Nástřeláky

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


TP_Andy
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » čtv 1. lis 2018, 16:06

Zdravím vespolek,

(jsem tu čerstvě, tak se omlouvám, pokud jsem měl příspěvek směřovat jinam)

Vrtá mi hlavou jedna věc: vím, že V CZUB mají ve zvyku přibalovat ke svým kulovnicím a malorážkám tovární nástřeláky. Nevíte náhodou, zda je to běžná praxe i u jiných firem, nebo si na sebe pletou bič jen v Brodě? :) Mám doma jen tuzemský produkt, tak nemám možnost srovnání.

Díky!



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2 » čtv 1. lis 2018, 17:45

Dodávat nástřelák ke zbrani je dobrým zvykem. Takže to není jen u CZUB.



TP_Andy
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » pát 2. lis 2018, 10:28

OK, díky. Čili předpokládám, že pokud bych si šel koupit něco od Rugeru, Savage, Mosbergu nebo třeba Saueru, něco takového tam velmi pravděpodobně bude.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#4 » pát 2. lis 2018, 10:43

Mělo nastřelný list: cz 858 tactical
Nemělo : HS product xd-s, DPMS Oracle

Podle mě zbytečný. Stejně si musím nastřelil podle sebe, aspoň u pušky. To jsem musel udělat u cz 858, tahnul doprava. V nastrelaku měl 4x mírně vpravo, 1x výrazně vlevo, střední bod zásahu vyhovuje. Nastrelak mi byl k prdu.

Co od toho papíru čekáte, že vám řekne? K čemu vám má být podle vás?



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#5 » pát 2. lis 2018, 11:02

Teoreticky, když vybíráš zbraň z více kusů a nástřeláky jsou k dispozici, tak můžeš vybrat tu, která má nejmenší rozptyl. Otázka je, jak tahle úvaha bude fungovat prakticky. Když jsem kupoval naposledy pistoli z Brodu, tak většina ran byla seskupených a jedna rána hodně mimo. Kdybych bral ty seskupené, tak střední bod zásahu byl mimo požadovanou oblast. Po započtení toho zásahu mimo byl střední bod v toleranci. Takže si myslí, že ten, kdo ji nastřeloval viděl, že to lítá vedle tak dal jednu ránu na druhou stranu, aby se vešel ...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » pát 2. lis 2018, 11:21

Nástřelák by měl být něco jako výstupním vysvědčením konkrétníko kusu dokládajícím jeho kvalitu, což se u masové produkce dá očekávat jen s brutálně optimistickým vnímáním světa. Reálně vypovídající nástřeláky jsem viděl jen u sportovních zbraní - konkrétně u mojí Hammerli 208S tomu nástřeláku i věřím. Jinak bych to vnímal u běžných "spotřebních zbraní" jen jako potvrzení funkčnosti zbraně.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#7 » pát 2. lis 2018, 12:42

Já kupoval 2x Ruger (různí prodejci i jiný čas) a ani u jednoho nebyl.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#8 » pát 2. lis 2018, 14:42

Taky jsem neobjevil žádnou výhodu. U pistole jsem měl přiložený nestandardní maličký terč prostřelený z 8mi metrů, navíc druhem střeliva, který nepoužívám. Ve výsledku jsem měnil mušku, abych se správně trefoval normálními S&B do víka od popelnice na 25 m.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#9 » pát 2. lis 2018, 15:25

Nez mit elektronicky nastrelny list ala czub, to uz raci nic. Grand power dava skutecne strileny. Ale i tak je to jen o tom, jak byl manik,co to strilel za celou smenu otraveny.

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#10 » sob 12. led 2019, 05:16

Ja mam zkusenosti takove, ze jsem i u CZUB mel vzdy v papiru diry. Elektronickej nastrelak se mi vyhnul. Vybiral jsem vzdy podle toho ale realita byla stejne jina :).. U obou varmintu co mam me to celkem prekvapilo... ze by strilela hlaven ze sveraku? :)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#11 » sob 12. led 2019, 06:02

V nástřeláku k revolveru Alfa steel mám rozptyl 12 cm na 15 m, jedna rána je úplně ulítlá. Sám jsem na 10 m byl schopen udržet celý válec v 6 cm. Nástřelák tedy nevím, k čemu je.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů