CZ P-10C

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1921 » stř 26. pro 2018, 15:24

Jako admin poprosím pana komisaře, aby tu dál nerozdmýchával spory. Příští ban by nebyl dočasný.
Jako debatující jen poznamenám, že vysokoškolské vzdělání ani post komisaře rozhodně nezaručuje odbornou znalost na konstrukční úrovni a bohužel ani nepovyšují úroveň této diskuse.
Arisovi naopak díky za byť domácí, ale zato praktický test...
Ostatní poprosím o slušnou a konstruktivní debatu.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#1922 » čtv 27. pro 2018, 20:41

Mám prosbu, máte někdo v Brně a okolí (+40km) v P10C spoušť TOP STŘELY? Chtěl bych ji vyzkoušet a srovnat s tovární, na které mně kouše do bříška ukazováku jazýček spoušťové pojistky. Třeba do SZ, díky.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1923 » čtv 27. pro 2018, 20:50

Prosím tě, najdi si vhodnou polohu prstu a nebude třeba nic měnit. Pokud prst taháš ve spodní části, přesuň ho výše a případně prst příliš nezasunuj. Vlastní zkušenost. Ale jinak nic proti TS spoušti.



mildacl
Příspěvky: 27

Příspěvek#1924 » čtv 27. pro 2018, 21:57

PaFe, měl jsem stejný problém s kousáním při taktickém tréningu na čas.Při terčovce ne.Pořídil jsem si spoušť od TOP Střely,dal jsem i slabší bicí pružinu a mohu potvrdit, že po rychlé palbě na čas cca 200ran žádné kousání a střelba byla přesnější díky pružině, kdy nedocházelo ke strhávání.Doporučuji.Před tím jsem hledal stále vhodnou polohu, ale při rychlosti střelby to šlo mizerně.Nyní je to vyřešeno.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#1925 » čtv 27. pro 2018, 22:17

Proto to chci vyzkoušet. Terčovku s P10 nestřílím, tam by to nevadilo. Ale natahat v combatu 150 ran není nic příjemného.
2strasidlo - nemůžu myslet na nepřirozenou pozici prstu na spoušti, musím myslet na to, abych trefil :-).



mildacl
Příspěvky: 27

Příspěvek#1926 » čtv 27. pro 2018, 22:26

Pokud někoho najdeš, vyzkoušej.Já jsem do toho šel bez odzkoušení, odrazovala mě cena, ale za mě dobrý.Také jsem nemohl pokaždé myslet na pozici prstu, proto jsem to dělal, a navíc jsem dal 1,5mm červenou světlovodnou mušku. Mám to ke své spokojenosti vychytané,teď mi to vyhovuje.Přeji šťastnou ruku.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1927 » pát 28. pro 2018, 11:49

PaF: To chápu, že nelze myslet na pozici prstu, ale podařilo se mi přesvědčit hlavu, že je to pozice přirozená. Takže od té doby též myslím už jen nad zásahem. A každý jeden to můžeme mít trochu jinak. Jen pro zajímavost jsem měl potíže s Sa 58, kdy jsem po výstřelu okamžitě pouštěl spoušť. Výsledkem bylo, že další rána byla sice napíchnutá, ale neodpálila se. Nějakou dobu jsem se potom musel přeučit na přidržení spouště tak, aby zbraň měla čas se správně přebít. Jak se často říká, vše je v hlavě :-).

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1928 » pát 28. pro 2018, 15:42

Neni nahodou to co popisujes hermex efekt?



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#1929 » pát 28. pro 2018, 15:51

to PaF: zbrojovka dělala jinou spoušť na začátku produkce, ta kousala do prstu, později změnila její konstrukci a ta už nekouše, mluvím z vlastní zkušenosti.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#1930 » pát 28. pro 2018, 16:12

njn, ale ta moje kouše. Aspoň můj ukazovák jo :-(



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#1931 » pát 28. pro 2018, 16:23

jak starou pistoli máš? nebo jinak, kdyj jsi ji kupoval?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1932 » pát 28. pro 2018, 17:30

Ono zavisi od toho co myslime pod pojmom „kusanie“. Starsia produkcia - primackavanie prsta medzi jazycek a lucik. Novsia to nema. Ak sa bavime ale o kusani resp. pluzgiere po intenzivnej strelbe v dosledku toho, ze poistka spuste sa nezasuva az uplne do samotneho jazycka spuste ale mierne trci, tak to ma aj novsia produkcia. Po par stovkach ran sa pluzgierik proste urobi. To bol dovod preco som tiez zmenil spust na TopStrely.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1933 » pát 28. pro 2018, 17:32

Int1m1thy: Říká se tomu tak, ale bylo to opravdu jen prací prstu na spoušti. Po změně návyku se to už neopakovalo.
PaF: Moje pistole je z května 2017 a zpočátku jsem měl i malý puchýř po jedné krabičce. Po změně polohy jsem už nic podobného nezaznamenal.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1934 » pát 28. pro 2018, 18:15

ale to je chyba zbrane, ne tvoje...

Uživatelský avatar
Dobik_DC
Příspěvky: 19

Příspěvek#1935 » ned 30. pro 2018, 20:59

Změna polohy prstu na spoušti mi přijde jako dosti nešťastné řešení, dle mého názoru to musí být intuitivní a né abych se pral s hlavou. Vycházím z vlastní zkušeností kdy se od svých 16ti let věnuji sportovní pistoli a to od vzduchovky až po libovolku. Vždy se spoušť (její poloha vůči prstu) upravovala podle každého jedince.
Pokud člověk vlastní jednu zbraň tak budiž, ale nevím jak bych to dělal v případe více zbraní z nichž každá má jiný úchop a když k tomu ještě přihodím např. dlouho zbraň tak je vymalováno.
ANO na své P10-C mám též měněnou spoušť od TS a nemůžu si jí vynachválit. Vyhovuje mí její šířka a to že je proti originálu téměř "plochá", taky se dosti značně zkrátil "první" chod. Mmj., to či ono kousání do prstu jsem nezažil ... takže nevím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů