Pětačtyřicítka-poradíte jakou?

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#31 » stř 22. bře 2017, 17:31

Jo to jsem se chtěl zeptat, nevíte někdo, zda jde to Glocka 30S dát lehčí stojina spouště a zvětšný vypouštění zásobníku a záchyt závěru?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#32 » stř 22. bře 2017, 22:04

No, to jsi odvážný vůči XDM, většina střelců má odlišný názor.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#33 » čtv 23. bře 2017, 07:58

Proto jsem to s tím vzhledem psal - je to prostě subjektivní věc. Ta váha je objektivně horší, chce to dobré pouzdro. Mám vyzkoušeno že ve vnitřní dastě ji sice necítím a nevím o ní, ale jen dokud se pouzdro nepohne z místa, kam jsem ho na začátku usadil. Nicméně lepší pouzdro už je na cestě.

Velké plus oproti glocku je ergonomie (i ta je ale trochu subjektivní, už jsem viděl i názor, že glock se drží líp, i když osobně ho nechápu :D ) a světlovodná moucha při nižší ceně. A pro mě osobně ještě dlaňová pojistka (ale to je opět subjektivní, spoustě lidí vadí). Taky je v ceně velký zásobník s návlekem, to má taky něco do sebe (i když mě nesmírně irituje mezera mezi šachtou a návlekem - není to ani milimetr, ale prostě mě to dráždí :) )

Glock se drží dobře a je to univerzální věc, ale úchop na té XDM je naprosto parádní (a to mám menší ruku, takže jsem musel dávat malý hřbet, abych měl pohodlí). I s krátkým zásobníkem mám na zbrani všechny prsty a přitom není těžké ji schovat.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#34 » čtv 18. říj 2018, 22:30

Narazil jsem na Feg .45 vypadá že to je poctivé železo :-)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#35 » čtv 18. říj 2018, 23:01

Vlákno o vtipech je kousek vedle. :)



UbalBlunt
Příspěvky: 18

Příspěvek#36 » čtv 18. říj 2018, 23:11

Chlapci a děvčata. Co když mé požadavky na pětačtyřicítku jsou - full size celokov, sa/da, manuální pojistka?
To si můžu pořídit jen cz 97 :lol:
Ten feg45 pokud se dá u nás sehnat je stejně ošklivý jak lopata žížal..



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#37 » pát 19. říj 2018, 10:19

Jakou pověst má ta 97? Takhle na pohled se mi vždy líbila a při jednom zážitkovém střílení mi to sní i pěkně šlo...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#38 » pát 19. říj 2018, 10:24

http://zbrane.esako.cz/pistole-st9-black-45-acp
reference žádné.

http://www.alfa-proj.cz/index.php?typ=A ... 9627338983 jednou jsem z alfa střílel. Zdrsneni na závěru by mohlo být méně ostré, kopalo to. Ale Nemám to s čím srovnat.

Více variant https://hk-usa.com/hk-models/hk45/



tequilla
Příspěvky: 29

Příspěvek#39 » pát 19. říj 2018, 10:52

A Sig P220 jsi zkoušel?
(Mohl by vyhovovat, až na cenu a tu manuální pojistku, kterou mají tuším jen SAO varianty a ne SA/DA).

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#40 » pát 19. říj 2018, 19:01

Tak je to klon HP pokud vím. A je za rozumnou cenu. Ošklivá? Podle vkusu soudruha... Povrchovka jde vždy udělat.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#41 » pát 19. říj 2018, 19:14

Jeta 45 v našich končinách není zas tak často k mání. A kovové už vůbec.
New a levný tak leda Springfield, Taurus.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#42 » pát 19. říj 2018, 21:45

rumburak18 píše:Jakou pověst má ta 97? Takhle na pohled se mi vždy líbila a při jednom .........


Zhruba v roce 1999 jsem z 97my střílel celkem pravidelně.Na terčové střílení celkem solidní pistole.Nepadne ale do každé ruky.Chce to trochu větší tlapu nebo alespoň delší prsty.
Postupem let kolem mne "prošlo" 5 ks 97miček.Jedna tuněná jen na SA.Tři z pěti majitelů oněch 97miček je do půl roku pustili do světa.
Všechny které jsem měl v ruce ochotně žraly střely SWC s různou délkou kuželu.
Jestli se ti líbí,sedne ti do ruky tak zvol variantu 97B.
Sám mám lehce tuněný Kimber Grand Raptor II.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#43 » sob 20. říj 2018, 00:16

Za mě jasné, 1911, nebo XD, nebo XDM.
Pouze můj názor.



45fan
Příspěvky: 23

Příspěvek#44 » sob 20. říj 2018, 07:47

Jako první jsem pořídil Glocka 36 (jednořadý zásobník). Pak jsem chtěl full size a měl v merku glock 21 a 1911. Koupil SW 1911 a vůbec mi nesedl hlavně kvůli ergonomii ovládacích prvků a nesmyslné váze vůči kapacitě zásobníku. Pěkná na parádu, rychle se vrací do záměrné, ale to mi nestačí. Pak jsem se taky zbláznil do HK Mark 23, s tím bylo zase legrace střílet silnější laborace, ale standartni 45 nudný. Zbraň ale krásně zpracovaná. Glock 21 gen 2, kterého mám teď, převyšuje u mě v komplexnosti oba a ten závěr druhé generace je taky parádní práce a materiál. Nicméně nejradši mám stále Glocka 36, pěkně pane do ruky a střelba je trochu divočejší. 45 bych kupoval snad jen jetou, je jich dost a moc lidí je z důvodu ceny střeliva nechce, ceny jsou pak příznivé.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#45 » pon 22. říj 2018, 12:58

Velmi příjemný do ruky byl SIG 245, ten nemá pojistku, takže ta kritéria nesplňuje, navíc už nejde sehnat nový (cca rok zpátky měli poslední kus v prodej-zbrani.cz, tam jsem ho otlapkával). Ale padl do ruky skvěle, zpracování bylo perfektní, chod a spoušť mě uchvátila. Kdybych tenkrát měl peníze na dvě zbraně, jel se mnou domů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů