CZ 858

Samonabíjecí pušky


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#406 » stř 24. říj 2018, 11:14

Spíš bych tipnul, že bude zarezlej nebo jinak zatuhlej. Ten důlek by neměl klást takovej odpor, pokud máš dobrej šroubovák, jen by měl vyžadovat víc síly na první povolení.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#407 » stř 24. říj 2018, 11:41

Zarezlej snad ne, je to funglovka.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#408 » stř 24. říj 2018, 12:31

Může to být nějaké reziduum. Já jsem měl šroub zatuhlej fakt hrozně. Nebyl zarezlý, ale byl na něm nějaký konzervant konzistence théru, i potom, co šroub povolil, šel šroubovat docela ztuha.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#409 » stř 24. říj 2018, 13:13

vaclaff píše:Zarezlej snad ne, je to funglovka.

Funglovka je maximálně CSA, vše ostatní jsou archivní ročníky se stavem odpovídajícím skladování. Pochybuju, že někdo ve zbrojovce v rámci repase ty šrouby povoloval (proč taky). Takže tam zarůslal klidně 40 let :D



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#410 » stř 24. říj 2018, 13:53

WD40 či něco jiného nechat navzlínat do závitu, případně pomoct teplem?
taky se někdy používá brzdovka...

vyzkoušeno? Nepomáhá ?

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#411 » stř 24. říj 2018, 17:49

Tak je nutné použít něco na povolování šroubů.., ale rozhodně nic nevrtat...



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#412 » stř 24. říj 2018, 19:09

Pouzil jsem wd40 a jeste neco, tak ob den prisplichaval. Sroubovak velkej mi nepomohl, nesedel v zavitu a vaklal. Obrousil jsem klic na kola od auta, takova ta "fajfka" na konci zahnuta. Rovny konec na spravnou sirku, masa ocelova a nekroutilo se to. Porad to nebylo pres celej zavit, ale eliminoval jsem vaklani. Upnul do sveraku klic a motal tahem pres rucku zbrane..diky bohu vydrzela :) Jo a slo to prvne o 2-3 milimetry a pak nic, tak ze utahnout a povolit znova, dokola. Drzelo to jak svina. Uspel jsem po cca 5 pokusech povolit nejaky ty dny dychanek a nechat pusobit WD.
Na to ze stisk v rukach mam ze otevru lahvac piva, slo to kurevsky spatne :D
I kdyz mozna to neni o stisku, ale "dobrym" tahu v rukach. Jatecni vahu nemam :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#413 » stř 24. říj 2018, 22:35

Jasně,úplný základ je prostě v tom použít správný vercajk.Ten šroubovák musí být zkrátka přes celý ten šroub a "břit" toho šroubováku musí být natolik široký,aby v té drážce vůbec nevaklal,spíš šel ještě dorazit do drážky poklepem.Ruční šroubovák klasického typu i přesto,že bude fakt masivní a bude splňovat tyto body nevyvine za běžných okolností (bez improvizací) takovou sílu,proto právě doporučuji ten gola nástavec a 1/2 ráčnu-to je už úplně jiná páka.Pokud to druhá osoba dotlačuje silou do drážky,nemá šanci takový nástroj vyskočit a něco ožvaklat.Samozřejmě si jde pomoct i vybroušením nějakého nástroje,kdo má tu možnost,ale vždy to musí splňovat viz. výše

"nějakým" rádoby větším šroubováčkem,který bude dosahovat sotva poloviny drážky šroubu to nemá ani smysl zkoušet,viz foto v příspěvku výše.

Ta golovka jde koupit v kdejakém OBI apod.

Kdyby se už podařilo šroub zničit natolik,že už se nebude čeho chytit,tak jediné řešení je odvrtat to středem šroubu karbidovým vrtákem aby se neponičil závit a šroub nahradit novým kaleným-pro tentokrát už raději na imbus,prodává se to různě v doplňkách na vz.58

Zvova už nic nedulčíkovat,ale zalepit lepidlem na závity střední pevnosti(většinou modré barvy)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#414 » čtv 25. říj 2018, 15:53

Dotaz:
je normální, že z hlavně (cz 858 s nějakým bulharským nebo maďarské střelivem) s vystřelem vyslehne z hlavně do vzdálenosti 5 cm i trochu jisker? Střelec to vidět nemůže. Okolo stojící ano.

Jde mi jen o to, abych vyloučil, že střela mi drhne o kompenzator. Což snad ne, kompenzator průměr otvoru 9 mm, nasroubovan na hlavni, bez vůle. Děkuji předem za odpověď na ohňostroj.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#415 » čtv 25. říj 2018, 16:03

Tak kompik sundej a uvidis.



Chaosrx
Příspěvky: 20

Příspěvek#416 » pát 26. říj 2018, 17:51

Plánuju příští týden koupit CZ 858 Tactical 4V, co se týče směrnice, tak jsem pročetl snad skoro všechno a nejsem z toho moudrej. Je to tedy aktuálně tak, že se minimálně po dobu platnosti zbrojáku nic dít nebude?

Co jsem pochopil, tak je se sklopnou pažbou delší než 60 cm, takže se toho zákaz netýká a CZUB ji deklaruje jako novou a ne předělanou, tím pádem se směrnici taky vyhne?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#417 » pát 26. říj 2018, 18:10

Aktuálně je to tak jak je napsáno v platném Zákonu o zbraních a střelivu. Co bude to nikdo neví.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#418 » pát 26. říj 2018, 18:13

Chaosrx píše:CZUB ji deklaruje jako novou a ne předělanou, tím pádem se směrnici taky vyhne?

O tomhle imho rozhodne ČUZZS po tom, co ta novela bude schválena.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#419 » ned 28. říj 2018, 06:32

Vůbec se nestyď nakoupit,čím víc těchto krámů bude mezi lidma,tím větší vzpoura nastane,až je budou chtít posbírat :)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#420 » sob 3. lis 2018, 12:29

Zdravim máte někdo recept jak dostat rez z plynový komory? Nechal sem si zkontrolovat nastřelení svýho Tacticalu (v srpnu na soutěži vše vpravo říkal jsem si že to v leže s oporou na 50m neni možný) a protože jsem na to nechvátal a po několika návštěvách střelnice kam jsem to dal sem se míjel s puškařem a ostatní o tom nic netušili jsem to vyzvedl až včera. Doma to rozeberu a mysel jsem že mě trefí mimo hlavně nevyčištěný, komora rezavá a omlátit o hlavu jim to nemůžu protože jsem si idiot nevzal doklad. Takže mam za odměnu z fungl novýho Tacticalu s pár desítek vystřelených ran vyrezlou mrchu :-/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů