Uzkon AS40, 41, 42, 43 a 44



Adam 56
Příspěvky: 20

Příspěvek#91 » úte 27. bře 2018, 11:06

díky



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#92 » úte 10. dub 2018, 05:01

Adam 56. Do AS 42 bezproblemu slugy např. SB 67,5, ale i 76. Co se Tureckých týká, nemusíš už řešit, Yavascalar ukončil výrobu. Takže dojdou prodejcům zasoby a padla.



majak
Příspěvky: 1

Příspěvek#93 » stř 10. říj 2018, 08:53

AS-42 - fungl nová - zasekává se "action release control" - po nabití (přetáhnutí předpažbí) se nevrátí "action release control" do blokující polohy a předpažbí lze opakovaně stáhnout. Rozborka/sborka nepomáhá - jednou dvakrát funguje jak má - potom se začne chyba opakovat.

Setkal jste se s tím někdo? Díky předem za radu



miki.h2o
Příspěvky: 3

Příspěvek#94 » ned 11. lis 2018, 20:02

miki.h2o píše:
SB sket 24g Super 2mm - naláduje se jen první ze čtyř, ostatní zbraň nedokáže vytahnout z tubusu. Závěr se musí rázně dorazit jinak dojde ke slabému nápichu zápalky.
BP EasyShot 24g 2mm - krmení bez závad, závěr se musí dorazit jen s mínější razancí.
YAS 32g 3mm - fungují naprosto perfektně.
YAS 34g 7,8mm - tři z deseti zůstanou po vystřelení v komoře a ven se jim musí pomoct. Závěr se jen pootevře a náboj musím vyrazit tyčkou, nebo úderem pažby o zem.
YAS 32g Slug - všem jsem musel pomoct.



Tak jsem vyzkoušel další náboje
Obrázek
Remington Buck Shot 8,6mm Ládování OK, po výstřelu se ale zase zasekly v komoře a musel jsem hodně zabrat abych je vyhodil ven. Ale už nebyla potřeba tyčka na vyražení.
RC4 Buck Shot 8,6 12/68 33g Ládování OK, vyhazování znovu ztěžka ("přilepí" se v komoře).
S&B Buck Shot 8,4 Ládování OK, jen jediná se kousla v tubusu z dvanácti vyzkoušených. Vyhazování také OK.
B&P sket šly jak víno, nemám co dodat.
S&B Slug 12/67 Při ládování šel jen první, ostatní se pokaždé kously, snad jen jednou se mi povedlo naládovat tři za sebou. Na druhou stranu po výstřelu šly všechny krásně ven.
Důkladně jsem prohlédl všechny patrony a zjistil jsem, že všechny S&B mají rovné dno a okraj má ostřejší hranu. Vyjimka je Buck Shot, který má okraj mírně zaoblen. Ostatní náboje mají okraj kulatý. Na přechodu rámu a tubusu je malá hrana, zřejmě se tedy S&Bčka na ní zadrhnou. Zkusil bych jí trochu zbrousit, ale na to by bylo potřeba tubus odšroubovat, ale ten drží jak židovská víra.
Druhý poznatek byl, že špatně šlo vyhazovat jen silnější střelivo s vysokou obrubou (kováním), prakticky každá co ho měla vyšší než 11mm (Remington ho má 20mm a RC4 18mm) šla špatně vyhodit. Asi se to po výstřelu trochu nafouklo. Jak to řešit nevím, nejspíš prostě nekupovat.
Jinak musím říci, že závad bylo o něco méně, než když jsem jí měl na střelnici poprvé, asi se opravdu musí trochu ochodit. Trochu jsem přeleštil čelo uzamykací závory a se slabým nápichem problém nebyl.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#95 » pon 12. lis 2018, 10:50

majak píše:AS-42 - fungl nová - zasekává se "action release control" - po nabití (přetáhnutí předpažbí) se nevrátí "action release control" do blokující polohy a předpažbí lze opakovaně stáhnout. Rozborka/sborka nepomáhá - jednou dvakrát funguje jak má - potom se začne chyba opakovat.

Setkal jste se s tím někdo? Díky předem za radu

Prestrieknuť, vyčistiť, namazať, rozpohybovať...
(a pohyb záveru dopredu musí byť razantný, žiadne maznanie sa - TRESK!) :twisted:



xuebao
Příspěvky: 40

Příspěvek#96 » čtv 27. pro 2018, 21:58

Chlapi,prosim vas,jak pridelat na kratkeho uzkona vpredu na trubici popruh?A jaky dilek na to pouzit?Moc mista na zavitu pod tou cepickou neni.Nevim,co nejlip objednat.



oldschool
Příspěvky: 18

Příspěvek#97 » sob 29. pro 2018, 09:46

Nedávno jsem u číňana narazil na řešení problému pro krátkou pumpu s popruhem.
Stačí zadat "magazine cap" a vybrat si.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#98 » sob 29. pro 2018, 21:33

xuebao píše:Chlapi,prosim vas,jak pridelat na kratkeho uzkona vpredu na trubici popruh?A jaky dilek na to pouzit?Moc mista na zavitu pod tou cepickou neni.Nevim,co nejlip objednat.

Jedna z možných variant je koupit si přídavné oko (toto konkrétně z Číny - Wish) "za pár korun", nebo dražší v nějakém českém obchodě. Ale musíš počítat s tím, že se bude pohybovat s předpažbím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



xuebao
Příspěvky: 40

Příspěvek#99 » sob 29. pro 2018, 22:38

Jasne, ocko na rail znam, ale tahat broknu na predpazbi nechci. Cepicka na tubus by byla lepsi, ale ty se vyrabi, co ja zatim nasel, primo treba na remingtony a winchestery, ale zadnou jsem nenasel specifikovanou pro uzkony. Sedi sirka a zavit, vi nekdo z prakticke zkusenosti? Me se nejlip libi takove to ocko, co se navlece na tubus, ale pro nej tam neni misto. Kazdopadne dik.



oldschool
Příspěvky: 18

Příspěvek#100 » ned 30. pro 2018, 07:29

Krytka na tubus je na cestě, byl to výstřel na slepo. Buď to bude pasovat,, nebo s dremlem vymyslím upravu, nebo ji zahodim. Za ty dukáty to stojí.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#101 » sob 26. led 2019, 08:35

Jaký je výsledek ? Nějaké foto ?



oldschool
Příspěvky: 18

Příspěvek#102 » sob 26. led 2019, 19:57

Trefil jsem velikost závitu (turek má stejný jako remington), bohužel na délku chybí pár milimetrů k dotažení.
Uvidím časem možná něco vymyslím s úpravou, pár možností mne napadá,
zatím funguje plán B, naštěstí je před předpažbím na tubusu trochu místa na přídavný rail.


Obrázek

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#103 » ned 27. led 2019, 15:34

No jo, ty tam máš prostor na ten přídavný rail. To potom jo. Já tam tolik prostoru nemám (viz foto nahoře).



Adam 56
Příspěvky: 20

Příspěvek#104 » úte 29. led 2019, 14:57

dobrej , já mám AS-40 (Uzkona) a ta má na uzávěru tubusu úchyt na řemen
J.



patresse
Příspěvky: 3

Příspěvek#105 » čtv 30. kvě 2019, 21:41

Pls a možnost uchycení popruhu na straně pistolové rukojeti u Uzkon 43 někdo řešil? Díky...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů