CZ P-10C



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#1681 » pon 15. říj 2018, 10:06

Jiný asi ještě neseženeš, možná z USA. Každopádně mám na P-07 tovární tritia, na nošení super, na závody jsou nevyhovující. Tam to chce světlovodný... Být Tebou, zkusil bych se poohlédnout po Truglo TFXPro, kombinace světlovod a tritia... Asi nejlepší bude zavolat do Zbrojovky nebo pana Zendla.

Uživatelský avatar
Monty
Příspěvky: 37

Příspěvek#1682 » pon 15. říj 2018, 12:13

Když jsem se naposled zajímal o Truglo TFX Pro tak na P10C ještě nebyly...jinak mam tritiový a celkem pohoda. Jen se mi zdá, že pravý mi nějak míň svítí. :?



mildacl
Příspěvky: 27

Příspěvek#1683 » pon 15. říj 2018, 17:19

DoM píše:Takže za nákup stojí? Nejde mi ani tak o pull (takže bych nechal standardní pružinu), jako spíš o chod..

Stojí to za to.Já také váhal a nakonec jsem objednal z Topstřely spoušť i pružiny. Šel jsem u nás za zbrojířem, jestli mi to na počkání vymění. Prý ať si to udělám sám, že takové prkotiny nedělá. No nic, objednal jsem si vyražeče 2 a 3mm. Za 10min.bylo hotovo,dal jsem pružinu 1,6kg. V sobotu jsme měli trénink taktiku, střílelo se i jednoruč slabou i silnou rukou a byl jsem velmi mile překvapen. Soustřel téměř lepší než obouruč, vše od 8 do 10.Po cca 200 výstřelech z různých poloh žádný kousanec do prstu. Mám objednanou světlovodnou mušku k doladění a fakt jsem spokojen.Doporučuji.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1684 » úte 16. říj 2018, 10:14

Tiez mozem spust od Topstrely odporucit. Takmer ziadny mrtvy chod, prst uz nedostava ziadne kusance (toto v CZ trosku nedomysleli). Pre spolahlivost na nosenie by som do 1.6 kg pruziny uz ale nesiel, ta 1.8 je dost makka a je tu istota, ze to odpali vsetko.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#1685 » úte 16. říj 2018, 19:29

Asghaad píše:.... ten kurz bude absolutne k prdu kdyz te nekdo prepadne v noci a s obycejnyma miridlama ...


Pokud tomu dobře rozumím: Není potřeba umět zacházet se zbraní, ale je nutné mít tritia. Předpokládám, že pod tento názor se ti podepíše 11 z 10-ti střelců. Zvláště pak ti, co stávají na bedně při závodech IPSC, LOS, ... :-)



milan77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1686 » úte 16. říj 2018, 20:24

Hlavně, když někdoi přepadne v noci, tak na 5 m člověk ani nemusí mířit :-))) A když je tma, že jsou vidět jen tritia, tak určitě nebudu pálit tam, kam nevidím ;-)

Jinak jsem o nich taky uvažoval, měl jsem na výběr P10 jak s luminiscenčními, tak tritiovými a nakonec jsem zvolil luminiscenční a to z důvodu lepší čitelnosti na světle, v šeru



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#1687 » úte 16. říj 2018, 20:25

Monty píše:Jen se mi zdá, že pravý mi nějak míň svítí. :?


Fotka vydá za tisíc slov... Moje po 2 letech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Peli
Příspěvky: 17

Příspěvek#1688 » úte 16. říj 2018, 21:23

Zkoušel někdo nosit P10C v kydexu na G19. Co jsem viděl na YouTube tak tam pasuje, ale jestli tam spolehlivě drží, nebo se někde zbytečně neodírá? Díky



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1689 » stř 17. říj 2018, 06:04

milan77 píše:Hlavně, když někdoi přepadne v noci, tak na 5 m člověk ani nemusí mířit :-))) A když je tma, že jsou vidět jen tritia, tak určitě nebudu pálit tam, kam nevidím ;-)

Jinak jsem o nich taky uvažoval, měl jsem na výběr P10 jak s luminiscenčními, tak tritiovými a nakonec jsem zvolil luminiscenční a to z důvodu lepší čitelnosti na světle, v šeru


aha, jasne, neni potreba mirit ...

aneb zase nazor cloveka ktery si neuvedomuje, ze pro okamzity zaruceny zastavujii ucinek je potreba zasah do CNS / primy zasah srdce ... a i ten nemusi "zhasnout" okamzite ...

je sice fajn ze predpokladas ze se trefis i bez miridel na 5 metru, ale to ze nekomu provetras zaludek a streva neznamena ze manik nadopovanej na nejakym syntetickym svinstvu ti pak neurve hlavu holyma rukama zatimco se budes divit jakto ze tva "prece nemusim mirit lol" strelba nemela prakticky zadny ucinek ...


petras125 píše:
Asghaad píše:.... ten kurz bude absolutne k prdu kdyz te nekdo prepadne v noci a s obycejnyma miridlama ...


Pokud tomu dobře rozumím: Není potřeba umět zacházet se zbraní, ale je nutné mít tritia. Předpokládám, že pod tento názor se ti podepíše 11 z 10-ti střelců. Zvláště pak ti, co stávají na bedně při závodech IPSC, LOS, ... :-)


ne, nechapes, umet zachazet je taky nutne ale odrbat zakladni vybaveni zbrane na skryte noseni na ukor castky ktera nepokryje ani cenu munice na zmineny trenink je trochu mimo ...


samozrejme u cechu je zrejme bezne podcenovat obranu a resit vsechno tak ze se jakakoliv obranna situace bude vyvijet jak podle sablony


ostatne i zbrojovka zi zacina uvedomovat ze moderni vybava obranne/sluzebni pistole jaksi zahrnuje i tritiova miridla, proto je taky na P-10ku nabizi i presto, ze to pro fabriku znamena nemale problemy s dodatecnym papirovanim na skladovani radioaktivniho materialu...



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1690 » stř 17. říj 2018, 06:09

Peli píše:Zkoušel někdo nosit P10C v kydexu na G19. Co jsem viděl na YouTube tak tam pasuje, ale jestli tam spolehlivě drží, nebo se někde zbytečně neodírá? Díky


neni kydex jako kydex, P-10 je projektovana aby pasovala do sluzebnich kydexu, ale do presne tvarovaneho "custom" ji budes cpat horko tezko.- mozna pujde mozna ne, kazdopadne pokud jeste pouzdro nemas tak opravdu nema cenu resit pouzdro na Glocka a jit spis do pouzdra primo na P-10. Pokud uz pouzdro na Glocka mas a premyslis nad P-10 tak ti nezbyde nic jineho nez zkusit a doufat.

sance je samozrejme vyssi u pouzder na pistoli se svitilnou s fixaci vice na svetle nez na tele zbrane.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1691 » stř 17. říj 2018, 06:28

Asghaad: to si jako myslíš, že ve zbrojovce při návrhu tvaru zbraně řešili, aby to pasovalo do nějakého starého kydexu a podle toho upravovali tvar pistole? to se mě nechce věřit. :-)



milan77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1692 » stř 17. říj 2018, 06:44

To Asghaad: Tak to nevím, jestli ve tmě přesně zamíříš na srdce, ale možná máš kočičí oči a dokážeš si přisvítit :-)))
Micméně co jsem zmínil, na 5 m rychlá 3 žihadla a v té rychlosti stejně přesně nezamíříš. Ale doufám, že se do této situace nikdy nedostanu, ale cvičím jí.

Prostě v šeru a na světle mi připadaly tritia méně čitelná, než luminiscenční, proto jsem šel do luminiscenčních a nebyla to otázka peněz, protože litr rozdíl, to jekrabice nábojů.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1693 » stř 17. říj 2018, 06:58

Sedmej píše:Asghaad: to si jako myslíš, že ve zbrojovce při návrhu tvaru zbraně řešili, aby to pasovalo do nějakého starého kydexu a podle toho upravovali tvar pistole? to se mě nechce věřit. :-)



vzhledem k tomu ze to bylo zbrojovkou primo propagovano jako "feature" tak ano

ma to i logiku, zbrojovka p-10kou miri primo na G19 a to jak pro civily tak i pro sluzebni pouziti - samozrejme pro USA trh na cesky kaslou - tak to je celkem chytry tah jak presvedcit amika co ma doma 10 Glocku aby p-10 vyzkousel kdyz mu bude sedet do gazilionu ruznych pouzder co uz ma na Blocka



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1694 » stř 17. říj 2018, 07:07

milan77 píše:To Asghaad: Tak to nevím, jestli ve tmě přesně zamíříš na srdce, ale možná máš kočičí oči a dokážeš si přisvítit :-)))
Micméně co jsem zmínil, na 5 m rychlá 3 žihadla a v té rychlosti stejně přesně nezamíříš. Ale doufám, že se do této situace nikdy nedostanu, ale cvičím jí.

Prostě v šeru a na světle mi připadaly tritia méně čitelná, než luminiscenční, proto jsem šel do luminiscenčních a nebyla to otázka peněz, protože litr rozdíl, to jekrabice nábojů.


jednak proto mam na moji P-10ce jak svitilnu tak i optiku - kdybych nemel kolimator mam tam tritia, vzhledem k tomu ze kolim mam a zeleza jsou jen zaloha mam tam svetlovodne vlakno.

druhak rozhodne pri minimalnim osvetleni rozhodne zamirim lip s tritiem nez nemirit protoze miridla nevidim


jinak pokud je kolem dost svetla aby tritium nebylo videt tak je dost svetla na to aby byly videt miridla normalne.
Krome toho spousta lidi ceka na kombinovane Truglo miridla co spojuji vyhody svetlovodu a tritia takze jdou videt jak ve dne tak i v noci dobre.



milan77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1695 » stř 17. říj 2018, 07:50

A to nosíš kvér s optikou a svítilnou běžně ven do ulic?

Jsi chodící Wikipedie, koukám :-) Střílíš taky někdy?

A dost OT!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů