Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#466 » pon 22. říj 2018, 13:49

**** 9mm LUGER ****
Ma nekdo vlastni zkusenost s mokrym pranim ve Frankford Arsenal Quick-N-EZ ?
Popr. jinou vybr. prackou dostupnou v CR.
Zajima mne :
- jestli to funguje s keramikou /nerezem
- kolik nabojnic se tak da vyprat naraz
- pouzivate kompoudy, nebo kyselinu +Jar
- jak dlouho perete
- doporucite svoji pracku pro mokre prani



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#467 » pon 22. říj 2018, 14:13

nekolik let uz takto provozuji - s uvedenou prackou od FA
- "keramiku" - pouzivam kremicitou drt frakce kolem 4-5mm - kaminky maji ostre hrany - v hobbymarketu, ci akvarijnich potrebach se da koupit za par korun
- co jsem si pro sebe vyzkousel, tak 1,5 kg drte, 300 ks nabojnic + litr horke vody z rychlovarne konvice
- kys. citronova + jar
- staci 10-15 minut, ale necham vzdy vrtet a jdu delat neco jineho, takze v praxi pak treba 30 minut/hodinu
- v tom jejich separatoru pak protocim v kybli s vodou a drt se krasne odplavi a sedne na dno
- ja jsem 100% spokojeny, takze doporucuji - rocne tak 10-12 tis. lugru



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#468 » pon 22. říj 2018, 15:33

Diky za info.
Jeste dotaz.
Jak vypadaji nabojnice zevnitr?
Kdyz peru v Lyman smesi na sucho -vnitrek zadna slava,spis bida.
Kdyz peru v ultrazvuku je to parada , ale pro dokonalou lesklou cistotu musim davat tak max.25-30ks na 180s.
Na beznou cistotu (sem tam nektera nabojnice neni dobre ocistena) davam 50ks na 90s v platicku.
Pouzivam cisticku z Lidlu.
Chystam se prejit na progresivni lis a tak bude brzda prave cisteni.



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#469 » pon 22. říj 2018, 17:15

vzhledem k tomu, ze se drt dostane i dovnitr, vycistene jsou i zevnitr.. teda pokud se nejedna o nejake zasle, nekolikrat prebite nbc posbirane z venkovni strelnice



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#470 » ned 28. říj 2018, 16:17

To Kolombo: sice jsem ložiska koupil, ale protože nemám vybavení na práci se železem, a hlavně jsem to rychle chtěl vyzkoušet, tak ložiska vyřešené nemám. U motorku má hnací hřídel oproti stěně (nebo jak to nazvat) vůli a na protější straně jsem hřídel namazal olejem. Motorek ze stěračů je silný, v pohodě točí. Na netu najdeš podobné pračky ze železa, s ložisky, určitě jsou lépe udělané.



Formaggi
Příspěvky: 7

Příspěvek#471 » úte 1. led 2019, 23:20

Pekne si to zbastlil a v celku aj jednoducho :D ja som si robil tiež home made práčku a úplná spokojnosť :D
Mám tam motorček na 230 VAC z bazáru za 7 eur :D
Obrázek
Obrázek



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#472 » sob 5. led 2019, 09:07

Paráda! :)
Jen pozor na vodu a prsty - tedy pokud nemáš jistič zakrytovaný. Ale určitě máš, že ano...



Formaggi
Příspěvky: 7

Příspěvek#473 » ned 6. led 2019, 13:34

Nemám ale rozmýšľal som nad tým ale zatiaľ to vyzerá že netreba :D ale skôr idem troška cestou že motor a istič dám do neakej trubky a na jej koniec dám ventilator od PC nech mi motor lepšie chladí,čiže neaky taky tunel
Lebo po polhodine prania je motor horúci tak pre istotu nech má prídavné chladenie



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#474 » úte 8. led 2019, 20:44

Tak hlavně jistič je nevhodný, neni konstruovan na spínání (jak časté, tak proudove) dejte krabici a kolébkovy vypínač.
https://www.elektro-motory.cz/vypinac-k ... .-250v15a2
Ta řemenice taky nic moc, takova namotana kočka to zasvini.



Formaggi
Příspěvky: 7

Příspěvek#475 » stř 9. led 2019, 19:36

Toho spinania sa nebojím, ten istič je čo sa týka spinania prúdu pri nábehu tohto konkrétneho motora úplne postačujúci. A keby aj náhodou raz odišiel pripadne sa mu zavarili kontakty otvorím skriňu a vyberiem ďalší :D som elektrickár takže istič nájdem pomaly v každom sufliku :D

A mačky nemám tak je to safe :D inak práčku už používam cca rok a pol a už neaky ten luger oprala a istič ako nový :D



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#476 » pon 18. bře 2019, 23:17

Vážení prosím o radu.
Pořídil jsem si pračku Frankford Arsenal na suché praní. Jako médium používám kukuřici a leju k tomu origo přípravek od Dillona (ten citrusově páchnoucí humus) a Sitol.
Peru asi 40 minut a s výsledkem nejsem spokojený. Hilzny se lesknou jen tam kde byly čisté. Očouzeniny to prostě nebere a já si potrpím na vzhled.
Kde je problém? Potřebuji jiné médium, delší dobu (to bych nerad), nějaké abrazivo (jaké)?
Prosím konkrétní zkušenosti majitelů této pračky či tohoto způsobu čištění. Díky.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#477 » úte 19. bře 2019, 00:01

Jestli chceš lesk musíš to prát cca 5 hodin.



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#478 » úte 19. bře 2019, 07:24

To je pro mě nepřijatelně dlouhý. Nějaké další možnosti?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#479 » úte 19. bře 2019, 07:34

Úprav poměr nábojnic vůči médiu, případně nejdřív per jen v médiu a pak přidej prostředky. Ale s praním okolo hodiny počítej určitě.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#480 » úte 19. bře 2019, 07:35

Nejlepší varianta je LEM

Stačí 10 - 20 min, podle špinavosti a lesk jak blesk, i vevnitř.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů