Zaslání krátké zbraně



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#61 » pát 4. led 2019, 18:06

Pokud má FedEx zbrojní licenci skupiny C, tak to snad problém není. Ne?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#62 » pát 4. led 2019, 19:41

paza píše:Toto není typická reklamace kupujícího, tady jde o stahování určitých výrobních sérií zbraně výrobcem, který vyzývá majitele k zaslání zbraní a řeší to přes FedEx...


No, dobře. Ale stejně by to měla být povinnost prodejce :-) Minimálně pokud je zbraň v záruce.
A navíc, pokud to stahuje pomocí firmy FedEx, tak ať FedEx přijede, zbraň převezme a po úpravě následně vrátí, ne ?

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#63 » pát 4. led 2019, 19:53

Fedex vám určitě nic v ČR nepřepraví. Mrkněte do jejich podmínek.
https://www.fedex.com/cs-cz/conditions-of-carriage.html

Paragaf 8 - věci vyloučené -
ZÁSILKY, U KTERÝCH BY FEDEX MUSEL ZAJISTIT PŘEDEM NUTNÁ PŘEPRAVNÍ, DOVOZNÍ NEBO VÝVOZNÍ POVOLENÍ ČI LICENCE;

STŘELNÉ ZBRANĚ, VÝZBROJ, MUNICE A JEJICH SOUČÁSTI;

Takže fedex asi ne-e



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#64 » pát 4. led 2019, 20:30

Shirako - to se týká jen vybraných služeb FedEx a také ja tam v bodě 8.1 napsáno "pokud není ze strany FedEx dohodnuto jinak". Zas takoví kaskadéři u Waltherů nebudou, aby to neměli s FedEx ošetřené. Ale zkontroloval bych si to.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#65 » pát 4. led 2019, 20:55


Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#66 » sob 5. led 2019, 00:08

Byl bych rád,aby to osvětlil nějaký fundovaný člověk(právník???)protože mám za to,že to zákon výslovně nezakazuje.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#67 » sob 5. led 2019, 09:09



Nejspíš plynovka či maketa. Poněkud humorně zní věta v článku, že policie teprve zkoumá, zda se jedná o zbraň, či o maketu.... Kolik měsíců zkoumání a znaleckých posudků je k tomu potřeba? :-)



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#68 » pon 7. led 2019, 11:17

Jsou to odborníci. Takže to nějaký čas zabere. :-)



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#69 » pon 7. led 2019, 13:28

pirda píše:Byl bych rád,aby to osvětlil nějaký fundovaný člověk(právník???)protože mám za to,že to zákon výslovně nezakazuje.

Právník teda nejsem, ale řekl bych, že zákon 119, par29, odst 3a to výslovně zakazuje.
Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E nesmí ... převést vlastnictví ke zbrani, střelivu nebo zakázanému doplňku zbraně na osobu, která k jejich držení není oprávněna, nebo je přenechat takové osobě,

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#70 » pon 7. led 2019, 18:24

Pirda psal o zbraních kat. D, které může vlastnit kdokoliv nad 18 let (pokud není nesvéprávný)
Zák119/2002sb § 15:
(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

Zatímco tebou citovaný § 29 hovoří o povinnostech držitele ZP . nic o zasílání zbraní kategorie D tam nikde nevidím.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#71 » pon 7. led 2019, 18:41

Kupoval jsem dvě zbraně kategorie D a obě mi byly poslány poštou jako balík. A v podmínkách prodejců je omezení pro osobní odběr taky jen u zbraní kategorie C a B.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#72 » pon 7. led 2019, 20:22

Mám dojem, že zasílání zbraní kategorie D poštou je zcela běžné (také jsem tak kdysi opakovaně nakoupil), prodejci jen chtějí přes mail prohlášení, že kupujícímu je 18 a více let. Běžné nakupování tohoto typu je třeba i na Aukru, kde prodávající obvykle uvede, že kupující, tím, že do aukce vstoupí, prohlašuje, že mu je 18 a více let. No nechci vidět, kolik nezletilých lže a s chutí nakupuje!!! Potom jsou seriózní prodejci, kteří sice poštou posílají, ale podmínkou odběru je předložení OP doručovatelce a tím ověření zletilosti kupujícího.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#73 » pon 7. led 2019, 21:46

Většina prodejců bohužel neupozorní na skutečnost, že tyto zbraně jsou konstruovány na černopraché střelivo. Spíše napíší, že je střelivo normálně dostupné. Pokud si je púořídí nějaký člověk jen proto, že nemusí mít zbrojní průkaz, může dojít k maléru. Tormentaci nemá drtivá většina na aukru nabízených zbraní skupiny D.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vacil a 23 hostů