CZ 75 Tactical Sports



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » úte 11. pro 2018, 09:34

Albert píše:Bicí pružina s chováním pistole nic neudělá, o fous se snížil odpor spouště.


Ale samozrejme, ze udela.
Zaverem preci natahujes i kohout => prekonavas odpor te pruziny.

Proto se chovani pistole ladi komplet sestavou vsech 3 pruzin a ne jen vratnou.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#122 » úte 11. pro 2018, 09:37

Jasný, to má ale vratná se přizpůsobuje výkonu střeliva. Slabší vratná se dává za jedno aby šel snadněji natahovat závěr a za druhé když střílíš nějaké čajíčky tak ti to s origo vratnou nebude fungovat (závěr nedojíždí až dozadu a způsobuje závady). Já střílím těžké střely + pomalý prach laborované na faktor IPSC 129 a používám pružinu 9 lb. Slabší už nepříjemně kope. Chování zbraně nejvíce ovlivňuje právě výkon střeliva (a samozřejmě správný úchop...)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#123 » úte 11. pro 2018, 09:40

SlashKO:
Jasný, taky v tom je kus pravdy... Jestliže origo bicí bude 14 - 16 lb a vyměněníš ji za 10tku tak to bude znát. Tam hraje i roli jak máš naúhlovanou destičku zápalníku atd...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#124 » úte 11. pro 2018, 09:51

Kluci, to je uz na mne vyssi divci;-) Tak daleko jeste nejsem. Strilet z toho planuju bezne kupovany strelivo z Vlasimi:

http://zbrane.habresto.cz/strelivo/146- ... -fmj-.html

http://zbrane.habresto.cz/strelivo/1063 ... s-bal.html

A rad bych co nejkultivovanejsi chovani zbrane pri strelbe a co nejlepsi spoust (pro mne to znamena lehka).

Co vy na to;-)?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#125 » úte 11. pro 2018, 10:16

No tak právě pro to bych se v tom (alespoň pro začátek) nehrabal. Až se s tím trochu skamarádíš tak si pak můžeš koupit třeba tohle: https://www.ipscstore.com/en/cz/2221-ee ... 22215.html a k tomu ještě 9lb bicí a můžeš zkoušet co ti přijde lepší ;-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#126 » úte 11. pro 2018, 20:45

Diky, nejspise to tak dopadne. Zitra se snad dostanu do podnikovky a pak se uvidi, jak to bude dal...

btw...mate nekdo typ na nejakeho odbornika ci puskare, ktery by nabizel sluzbu vyberu nejlepsi mozne zbrane od prodejce a eventualni dopasovani a vymena miridel...neco jako dela pan Lenikus na Morave?



drobec90
Příspěvky: 62

Příspěvek#127 » úte 11. pro 2018, 21:06

Mam klasicke TS kupovane v podnikovce. Postupem casu jsem ho skoro cele "vytunil" a vymenil hodne dilu. Po vystileni tisicu naboju si troufam tvrdit, ze uz s nim zvladam celkem slusne strilet... Myslim ze jakekoliv nove TS bude vyrazne presnejsi nez ruce novacka.. Pokud se s nim zjies a vystrilis nejakych par tisic naboju tak si sedne a sam zjistis co ti nevyhovuje a co by si rad vymenil + se zlepsi chovani spouste (posleze ji muzes dat doladit puskari) pripadne si sam upravit... Na uvod doporucuji jedinou a relativne levnou upravu - pokud chces strilet tovarni naboje (s lehkou strelou) kup si v podnikovce za par korun 11lb vratnou pruzinu + miridla pokud ti (nevyhovuji tovarni) napr. od zendla ale neni to levne...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#128 » úte 11. pro 2018, 21:35

Diky za postrehy a tipy.

Tu 11lb vratnou pruzinu doporucujes proc, smim-li se ptat?

ad miridla - ja celkem blbe vidim, takze potrebuju nejakej kontrast oproti (vetsinou) tmavemu pozadi terce. Idealni by pro mne bylo nejako jsou tribodova Novak - dve bile tecky v hledi, mezi nima dira a v musce stejna bila tecka. Takze uvidim, jestli neco takoveho je...


Rovnez verim tomu, ze ta zbran bude presnejsi nez moje ruce, a to hodne dlouho. Jde mi o to, abych proste nekoupil nejakej sunt nebo lezak. Je smutny, ze to musim takle resit, protoze u zadne jine zbrane, co jsem zatim kupoval, to nebylo potreba. Ale zkusenosti nemalo lidi hovori jasne...

Jinak dotaz na znalce - kde hledat nejcasteji problemova mista na CZUB pistolich, na co se zamerit? Napada mne akorat kontrola usazeni hlavne v zamykacich ozubech...ale jinak bych uvital nejake tipy.



drobec90
Příspěvky: 62

Příspěvek#129 » úte 11. pro 2018, 21:52

11 lb pruzina - subjektivne mi prisel lepsi prubeh chovani zbrane po vystrelu (mam s ni rychlejsi splity) nez s tovarni, ktera je extremne silna. Je to investice za par korun muzes si je vzit na strelnici obe a porovnat...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#130 » úte 11. pro 2018, 22:49

Taky mam 11lb vratnou. 9lb uz bylo naprd. Valim do toho vsechny patrony, zadne cajicky a ok.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#131 » úte 11. pro 2018, 23:16

OK a zakladni-tovarni vratna pruzina v pistoli je 9lb? Rad se necham poucit, jak to je s terminologii pruzin-nizsi cislo znamena silnejsi odpor, kdyz rikate, ze 11lb je slabsi?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#132 » stř 12. pro 2018, 05:10

Opačně... Vyšší číslo = vyšší odpor (silnější) a opačně. Tovární je tuším 16tka ale možná i víc.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#133 » stř 12. pro 2018, 10:14

Aha, jo, to je logicky. Takze jsem to ja jen spatne pochopil prispevek kolegy, ze 9lb naprd...ja to vzal tak, ze je moc silna a on myslel, se je slaba :-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#134 » stř 12. pro 2018, 12:35

Volal jsem do prazske podnikovky-TS skladem, Orange TS skladem neni. Ale maji porad skladem ty modifikovane TS s nazvem KONFIGURATOR, jak se o nich pise v predeslych postech. Cili se tam vydam a porovnam...jen skoda, ze ten Orange tam neni...i kdyz to je mozna dobre, protoze se mi tudiz nebude moct zalibit :-D



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#135 » stř 12. pro 2018, 20:04

V podnikovce dneska lidi jak vo pouti, dorazil jsem pred zavirackou a zbyl na mne ten starsi pan, ktery spise sypa nez mluvi...ale par informaci jsem z nej dostal...dostal jsem na stul zakladni TSko a k tomu jeden konfigurator, v podstate stejny jako je ten kolegy z leta 2017 (pujcuju si fotku ze stranky 5 tohoto vlakna a uploaduju, protoze pri citovani postu se fotka neukaze), jen strenky a trychtir v cervene barve. Zakladni TSko stoji 23 900 Kc a ten konfigurator o desitku vice. Ma jine strenky, trychtir, miridla, vice frezovany ram pro lepsi uchop a zaroven je tezsi na predek - nema ta vybrani po strane vepredu, takze ram vypada jako ten z TS Orange (checkering je samozrejme puvodni TS...takze ram je takovej hybrid). Spoust plastova jako u TS.
Jestli se vyplati ta desitka navic? Tezko rict...

Obe zbrane maji dle meho nazoru stejny odpor spouste. A i kdyz se mi zakladni TS s temi zakladnimi baculatymi strenkami drzi dobre, tak ten konfigurator s hlinikovymi jeste lepe - padne mi do ruky doslova jako ulita a lepe palcem dosahnu na zachyt zaveru. Zbrane jsem nerozebiral, protoze nebyl prostor a cas, ale zpracovani a takovej ten "pocit solidniho kusu zeleza v ruce" mi prisel lepsi u konfiguratoru. Mozna to je ale taky tim, ze to je letos vyrobena pistole, zatimco to TSko z vitriny tam uz lezi od roku 2016, takze uz nejspise ledacos zazilo. Co je pro mne osobne prusvih, to jsou miridla na obou zbranich...vzhledem k tomu, jak jsem pidlovokej, tak potrebuju bud to, co ma Glock a nebo tri bile tecky Novak, co byvaji na 1911. A jestli jsem dobre pochopil pana prodejce, tak nic takoveho CZUB na tyhle zbrane nema...muze nekdo potvrdit? Na tom jejich webu je taky kulovy...

Na prvni dobrou, kdyz o tom tak premyslim, se mi jevi jako nejlepsi varianta zakladni TSko a k tomu pro zacatek vymenit strenky a trychtyr za hlinikove. Ovsem ty strenky bych musel nejdrive zkusit na prodejne - pan sice rikal, ze ram v oblasti uchopu je u zakladni TS a konfiguratoru stejne siroky, a tudiz by uchop TSka po instalaci hlinikovych strenek mel byt stejne super jako u toho jejich konfiguratoru, ale dokud to nezkusim, nespolehnu se na to. To jsou nejaky cca 3 000 navic, plus jeste neco za slabsi vratnou pruzinu. Miridla nevim jak, co a kde...viz muj pozadavek vyse. Spoust asi do zacatku nechat.

Jinak TSek maji udajne na sklade vice, takze jde vybirat z vice kusu - tu z vitriny bych nechtel. Cili pokud se nepodari sehnat nekde s nejakou slevickou, asi bude podnikovka jasna volba.

To jsou tak prvni myslenky a dojmy, mozna jeste pridam az se mi to rozlezi v hlave.

Nejake navrhy, komentare, pripominky od zkusenych vlastniku zbrane?

konfigurator.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů