Výběr přebíjecího lisu

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#481 » stř 14. bře 2018, 21:57

Asi ano, jméno tam neuváděli. Těším se na první recenze, poměr cena/výkon vypadá zajímavě.



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#482 » pon 26. bře 2018, 21:12

Zdar, střelci!
Chlapi, vy, kteří máte Dillon SDB - jaké jsou zkušenosti s prachovačem? Jemnost nastavení, konzistentnost dávkování...
Díky za zkušenosti.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#483 » úte 27. bře 2018, 06:13

Nemohu si stezovat. Nejakou dobu jsem pouzival rychly prach a navazky byly hodne male, nekde kolem 3gr. A i takhle male navazky se daly dobre ladit. Na hradlech rychlost konzistentni...



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#484 » čtv 29. bře 2018, 08:52

pajapety: Díky.
Prosím zkušené přebíječe o názor/zkušenost - když nosíte, používáte své (přebité) střelivo? Ano/ne, proč?

Najdi si správný vlákno. sided



Caesar
Příspěvky: 8

Příspěvek#485 » ned 7. říj 2018, 10:51

Ahoj ogaři,

uvažuji o tom, že začnu přebíjet. Pročetl jsem celé vlákno, takže se mi zúžil výběr buď na Dillon SDB nebo něco od LEE. XL650 je zbytečně moc, jsem omezen i místem. Střílím 250 měsíčně 9 mm Luger; spíš to beru jako relax a vyblbnutí se na střelnici. Kdybych měl levnější včelky, tak samozřejmě šůtím mnohem víc. :-D
Díval jsem se na ceny komponentů pro přebíjení (střely, zápalky, prach, nábojnice) a pokud bych neodléval, tak se to moc nevyplatí, když mám tovární střelivo za á 4,60-4,80 Kč ne? Nechci v tom utopit ranec, ale na druhou stranu vím, že přebíjení je z dlouhodobého hlediska dobrá volba. Hlavou mi běží níže uvedené otázky… zeptám se zkušenějších, nebo těch, kteří už podobnou fází prošli...
- Není na vyblbnutí lepší koupit malorážku za 6000 a mít včelky za 1,6 než začít přebíjet?
- Je lepší koupit Lee Classic Turret - komplet set pro ráži 9mm Luger za 8,500 Kč nebo si raději „tento“ set postavit sám po jednotlivých částech? (Lepší váha, lepší prachovač atd.)
- Vyplatí se investovat do Dillon SDB cca 11,500? Jde mi o to, že když si postavím sadu od Lee a přidám k tomu ještě kleště a tavící pec, tak jsem na 15,000 a mám vše; s Dillonem by to bylo víc a nevím, zda se to vyplatí.
Díky všem za odpověď.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#486 » ned 7. říj 2018, 12:16

Caesar píše:Díval jsem se na ceny komponentů pro přebíjení (střely, zápalky, prach, nábojnice) a pokud bych neodléval, tak se to moc nevyplatí, když mám tovární střelivo za á 4,60-4,80 Kč ne?


Jen ze zvědavosti, kolik vyšel odhad ceny přebíjeného náboje s kupovanou střelou? Už jsem viděl teoretické výpočty ceny, které se opravdu nevyplatí, ale stačilo trochu upravit chyby ve výpočtu a hned to vypadalo jinak ...

co se kouknout tady



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#487 » pát 9. lis 2018, 11:57

Pri tom co vystrielas sa to neoplati. Vobec prebijat. Na druhu stranu, uz pri tisicke mesacne sa to oplati. A to aj ten Dillon XL650. Uz by som ine nechcel, teda ak, tak len Dillon XL 1050 alebo rovno Mark7 Revolution. Podavace si mozes dorobit neskor.

Co sa tyka ceny streliva, oplati sa to. Len treba nakupovat komponenty vo velkych mnozstvach resp. sa pridat k spolocnemu nakupu kde sa berie 50 - 100 tisic striel, desiatky kilo prachu a desiatky tisic zapaliek. Ak si v dakom klube, urcite sa par prebijacov najde, ideal zo skupiny IPSC Strelcov, ti toho beru na tony.

V mojom pripade sa s Lugrom dostavam na 9 centov (cca 2.3 Kc) a s .223 na 19 centov (4.9 Kc). Tudiz ma puskovy naboj vyjde tolko co Teba kupovany luger.

Ak budes kupovat komponenty po par stovkach a pixlu prachu, o cene sa s Tebou nikto bavit nebude…

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#488 » pát 9. lis 2018, 12:27

Caesar píše: ... Díval jsem se na ceny komponentů pro přebíjení (střely, zápalky, prach, nábojnice) a pokud bych neodléval, tak se to moc nevyplatí, ...


Tohle je naprosto zásadní faktor. Střela je při přebíjení nejdražší komponenta a dominantně určuje výslednou cenu.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#489 » pon 11. bře 2019, 12:16

Ahoj

Tak vzhledem k budoucímu rozšíření arzenálu o PDW a nárůstu počtu potřebné munice začínám uvažovat o něčem produktivnějším na 9 Luger. Aktuálně přebíjím na Classic Turretu od Lee s jejich matricemi a prachovačem. Mám na něm přebito cca do 10 tisíc devítek a s funkcí jsem plně spokojen. Jen když dělám trěba standartních 800 - 1000 nábojů za večer, je to docela otrava. Chtěl bych se udržet v rozumných cenách na pořízení. V úvahu by asi připadalo buď starší 650XL, ale toho bych se rád vyvaroval kvůli rozměrům, nebo potom menší Dillon SDB či Hornady LNL. Co jsem načetl něco málo, hodně lidí by dneska volilo Hornady před SDB, je to lepší varianta? Nic jiného než 9mm se na tom dělat nebude. Co byste radili?



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#490 » pon 11. bře 2019, 12:59

lee dělá nějakej novej lis
https://cs.strobl.cz/auto-breech-lock-pro/
nemá s ním někdo zkušenost
a matrice s turetu by se (asi) daly použít

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#491 » pon 11. bře 2019, 13:35

Mám jej doma na rychlejší výrobu 9x19 jako doplněk k Turettu. Matrice lze použít běžné..

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#492 » pon 11. bře 2019, 14:06

O tom novém lisu Lee jsem tedy neslyšel, dá se jím tedy plně nahradit Turret? Přišla mi i ta cena nějak podezřele nízká.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#493 » pon 11. bře 2019, 14:17

Za mě nedá, konstrukce je vhodná tak na pistolové ráže..Testuju jej cca 5 měsíců a na pistolovky dobrý, ale třeba formátovat na tom 223 si nedokážu představit..



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#494 » pon 11. bře 2019, 14:21

já sem ho viděl ve sport a defense a myslím že bude potřeba dokoupit
shellplate, podavač nábojnoc,
a asi to nebude na nic většího než 9mm

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#495 » pon 11. bře 2019, 14:25

Jo, shellplate se koupit musí, trubicový zásobník na nábojnice dost doporučuju, ale lze podávat rukou po jedné.. Udělal bych video, ale na YT je jich dost..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host