ZP "E" + ZP "B"+"A" ? Proč a případné výhody nebo nevýhody.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » úte 7. črc 2009, 17:46

JIP: hele "A" je nejměkčí skupina, takže navíc oproti "B" a "E" je to fakt jenom to pěťo na policajtech

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » stř 8. črc 2009, 06:47

...jen pětistovka, ale korunka ke korunce...

No dobrá, ještě si to do odpoledne (to jdu na příslušný útvar PČR) nechám projít hlavou:)
I když při střelbě z dlouhých zbraní bych nemohl užít podpěru, tak abych pak něco trefil :)

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » stř 8. črc 2009, 07:24

zaškrtni aby si meli Acko a nic neres ;)

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » stř 8. črc 2009, 07:29

JIP: ted je to je 500 - pokud to budeš někdy dodělávat je to minimálně 2K :( - znám to udělal jsem takovou chybu :(

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 9. črc 2009, 07:15

Tak jsem si včera podal tu žádost. Na základě Vašich rad jsem si neškrtl E, B i A. Paní policistka povídala, že prý se pak při žádosti můžu znovu rozmyslet, které ze skupin si nechám vydat. Do měsíce by mě měli vyzvat ke zkoušce.

Jediný rozdíl pro mě tedy bude, že budu muset střílet z dlouhých zbraní bez opory. Nejsem si tím jistý vzhledem k tomu, že jsem nikdy nestřílel z dlouhých zbraní používaných při zkoušce (střílel jsem kdysi pouze ze vzduchovky a na vojně párkrát ze samopalu vzor 58).
Střelbu z CZ 75 jsem si zkoušel teď v pátek a trefit půlmetrový terč na 10 metrů je docela pohoda.
Z brokovnice se doufám trefí každý (při počtu broků a šanci, že v terči nějaký skončí), ale z malorážky?... Jestli to pak neudělám právě kvůli absenci opory na to A, tak budu fakt nasr..ý!

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » čtv 9. črc 2009, 07:27

S malorazkou se strili jako se vzduchovkou, neni to zadny problem - pokud si nejsi jisty, muzes si to nekde vyzkouset nanecisto :)

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#22 » čtv 9. črc 2009, 10:55

JIPe, z malorajdy opravdu neměj žádné obavy, je to stejné jako flusbrok, jen bych doporučil, aby sis někde vyzkoušel vyjmutí závěru, může to komisař chtít. A dle mé zkušenosti se malorajdou střílelo na cca 15m a bylo třeba trefit papír.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » čtv 9. črc 2009, 13:37

To bylo možná za starého zákona, teď je 25m a soustředné kruhy.
Ale není to nic složitého. I já jsem to všemi trefil a to jsem místo terče viděl bílej flek :lol:
Zkus si se vzduchovkou nebo airsoftkou procvičit plynulé spouštění. Když extra nestrhneš, trefíš se určitě, toho bych se nebál.

Z brokny jsme střílel jen jednu ránu, protože prý "se stejně každý trefí i kdyby nechtěl" :D

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » čtv 9. črc 2009, 14:20

Strhnout malorazku snad ani nejde :lol:

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » čtv 9. črc 2009, 21:39

admix: No to by jsi se divil :-)

Z brokovnice se střílí snad pouze na C nebo už i na ostatní skupiny? Já když jsem dělal zbroják (A,B,E), tak mě nechali střelit pouze z pistole (na 10m trefit terč :-)). Z malorážky a brokovnice stříleli pouze myslivci.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#26 » čtv 9. črc 2009, 22:16

U nás brokovnice jen na C, malorážka na B. Pokud to člověk myslí vážně tak by měl pohledat a zainvestovat do malého rychlokurzu kde mu ukážou co a jak se zbraněmi a dají střelit ze zbraní (300Kč). U nás na policii dají přímo kontakt na střelnici kde se zkoušky dělají a tam se dělá i ten rychlokurz, nebo komerční střelnice pořádají kurzy za cca 1500 a výš.

Jip: pokud dobře rozumím jsi ze Sev.moravy tak se ozvi jestli chceš.
Naposledy upravil(a) Patrik dne čtv 9. črc 2009, 22:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » čtv 9. črc 2009, 22:22

Podle zákona se i na B střílí s brokovnicí. Já to tak měl pokaždé.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#28 » čtv 9. črc 2009, 23:17

Coz je celkem logicke, protoze clovek nemusi byt lovec, aby mel brokovnici. Sportovni strelba na asfaltaky, LOS, IPSC, ...
Ale myslim, ze to zalezi na komisari. On kdyz se clovek trefi do terce malorazkou, tak brokovnici urcite. Aspon co jsem videl (pokud jsem neco neprehlidnul), tak u nas z brokovnice strilej jenom Ceckari.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » pát 10. črc 2009, 00:48

Ano, taky můžu mít revolver, gattling a pistoli na světlice. Všechno by se mělo prozkoušet ;)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#30 » pát 10. črc 2009, 01:28

Budou-li prozkusovat gattling, s radosti se ke zkouskam znovu prihlasim! :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů