Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#76 » ned 23. pro 2018, 21:46

Zacni u D073.4
Ak chces silou mocou setrit tym ze si myslis ze budes sypat menej prachu lebo je rychly, tak nie, takto to nefunguje.

24.5 gr. D073.4 je tak niekde v strede a funguje fajn. Nespekulovat nad tym ci 20 gr. niecoho co nemusi fungovat kvoli uspore par halierov. A na mierenke neusetris nicim - ani strelou, ani prachom. Na sypackach IPSC usetris najviac na strele.

Ono je to stejne o case, co si na to ochotny vynalozit. Puskove naboje nie su pistolove a priprava nabojnic zaberie VELA casu. To nie je o tom ze “operiem a prebijam”.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#77 » stř 26. pro 2018, 09:42

Nějaké tipy na současné levné střely?
Důležité je aby šly koupit i menší množství a cena.Vše co se objevilo v diskuzích je v současnosti vždy nedostupné
Kde kupujete v měnších množstvích vy?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#78 » čtv 27. pro 2018, 07:09

Nekupujem v malych mnozstvach, puskove uz teraz len Frontiery (ale maju aj test pack o 200 ks) minimalne od 4000 ks naraz.

Pistolove nakupujem po desiatkach tisic. Jedine tak sa da dostat na dobru cenu.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#79 » pon 31. pro 2018, 12:34

Potřeboval bych poradit. Přebil jsem svoje první .223 a vyrazil na střelnici testovat. Různé délky, různé navážky. Vše fungovalo bez zjevných rozdílů. Délky 56,4 ,6 ,8. Navážky 24,0, 24,5, 25,0. Prakticky mix všech těchto délek a navážek. Nejlepší soustřel mi prišel asi 56,8 s navážkou 24,5. Ale bylo to stříleno jen s oporou o stůl s kolim s 1 moa tečkou na 50m. 5 ran zalepeno dvěma zálepkama. Mám tedy zůstat u této laborace, nebo zkusit vymýšlet něco dalšího? Měřil jsem délku továrních SB sypaček, je to od 56,3 do 56,5 a chodí mi taky ok. Prach tam bude asi bůhví co v nějakým množství. Ale 56,3 mi přijde zbytečně krátká. 56,8 v zásobnících vypadá dobře, rezervu má zhruba necelej 1 mm. Test na střelnici byl hlavně kvůli tomu, jestli jsem dobře připravil nábojnice. Ale po pravdě, čekal jsem od rozdílných délek a navážek znatelné rozdíly. Nicméně neva, hlavně, že to funguje.
Jak moc dolů můžu ještě s navážkou jít? Nebo takhle - bude k něčemu dobrý, jít s navážkou nahoru nebo dolů? Nejde mi o to, dostat se na 20gr a doufat, že to fungovat bude. Chci spolehlivý střelivo. Není to na mířenku, spíš LOS a podobný typy závodů. Nebo se prostě držet toho, co funguje teď = 56,8mm s 24,5gr?

Použité komponenty - střely GGG 55gr, zápalky SB SR, nábojnice nejvíc GGG a SB, prach D073.4, zbraň DD M4A1, 1:7, 14,5".
Díky za rady.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#80 » pon 31. pro 2018, 13:28

Pokud ti to vyhovuje tak není co řešit. Pokud bys měl ještě náladu a čas tak by znatelnější výsledky podala zejména větší vzdálenost. Možna jen tak sehnat těžší střely vzhledem k twistu a zkusit co je maximum tvé sestavy, ale je to už jen pro pocit co s tím jde nastřílet. Na Los a praktickou obranu už máš super výsledky.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#81 » stř 2. led 2019, 11:23

Pokud máš tu možnost,zkus to na větší štreku,50m je v podstatě nicneříkající.Je to jako pistole na 5m.Na 100m ti to hodí třeba úplně jiný soustřel

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#82 » stř 2. led 2019, 13:05

MOA je MOA. Na 50 i na 100m. :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#83 » ned 6. led 2019, 15:01

Zkoušel jsem pár kousků naládovaných tou S053 a po rozebrání jsem nemusel kwer ani čistit,hoří to naprosto famózně.Opravdu nikdo nezkoušel ladit tento prach?
Co do přesnosti tak to bylo na 100m za hustého sněžení a větru max v 9 kruhu,tady by to ještě chtělo si s tím asi dále vyhrát nebo to testnout za příznivých podmínek

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#84 » ned 6. led 2019, 19:16

Hlavně by to chtělo změřit na hradlech.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#85 » pon 7. led 2019, 11:50

Hm,to by asi chtělo,ale tato možnost bohužel není a nejspíš ani nikdy nebude :cry:

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#86 » pon 7. led 2019, 14:10

Hradla dostačující pro naprosto normální použití stojí 3 litry, ze zahraničí mnohdy výrazně méně. Je to v podstatě jediný exaktně dosažitelný a hlavně o mnohém vypovídající údaj pro běžného přebíječe.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#87 » pon 7. led 2019, 16:24

Na řadě střelnic jde hradla zapůjčit nebo se domluvit s některým kolegou, který je má.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#88 » pon 7. led 2019, 18:15

Měl bych ještě dotaz,hodím to sem,protože ládování vlastních .223 je už na spadnutí
Na prachovači lee perfect powder measure ten náhubek,kde se strká hylzna při prachování-jde to měnit podle ráží?Prodává se to podle ráží zvlášť?
Zdá se mi,že krček .223 je dost malý a díra v náhubku moc velká-část prachu bude mimo hylznu,protože se hylzna opře jen rameny.
Dále pak se mi při přebíjení pistoláků dost sype z prachovače D032,uniká to někde ve spodní části kuželu bubnu a prachovač má celkově divný chod,někdy jede chvíli hladce,ale pak se tam začnou drtit zrnka a chod dost ztěžkne a pocitově to dost skřípe,posléze se to zase zlepší.Šroubkem to je téměř nemožné seřídit.Když jej jen trochu utáhnu prachovač festovně drhne,ale zrnek se sype méně,když jej povolím aby to šlo lehce jako na videjkách z youtube,tak to zase trousí jako prase.Je v podstatě nemožné s tím udělat 2 poklepy v úvratích.Není na to nějaká vychytávka nebo tuning?Prachovač má odboucháno cca do 2tis. ks,tak nepředpokládám,že by stírací gumička byla hyn,nicméně je jaksi utopená v drážce a nevyčnívá,jak by měla-jde to nějak vypodložit aby dobře stírala?

Je pro tento prachovač obecně jemný sférický prach problém?Jak šlape s trubičkama nebo destičkama?

P.s:Na střelnici kde chodím hradla nejsou a za cca 3 roky co tam chodím jsem tam bohužel s hradlama nikoho nikdy nezahlíd,že bych se přivtěřil



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#89 » pon 7. led 2019, 22:27

Kup si riadnu vybavu, minimalne prachovac. Lee skutocne je viac o trapeni nez serioznom prebijani. Ten ich prachovac proste bude prach prepustat.

Bez hradiel sa do prebijania nepustaj. A skutocne to nie je taka investicia ze by ta "moznost nikdy nebola". Fakt tych 120 Eur nie je taka polozka, aby si z toho padol na zadok. O jedno, dve piva menej denne a za dva mesiace to je spat.

S053 na .223 - neviem neviem, je to moc rychly prach. V kratkom laufe ti to zvladne obtiahnut, v dlhsom uz to vyhori skor nez sa to dostane ku gas portu.



jajirka
Příspěvky: 14

Příspěvek#90 » úte 8. led 2019, 04:50

Určitě bych se nebál toho že nebude cyklovat. Cyklovaly mi v galilu náboje 52gr a 17,5gr D060, sice ten závěr chodil jak ve zpomalenym filmu, ale chodil.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů