Nehoda na airsoftu - záměna airsoftky za ostrou

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#76 » čtv 11. říj 2018, 19:15

V předchozím jsem vycházel z předpokladu, že někdo našel zbraň a bez přemýšlení z ní vystřelil v domění, že je to airsoft. Jestli si uvědomil, že ostrá je a potom s ní manipuloval tak nešikovně, že někoho postřelil, tak samozřejmě bez viny není...

Co se týká toho, který ostrou zbraň přinesl na akci, jejíž bezpečnost je založená na tom, že se na ní nepoužívají ostré zbraně, a pak jí tam ztratil, nemusím nic z toho, co jsem zatím napsal, měnit.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#77 » pát 12. říj 2018, 15:08

Sry, ale nosit ostrou zbran na hru, kde na sebe lidi miri maketama zbrani a strili. Jeste ji ztratit s dalsima udalostma je pech.. Co ten bratr, prezije?



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#78 » pát 12. říj 2018, 15:56

Kdyz v dome zapomenete pistoli, najde ji dite, ktery zna jen hracky a zaszreli svyho brachu. Ci je to vina?

Knop ma pointu. Puvodce toho prusvihu byl majitel zbrane. Selhal hned 2x. Jednou v tom genialnim napadu pritahnout ji mezi presny a zamenitelny repliky a podruhe, kdyz ji ztratil (mohl si ji treba zavrit do baglu).

Neresim ted zakon, ale selsky rozum.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#79 » pát 12. říj 2018, 16:16

bitkar
a potřetí když už ji měl, že ji nabitou



Blomkvist
Příspěvky: 5

Příspěvek#80 » pon 15. říj 2018, 08:06

Mě spíš podivuje vůbec ta skutečnost, že má na soft někdo potřebu tahat ostrou a ještě jí mít i u sebe během akce... To sebou jako lidi začali tahat ostrý na nepřiznavače?? :-D

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#81 » pon 15. říj 2018, 08:31

Expres: Co mám za informace kluk je po operaci a stabilizovanej takže zatím to vypadá že ano.
Co se týče tahání zbraní na tyhle akce je to bohužel častější než by člověk řekl, i když je to proti pravidlům pořadatele. Pak stačí když se sejdou okolnosti jako se sešli tady...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#82 » pon 15. říj 2018, 11:34

Mozna by se bylo dobre zamyslet nad tim, proc ji borec tahal s sebou. Podle me je v tom velerozsireny blud, ze bouchacka v zamknutem aute neni dostatecne zabezpecena.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#83 » pon 15. říj 2018, 11:43

Ostry na nepriznavace lol to me dostalo.
No jako ja bych ji taky nenechaval v aute nebo nekde ve skrince. Jit na airsoft, tak je doma.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#84 » pon 15. říj 2018, 12:06

Za chvili to tu bude jak na novinkach...proboha,on mel zbran, kdyz sel pro rohliky, na co ji potreboval?! Atd. Proste jsou lidi, co nosi vsude. A je to tak spravne. Ac tady ji mel nechat v aute. Bez debat.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#85 » pon 15. říj 2018, 12:21

Protože se tu točí pořád stejná diskuse dokola, spekuluje se a nikdo stejně nic neví, doporučuji to utnout dokud nebudou relevantní nové informace.



Blomkvist
Příspěvky: 5

Příspěvek#86 » pon 15. říj 2018, 12:36

bitkar píše:Ostry na nepriznavace lol to me dostalo.
No jako ja bych ji taky nenechaval v aute nebo nekde ve skrince. Jit na airsoft, tak je doma.


Tak mě nenapadá jinej důvod, proč ji nenechal alespoň v autě :-D



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#87 » pon 15. říj 2018, 13:13

S uchováváním zbraně v (i kdyby uzamčeném) autě to myslíte vážně?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#88 » pon 15. říj 2018, 16:55

Střelec: Ano. Stejně tak, jako spousta lidí uchovává kvér v přízemním bytě v šuplíku.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#89 » úte 16. říj 2018, 20:24

Střelec píše:S uchováváním zbraně v (i kdyby uzamčeném) autě to myslíte vážně?

Podľa slovenského zákona je to možné, pokiaľ máš auto pod vizuálnou kontrolou - čo v tomto prípade určite nebolo možné... :(

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#90 » úte 16. říj 2018, 21:05

No, pokud na auto koukám, tak je snad zbraň pod kontrolou i v ČR, ne ?

Já bych tedy zbraň v autě někde u lesa nenechal. Ale mít ji ve stavu "připraveno ke střelbě" asi nebyl dobrý nápad :-( Stačilo ji mít vybitou a bylo po problému ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů