CZ P-10C

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1906 » sob 22. pro 2018, 21:56

viz. tenhle topic

https://czfirearms.us/index.php?topic=97637.60

Obrázek
Starej vs novejsi model

Obrázek
Drazka v zaveru

Jeste se koukni jestli tam mas tenhle vystupek

Obrázek

Obrázek



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#1907 » sob 22. pro 2018, 23:51

Asi před měsícem zde probíhala vášnivá debata ohledně pádové bezpečnosti u P10C.
NA to navážu, udělal jsem krátký test, kdy jsem úplně vyřadil z provozu pádovou pojistku a do hlavně jsem dal nábojnici s novou zápalkou. Úderník jsem poté ručně natahoval a vypouštěl z úrovně rovné předepnuté pozici, tedy v které se nachází zbraň po nabití náboje do komory.
Jak to dopadlo, podívejte se sami. Je to jen malá část z většího videa, které bude dostupné celé zhruba za 14 dní.

https://www.youtube.com/watch?v=mVVRwXXwGqQ



kofri
Příspěvky: 13

Příspěvek#1908 » ned 23. pro 2018, 00:22

Sám mám tedy hybrid - od koupě nový kontejner s navarkem, a starý závěr bez zářezu.
Jen ze zvědavosti; v čem je ten novej úderník jinej? A jaký problémy má řešit?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1909 » ned 23. pro 2018, 01:10

pokud ma clovek tu novejsi verzi, se zkosenym backplatem, dirou na 3 hodine tak ma i novej system uderniku, kterej uz by nemel zaprvy schazovat backplate dolu, a nasledne by se ani nemelo dit to ze ta udernikova pojistka se strelbou precvakne, tim padem se zbran neuzamkne chybe se rika za louzi ,,rolling striker"

viz. zde jak to vypada kdyz se to stane
https://youtu.be/KU3WZr4Zjyk?t=4m56s

a nemel by bejt problem s padovou pojistkou jako tady ;)

ukazka tady ;)
https://youtu.be/CN-DbZWZAQQ?t=1m7s
a tady
https://www.youtube.com/watch?v=V2fC2l2 ... e=youtu.be


ARIS: prendaval si padovou pruzinku nebo ne? protoze dle tohoto videa ji mas spatne a tim padem nefunguje jak ma, nebo spis nefunguje vubec, velka cast P10C byla od vyrobce spatne sestavena :D

dle tohoto
https://www.youtube.com/watch?v=NCz_GjA ... tu.be&t=60



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#1910 » ned 23. pro 2018, 10:35

Ano, tu pojistku jsem schválně vyřadil z provozu přesunutím pružinky, píšu to v popisku videa :) Takže ve videu pojistka nefunguje vůbec.



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#1911 » ned 23. pro 2018, 13:11

Stalo se někomu, že se jeho pistole dostala v důsledku střelby, tj nikoli ručním přecvaknutím do stavu "rolling striker" mne se to nestalo stejně tak to mohu tvrdit o dalších dvou pistolích...



RS1
Příspěvky: 23

Příspěvek#1912 » ned 23. pro 2018, 14:22

Z mé P10 odstříleno zatím cca 1500 ks Sellieru a bez jediné zádržky,bez jakéhékoliv problému. Dofám že to vydrží :D
A bráchová P10 to samé,tak si přidej další dvě na seznam bez závad. Hezké svátky všem ;)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1913 » ned 23. pro 2018, 14:24

No ja to cetl ale nepsal si jak si ji vyradil, jenom pro bezpecnost sem se zeptal, ale je to docela vtipny ze takhle chodila spatne poskladana...

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1914 » ned 23. pro 2018, 19:45

Baske: Mně se to jednou stalo, ale zrovínka se zkoušenou 1,6 kg pružinou a ještě se k tomu neodpálila. Než mi došlo, proč nejde dovřít závěr, tak jsem to asi ještě dvakrát natáhl. Stačilo jen potvoru srovnat a dobrý. Ve skutečnosti vlastně nevím, proč se to stalo. Jinak zcela bez závad. Za mě stále palec nahoru.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1915 » pon 24. pro 2018, 12:32

Aris, k tomu videu několik poznámek:

1) Po zjištění posunu úderníku při přednapnutí je potřeba si na závěru udělat nějakou značku, ke které je potřeba úderník natáhnout, potom je potřeba si závěr někam upnout a úderník vypouštět více kontrolovaným způsobem, než jaký byl vidět na videu.

2) Každý úder je potřeba dělat s novou zápalkou, protože zápalka se po předchozích úderech, které nevedly k odpálení, deformuje (a tedy může být potom méně citlivá).

3) I kdyby byly tři pokusy správně provedené, nedá se z tak malého počtu pokusů na nic usoudit.

4) Existují různí výrobci zápalek a zápalky nebudou stejně citlivé. Dělat pokus se zápalkami jediného výrobce moc nemá smysl.

5) Spoušť od Top střely, která je tu, zdá se, populární, nejenom, že ovlivňuje bezpečnost spoušťového mechanizmu a zbraně jako takové, ale také přednapíná úderník zřetelně více, než jak napnutý v tovární konfiguraci. Takže pro lidi, kteří si zbraň vybavili touhle spouští, to video není moc relevantní.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#1916 » pon 24. pro 2018, 15:07

Knope : Jak jsem psal, je to jen výstřižek z připravovaného videa, ve kterém uvidíš i jak se zjišťovala délka předpětí.

1) Já ale vypouštím úderník ze stejného místa. Ani nepotřebuju značku, vypouštím to od díry pro pružinku. Stopuj si to video před každým vypuštěním, vždy je to před tím místem. Takže žádný strach.

2) Tu zkoušku jsem dělal 4x , bude v celém videu.

3) Nedělám vojskové zkoušky s 25 000 pokusy. A mám pocit, že ani to by tě nepřesvědčilo. Dodej mi třeba 2 nebo 3 balení zápalek, a já si ten čas na vyzkoušení najdu.

4) JIstě, to co si doma vyrobí člověk za náboj nemůže výrobce předpokládat. Proto výrobce testuje zbraň výhradně s továrními náboji.

5) Za aftermarket díly nenese výrobce odpovědnost, proto se tomu ani nevěnuji. Ta pistole je v továrním stavu. TS spoušť si lidé montují dobrovolně, nikdo je k tomu nenutí. A pokud si pamatuji, ke spoušti jsou i měkčí úderníkové pružiny. Pochybuji, že slabší pružina je schopná i tak odpálit nechtěně náboj. Ale to by musel vyzkoušet někdo, kdo zmíněnou spouští disponuje.

Jak jsem napsal, tato zkouška byla s VYŘAZENOU pádovou pojistkou. A jak vidíš, i bez té pojistky nedojde k výstřelu. Ale když pádová pojistka je FUNKČNÍ, tak úderník vypuštěný z předepnuté polohy samozřejmě zachytí.
Ty amatéři, kteří vypouštěli na pojistku plně napnutý úderník, si takovým zacházením tu zbraň zničili. Zničili jí špatnou manipulací, protože normálně k takové situaci nemůže dojít. Špatným zacházením můžeš zničit cokoliv... auto, mobil, rychlovarnou konvici, i zbraň.
A já bych měl k tobě též pár otázek :

1) Viděl jsi naživo P10 , a pokud ano, tak viděl jsi jí i rozebranou více než na běžnou rozborku?
2) Pochopil jsi její vnitřní mechanismus?
3) Vychází tvé doměnky o nebezpečnosti té zbraně z jiného zdroje než z toho amatérského youtube videa?

Abych to zkrátil, nemyslím si že jsi přístupný k faktickým argumentům, a to ani když si dám tu práci, a natočím to na video. Dal jsem si s tím práci, aby to bylo opravdu polopatické. Proto si myslím, že bude nejlepší když provedeš pádový test celé zbraně a natočíš to také na video. Tak, aby to splnilo i tvé náročné požadavky na test. Citlivosti náboje, stálé opakování, zkoušení s TS spouští, různé polohy, atd ... Lidi by to určitě zajímalo, včetně mě. Jinak se nemáme o čem bavit. Používáš stále stejné "argumenty" , které ale vycházejí z neznalosti a nepochopení fukce té pistole.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1917 » pon 24. pro 2018, 15:23

Knope to ovšem nenatočí, protože už dřív přiznal, že P10 nevlastní. Tedy celou dobu jen teoretizuje a trollí...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1918 » pon 24. pro 2018, 20:44

Aris: Na videu je zřetelně vidět, že k vypuštění úderníku dochází z různých míst. Když v jedné pohybující se ruce držíte závěr a postupujete rychle, těžko se dají zajistit srovnatelné podmínky.

Dělat pokus se zápalkou zdeformovanou předchozím pokusem nemá žádný smysl, takže vlastně došlo pouze k jednomu pokusu.

Mluvil jsem o továrním střelivu.

Ta poznámka o jiné spoušti byla spíše myšlena pro majitele upravených zbraní, aby si uvědomili, že oni mají více napnutý úderník a závěry z videa se na ně nevztahují.

Mechanismus fungování té zbraně jsem pochopil... Mimochodem shodou okolností je tahle zbraň co se týká spoušťového mechanismu docela jednoduchá, ten mechanizmus v jeho jednoduchosti nemá žádné "alternativní způsoby fungování" a zasáhnout do něj změnou spouště, zvětšením přednapnutí a posunem spoušťové páky z polohy, ve které je pevně zajištěna na kolíku pružiny spoušťové páky, je nezodpovědné a hloupé.

Taky moc nerozumím tomu, proč se lidi snaží na zbrani zaměřené jako služební/sebeobranné dosáhnout spouště jako na sportovním speciálu, když tovární spoušť je co se týká určení zbraně zcela vyhovující.

Mohl by nějaký místní právník rozebrat, jak je to z odpovědností majitele zbraně, který si ve zbrani vyměnil nebo nechal vyměnit spoušť za následujích předpokladů:

Nová spoušť mění konfiguraci spoušťového mechanizmu tak, že se mechanismus bude například pří úderu vlivem setrvačnosti chovat jinak, než mechanizmus v tovární konfiguraci, navíc úderník bude více přednapnutý a zvýší se tak pravděpodobnost selhání pojistky úderníku, atd. - při jejím použití se zkrátka objektivně sníží bezpečnost zbraně.

Výrobce spouště na takové ovlivnění majitele zbraně neupozornil.

Dojde k nehodě se škodami na majetku nebo zdraví, k níž by pravděpodobně nedošlo, kdyby na zbrani nebyla provedena úprava.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#1919 » pon 24. pro 2018, 21:35

V tom případě je chyba na tvém přijímači.
Co ten test, bude?



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#1920 » stř 26. pro 2018, 15:01

Indian píše:Knop to ovšem nenatočí, protože už dřív přiznal, že P10 nevlastní. Tedy celou dobu jen teoretizuje a trollí...


Knop v příspěvku #1854 z úterý 27. lis 2018, 17:47 píše:
"Pane, mám vysokoškolské vzdělání, o oblast mechanismů zbraní se dlouhodobě zajímám a moje odborná způsobilost v této oblasti by ověřena před komisí MV - jsem zkušební komisař."

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Embory a 19 hostů