazit a v DA pri rychlej strelbe to pocitis :D. Uz sa mi zopar krat podaril (nechceny) dvojvystrel ked som pri rychlej DA strelbe zrovnaval kopanec od .357 a snazil sa zaroven 'namacknut' (= pretocit valec a natiahnut kohut) kym zrovnam mieridla. Obcas ta zotrvacnost ci uz valca alebo prsta prekvapi. Som zvedavy co nakoniec vyberies.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 12. kvě 2015, 13:46

S délkou máš pravdu, postup měření délky a omezení na 127mm je v případě, že bys chtěl revolverem střílet Production. 6" je skrytelných naprosto v pohodě, je to otázka délky vesty/bundy/kabátu - poslední jmenovaný pak běžně skryje i pušku ;-)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 12. kvě 2015, 18:49

Tak přece jenom už někdo .44 nechal upravit na použití klipů. S dlouhými nábojnicemi je prý přebíjení znatelně pomalejší, než .45ACP, ale oproti speedloaderům pořád vede. Rozhodující bude i kvalita použitých klipů a otázkou asi bude i jejich dostupnost.
Těžko říct, jak moc negativně to ovlivní chod mechaniky, ale .44 má oproti SW625 taky delší a těžší válec.
Obrázek

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » úte 2. čer 2015, 19:18

Nakonec se mi za rozumnou cenu podařilo sehnat SW 625 s 5" hlavní. Na praktickou střelbu je to ideální nástroj - při střelbě se chová opravdu hodně klidně, zpětný ráz minimální. Ještě trochu snížit odpor spouště abych se trefil i při střelbě jednou rukou a bude to perfektní. Nicméně protože se nechystám používat výhradně zápalky Federal, limit pro ladění bude spolehlivé odpalování.
Momentálně ověřuji informaci, že je 625 schopná bez potíží střílet i náboje .45 Super, což by snad uspokojilo moji touhu po občasné velké ráně.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » úte 2. čer 2015, 20:54

SW625 5" je prostě nejlepší volba. Až začneš brát vážně ladění spouště a IPSC tak zjistíš že limit není odpor spouště ale rychlost resetu.
Na velkou ránu si stejně koupíš časem aspoň .44Mag. ;)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#10 » stř 3. čer 2015, 07:28

1/ 44mag čili sw 629 se v IPSC používá , sice málo ale přece
když jsem začínal, "bil" mně "znojemskej dědek" i bez upravy na clipy poněvadž tak těžký hilzny jako má 44mag vybíjel trhnutím zápěstí
(ony se při laboraci na major prostě nenafouknou a vypadávají volně)
dnes už to zmíněný senior střílí na zkrácených hilznách a v clipech (stejně jako další človíček z Prahy) čili něco jako 44 russian
2/ zcela jednoznačne delší lauf = výhoda
4" JM už pár lidí zkoušelo a krom IDPA (kde je 4" limit) je to handicap = slepá ulička
3/ "L" rám má smysl, jen pro malý ruce
4/ až budeš mít z trenovaní a přebíjení mozoly, zanět šlach popř. tenisový loket, chutě na velkou ránu necháš svátečním střelcům :lol:

na LOSky stačí 3-4" čehokoliv 6 a více raného na clipy, co složí popper a nemá 5kg na DA
6" Tě bude jen zdržovat při tahání z uzavřenýho holsteru

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#11 » úte 2. říj 2018, 07:03

Takze spat po rokoch ... konecne som sa dohrabal k tomu ze zacinam obrazat nejaky ten LOS (pripadne ked sa mi to podari bude obcas aj IPSC) - a rad by som s revolverom. Vyskytla sa mi doma jedna zanovna 4" Ruger GP100ka a akurat riesim dilemu ze ci ju nechat upravit na moonclipy a skusit strielat (skratene) .38cky alebo ju pustit do sveta a zobrat SW 625ku (327 / 627 / R8 zatial vynechajme :mrgreen:). Inak GP100ka mi dost sedi, s tou jednou co mam dlhodobo mam za tu dobu co-to nastrielane a som s nou spokojny.

Takze otazky:
Je aktualne nejaky kardinalny dovod preco sa na zaciatocnickej urovni na tu .357 vykaslat a ist do .45 ACP ?
Vie niekto doporucit puskara ktory spravi upravu na moonclipy ? (aktualne Ruger GP100+SP101, casom Kckove / Lkove SW ked na nejake rozumne narazim)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » úte 2. říj 2018, 07:18

MM píše:.......Je aktualne nejaky kardinalny dovod preco sa na zaciatocnickej urovni na tu .357 vykaslat a ist do .45 ACP ?

pokud to mám brát jako zamyšlení na tím, s čím střílet revolver v major, začni trénovat 200-250 ran z té 4" 357

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » úte 2. říj 2018, 07:23

Na LOS klidně GP100 a rychlonabiječe. Jen je lepší použít . 38 hillzny protože krátký se líp vybíjej. Na IPSC už je to bez klipů opruz na dlouhých situacích.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » úte 2. říj 2018, 07:30

bez clipů je to opruz kdykoliv :-)
řekněme, že nejsou podmínkou pokud dokážeš přebíjet konzistentně za 2s ve stoje, v sedě, v běhu
(měří se od zásahu po zásah)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » úte 2. říj 2018, 07:44

:) jasně ale je rozdíl mezi max dvěma přebití na situaci a třeba sedmi. Na LOSu nejspou speedloadery handicap, jedna delta nadělá víc škody.
Předělávání Rugera na clipy není cesta, je lepší pořídit rovnou 625ku a nejen kvůli klipům.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů