SDM M87O



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#46 » sob 24. lis 2018, 19:12

Jinak Maverick se mi tolik nelíbí SDM je hezčí na pohled (průhleďák, kompenzátor) a hlavně by měl být stejný jako Remington, tak že dobrá dostupnost náhradních dílů, případně tuning...



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#47 » sob 24. lis 2018, 19:15

Petzold píše:Ta čínská parodie je lépe zpracovaná, než originály, které Rem produkuje posledních 4-5 let. Ale je to prostě 870, už 70 let stará konstrukce, se všemi přednostmi i nedostatky.

Je to někde shrnutý, ty přednosti a nedostatky? Docela by mě to zajímalo.



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#48 » sob 24. lis 2018, 19:19

Tomka píše:Jak je možné, že u originálního Remingtona předpažbí nezasahuje při stažení do rámu zbraně a když jsem viděl stažené předpažbí u SDM, tak jde stáhnout až za tu lebku co je na rámu, je to předpažbím a nebo zbraní?? Zase doufám že originál předpažbí od Magpulu mi nebude odírat rám brokovnice, jak už jsem na na pár videích viděl u originál předpažbí na SDM...


Možná to bude vlastnost toho předpažbí. Na plastovém REM870 nazasahuje, ale v dřevěném pažbení REM870 Home defence podle videí ano. I když se mi ve dřevě líbí víc, kvůli tomuhle jsem ji nebral. Překreje to nabíjecí okno. Dá se to uříznout, ale to by byla škoda.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#49 » sob 24. lis 2018, 20:12

Možná to bude tím předpažbím..Uvidíme až budu mít všechno doma a namontuji tam Magpul.. Každopádně je prý originál Magpul úplně jinde s kvalitou materiálu a zpracováním..



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#50 » sob 24. lis 2018, 21:19

Tomka píše:Jinak Maverick se mi tolik nelíbí SDM je hezčí na pohled (průhleďák, kompenzátor) a hlavně by měl být stejný jako Remington, tak že dobrá dostupnost náhradních dílů, případně tuning...


On právě Maverick je zase normální Mossberg (až na předpažbí, to se musí vyměnit i táhla a jinou pojistku). Takže jsem se mezi nimi rozhodoval právě kvůli solidní kvalitě a náhradním dílům z brownells do budoucna. Jenže SDM jsem koupil za 6300, kdežto Maverick stojí 8900 + případně magpul ... navíc právě už má i mířidla ... nebudu mít nutkání okamžitě začít nakupovat blbosti. Maverick by se mi vyšplhal na 15000 :D Odírání předpažbí bych se nebál, protože to bude za chvíli odřené celé, odírá se to samo před očima. Je to trošku podobný povrch, jako na Glocku v jeho nejslabším období (Gen4?), jen vydrží ještě méně. Nevadí mi to, beru to jako patinu. Předpažbí jinak do okna nezasahuje, má tam vybrání. Kvalita magpulu bude určitě úplně jinde, ale zejména co se týče povrchu. Čína se taky nebude kroutit ani praskat. SDM nechám jak je a pokud bych toužil v budoucnu po tunění, použiju jako základ Mavericka nebo rovnou 590A1 nebo Benelli supernovu.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#51 » sob 24. lis 2018, 21:44

V čem je Maverick jiný (o tolik lepší) než SDM?? Máš s SDM nějaké problémy??



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#52 » sob 24. lis 2018, 22:30

SDM ještě nemám registrovanou :D Zatím co si s ní hraju a komplet jsem rozebral, tak vypadá hodně dobře a i recenze jsou dobré, takže problémy neočekávám. Ale u Mavericka bych čekal větší kvalitu, je to obyčejný Mossberg, vyrábí se snad třicet let, v USA se ho prodaly vagóny a všichni ho milují - na základě dlouhodobých zkušeností. Taky jsem nedávno viděl vyjádření instruktorů Aegis, že s maverickem mají nejméně problémů při kurzech. Navíc se mi více líbí kocepce Mossbergu než 870 - zámek závěru je lépe umístěný, nabíjecí klapka nepřekáží, dva vytahovače, snadná výměna vyhazovače (to když se na 870 pokazí, je to průser). Každopádně i SDM je dobrá volba a já si ho taky vybral, protože jako hotový balíček je o dost levnější a stále je kompatibilní s nejrozšířenější brokovnicí na světě :) Vůbec bych se toho nebál a těšil se na něj.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#53 » ned 25. lis 2018, 06:13

JJ však se na něj těším, už na něj čekám rok, mám ho od loňska objednaný a příští týden ho má Perun arms dodat mému prodejci... Začal jsem si už letos přebíjet nějaké střelivo do brokovnice, tak jsem zvědavej jak to SDM bude chutnat...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#54 » pát 7. pro 2018, 10:48

Tak nový poznatek k updatovanému "magpul" předpažbí. Že m-lok přepracovali jsem viděl na první pohled, ale nějak jsem doufal, že aspoň zachovali rozestupy a dostatečnou (byť třeba s mírnou úpravou) kompatibilitu. Teď se mi do ruky dostaly první m-lok kousky a ne, ani náhodou. Nejen, že nesedí rozestupy, ale navíc je celá pažba jeden velmi masivní blok plastu (mnohem masivnější, než originál) a uvnitř není místo na protikusy. Až se rozhodnu, kde přesně chci co mít, tak to tam navrtám napevno, materiálu je na předpažbí dost.



Palacinka
Příspěvky: 19

Příspěvek#55 » pát 7. pro 2018, 14:40

Ahoj,
nemenil jste nekdo na SDMku pazbu a nezbyla vam ta puvodni? Klidne bych odkoupil, ale musi se jednat o tu z prvni generace, ktera ma uchyt na popruh.

Predem diky.



Peli
Příspěvky: 17

Příspěvek#56 » stř 19. pro 2018, 02:59

Pánové, řešil někdo kapacitu zasobniku? Zkrácení tyčky?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#57 » stř 19. pro 2018, 09:59

Proč zkracovat? Nestačí vložit kus dřeva nebo něco podobného do schránky-trubky (pumpu nemám, odhaduji)? Zkrácení je na rozdíl od prodloužené nevratná úprava.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#58 » stř 19. pro 2018, 11:08

Střelec: Hádám, že kolegovi jde o zvýšení kapacity zásobníku. To co navrhuješ (vložit kus dřeva) bude mít efekt opačný.



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#59 » stř 19. pro 2018, 11:26

A proč jí celou nevytáhout? Ona tam není jen vložena?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#60 » stř 19. pro 2018, 11:36

Je tam samozřejmě jen vložená. To mě ale přivádí k otázce, jakou máte reálnou kapacitu? Běžných 12/70 tam narvu jen cca 6,8 - čili 6. Což mi na takovou délku přijde dost málo, když 14" Mossberg má s prodloužením zarovno s hlavní kapacitu 5.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů