GP K100

Glock a spol.
Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#796 » stř 26. pro 2018, 22:50

Igrlik: Neboj se, ja jsem v obraze velice dobre. Mel jsem MK7, MK12 ktera byla bohuzel ofusovana a material zbrane byl smejd. SKoncila na reklamacce.
Aktualne mam K100 serie "A" vyrobeny 79kus. Kterou jsem predelal na SA spoust, zaslepil pojistky a musel jemne prelestit par veci, aby se mi nesekala. Taky po male uprave vymeneny vytahovaci drapek a komplet prepruzinovane. Vysledek je takovy, ze je to extreme slicovana zbran, opravdu bez vule. Ktera je sakra presna. Kdyz srovnavam materialy, tehle prvotni zbrane a potom jejich dalsich modelu. Tak na materialu se bohuzel setri hodne a na povrchove uprave taky.

Na strane 51 jsem daval fotku te staricke Kaceny ;)

Ps. Proste me nadchlo to uzamykani a celkove ta pistole je takova hodne prijemna. Takze i kdyz ma ruzne chyby, dela mi radost.



johnny.so
Příspěvky: 7

Příspěvek#797 » pon 31. pro 2018, 10:24

Dík za rady chalani :) Omrknu K100 i P1 (přeci jen na nošení bude lepší nejspíš, leč zatím jsem ji neviděl, nedržel v ruce) a posléze skončím kupit do QINSu v Prostějově :) Bude asi nej to koupit tam, kde mohou zaručit i servis že... :)



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#798 » pon 31. pro 2018, 11:52

P1 na nošení není až taková výhra, velikostí je skoro stejná, jako třeba G17 a je výrazně objemnější, osobně jsem tlustší pistoli v 9mm, než jsou GP, ještě neviděl. I třeba CZ má závěr citelně užší. Jinak Quinna na stránkách nabízí i možnost předvedení na střelnici, tak se zkuste domluvit. Jinak u kolegovy P1 vyrobené loni se občas objevuje závada, která nejde rychle odstranit. Jedná se o to, že nábojnice po výstřelu zůstane částečně v komoře, závěr pootevřený, drápek vytahovače drží nábojnici. Se závěrem pak nejde hnout, jediné, co se nám povedlo, tak nábojnici vytlouct z komory tyčkou skrze hlaveň. Dělá to jak s továrními náboji, tak s přebíjenkami. Na střelnici to až tak nevadí, ale stát se to v nutné obraně...



johnny.so
Příspěvky: 7

Příspěvek#799 » pon 31. pro 2018, 17:13

čudné... hádám, že mazána byla dosti :D
Myslíte, že se vyplatí koupit ty náhradní hřeby ?



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#800 » pon 31. pro 2018, 18:40

Jj, to by to dělalo furt, přijde mi, že je občas nějaká hilzna kapku širší a jak má GP tu dvoustupňovou komoru, tak se kousne.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#801 » úte 1. led 2019, 01:51

Flatt: Chtelo by to zkusi poradne vycistit, jak komoru tak i vnitrek zaveru. Jestli to bude delat i potom, tak poslat na reklamacku. Problemu tam muze byt vicero druhu...

johnn: Ty hrbety nejsou nutnosti, pokud teda nemas nejak extra malou, nebo velikou ruku. Nejlepsi moznost je takova, poradne si osahat zbran a uvidis. Vetsine lidem vyhovuje prave ta zakladni rukojet, ktera je hodne podobna drivejsimu modelu MK6, ktery jeste nemal vymenne hrbety.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#802 » úte 1. led 2019, 10:07

Flatterhaft
tu vadu co popisuješ, jsem viděl jednou a mohla za ní špatně zformátovaná nábojnice (trochu nafouklá). jestli to dělá často, tak je buď nečištěná komora, nebo se sešli špatné výrobní tolerance a je to na reklamaci

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#803 » úte 1. led 2019, 13:11

Pise, ze to delaji i origo naboje. A hlavne, ze se to deje az po vystrelu. Takze predpokladam, ze naboj tam jde normalne vlozit, ale po vystrelu se to sekne a je vymalovane. Ono to bude slozitejsi, muselo by se to prohlidnout, kde se to presne sekne a jestli se po vystrelu treba nabojnice nejak zdeformuje, nebo jde normalne vlozit potom do komory. Takze spisi jen prohlidnout, zkusit vycistit, pouzit origo naboje treba SB a jestli se to zasekne, tak hura na reklamaci.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#804 » úte 1. led 2019, 14:49

já to pochopil tak, že po výstřelu si pistole podá další náboj, ale nedovře závěr a nejde s ním hnout ani tam ani zpátky. tam můžou dělat problém i setinky mm. (možná bych zkusil vyndat hlaveň a zkusit krabičku originálek, jestli jdou do komory)

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#805 » úte 1. led 2019, 15:40

Asi jsi necetl moc pozorne, pise o nabojnici, ne o naboji :D
Flatt psal : Jinak u kolegovy P1 vyrobené loni se občas objevuje závada, která nejde rychle odstranit. Jedná se o to, že nábojnice po výstřelu zůstane částečně v komoře, závěr pootevřený, drápek vytahovače drží nábojnici. Se závěrem pak nejde hnout, jediné, co se nám povedlo, tak nábojnici vytlouct z komory tyčkou skrze hlaveň.



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#806 » ned 13. led 2019, 16:43

Tak závada vyřešena, komoru nechal kamarád u zdejšího puškaře nepatrně rozšířit a už žere všechno:)



kalfon
Příspěvky: 41

Příspěvek#807 » ned 17. bře 2019, 11:42

Prosím dlouhodobé majitele k100, zda její koupi doporučují nebo pro její nedostatky nikoli???
Písněte kolik máte nastříleno, na co ji používáte (nošení, sport, zábava) a jestli jste měli někdy nějaké nepříjemnosti? Díky



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#808 » ned 17. bře 2019, 13:56

co jsem nepokazil sám to funguje.
p1s cca 5000 ran, problém při střelbě DA (problém se objevil do 1000 výstřelů), opraveno na počkání
k100 target cca 1000 ran v poho
p11 cca 1500 ran v poho (když jsem ji úplně rozebral, tak jsem při skládání ohnul táhlo a musel jsem to měnit, ale to byla moje blbost)
čistím mažu víc jak cc 350 ran v kuse jsem asi nikdy nestřílel



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#809 » ned 17. bře 2019, 19:59

K100 mk7 cca 2000 ran-pouze střelba pro zábavu.
Několikrát skříplá nábojnice v okénku vlivem slabšího úchopu.



DOLLYm
Příspěvky: 28

Příspěvek#810 » ned 17. bře 2019, 22:50

Já mám K100 Mk12 Dynamic, k dnešnímu dni nastříleno 8281 ran, používám jí většinou na mířenku nebo LOS závody, absolvovala se mnou i dva Hardtask kurzy. Střílím jen tovární střelivo SB 124gr, to bez jediné závady, zkoušel jsem i subsoniky, ale tam se pár závad objevilo.. Jinak cca kolem 5000 ran se mi začalo stávat, že se pistole "částečně rozebírala", na tom rozborném plechu se vymlátil rádius na hraně a při zpětném rázu se tento plech posunul dolů, závěr vyjel z drážek a pistole se zasekla..
P_20190219_164933_vHDR_Auto.jpg
Stačilo jen napružit pružinu rozborného plechu a problém zmizel.. Pro jistotu jsem ten plech ještě otočil (je symetrický, tak se to dá udělat). Od té doby zase vše bez problémů.. Kromě této drobné závady jsem nadmíru spokojen :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů