Nakup v CZUB se slevou pro ozbrojene složky.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#31 » stř 31. kvě 2017, 20:59

Paztom píše:Jo to ano. Já spíš myslel jak to je fakticky s tím přepsáním zbraně. Po tom co si ji on zaregistruje na sebe tak vyplní to oznámení o převodu zbraně na mě, pak zas musím na policajty já s pistolí stejným formulářem a nákupkou a zaregistrovat ji na sebe? :D Abych řekl mám v tom trochu zmatek. A u zkoušek tohle teda moc nebylo. :D


Krok jedna: Vybereš si zbraň v CZUB a vyřídíš si Nákupní povolení.

Krok dva: Dáš bráchancovi peníze a on si vyřídí Nákupko a zajde koupit danou zbraň se slevou do CZUB.

Krok tři: Bratranec zbraň zaregistruje u PČR s (jeho) Nákupkem a Oznámením o nabytí vlastnitcví nebo převodu vlastnictví zbraně (Šedivák) a dostane Průkaz zbraně.

Krok čtyři: Bratranec ti zbraň předá (kdyžtak můžete sepsat nějakou smlouvu, ale to je na vás).

Krok pět: Ty zajdeš se zbraní na PČR s (tvým) Nákupkem a Šedivákem a zaregistruješ ji. Dostaneš svůj Průkaz zbraně.

Krok šest: Bratranec odevzdá jeho Průkaz zbraně na PČR.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#32 » stř 31. kvě 2017, 21:02

A kdyz spocitas rezijni naklady, tak je to jako by sis ji koupil sam



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#33 » stř 31. kvě 2017, 21:04

Režijní náklady bude mít navíc jen 500,- za další kolky a flašku bratrancovi. To ta sleva bude určitě vyšší.

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#34 » stř 31. kvě 2017, 21:12

Standard Compact Subcompact Competition
CZ P-09 CZ P-07 ráže 9x19 CZ 2075 Rami CZ 75 Tactical Sports
CZ 75 B CZ 75 Compact CZ 2075 D Rami
CZ 75 B Omega CZ 75 D Compact
CZ 75 SP-01 Shadow
CZ 75 SP-01 Tactical
CZ 75 SP-01
CZ 97 B

Na tyto zbraně se vztahuje sleva.

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#35 » stř 31. kvě 2017, 21:15

Niaz moc dík. Takhle jsme si to myslel. A pokud budu kupovat TSko (jakože se furt rozhoduju mezi ním a Shadowem 2) tak sleva je skoro 5000, takže myslím že se to vyplatí :)

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#36 » stř 31. kvě 2017, 21:16

A ještě jeden dotaz. Žádné DPH nebo tak se nevztahuje na prodej mezi mnou a bratrancem že? :D



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#37 » stř 31. kvě 2017, 21:55

Paztom: pokud tvuj bratranec neni platce DPH .... i tak jako tak by si on DPH odecetl takze tebe tak i tak zajima proste cena s DPH ... on by si DPH daval navic jen na pripadnou marzi ... leda ze by ti to jako platce prodal levneji nez koupil, pak by se na tom DPH dalo usetrit, ale tam nevim jak by to vykazal v ucetnictvi a asi by se to bralo jako danovy podvod nebo neco takoveho.

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#38 » stř 31. kvě 2017, 22:39

No není plátcem DPH, takže vlastně když on jí koupí s tou slevou, řekněme za 20K a pak sepíšeme kupní/prodejní smlouvu aby to všechno bylo na papíře a já ji od něj odkoupím za 20K, tak on z toho nemusí odvádět žádnou daň. Chápu to správně že? :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » čtv 1. čer 2017, 05:25

To co tu řešíte, už není nákup se slevou v CZUB ale, jak a za jakých podmínek prodat pistoli mezi dvěma soukromými osobami. Nicméně co nechápu je, proč by jste si měli v rodině zbraň prodávat. Prostě mu dáš prachy a on tobě pistoli a pokud bys to rád papírově tak třebas darovací smlouvou. DPH do toho tak jako tak nezapadá, pokud není prodávající strana podnikatel a nevykazuje to jako prodej. Jen pozor, kamarád měl problém, že mu CZUB nedržela záruku na zbraň překoupenou od jiného kamaráda, protože dle zákona nemusí, smluvní vztah dle platného OZ totiž platí mezi (prodávajícím) CZUB a prvním kupujícím..
Dále viz: viewtopic.php?t=6895 a tady už jen nákup se slevou ;)

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#40 » čtv 1. čer 2017, 11:51

Jo promiň jsem to pak trochu rozvinul. Já to tak myslel, že mu dám prachy a on to koupí. Ale furt to musí koupit na sebe nejdřív a na sebe zaregistrovat.



makovice
Příspěvky: 12

Příspěvek#41 » pát 4. led 2019, 21:45

Zdravim, nevite nahodou zda se stale da koupit se slevou Shadow 1? Na strankach czub.cz mezi vybranymi modely neni :(

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#42 » pát 4. led 2019, 23:44

neměl by, od léta jsou to jen služební plasty



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#43 » sob 5. led 2019, 08:57

Vypadá to jako marketingový trik. Jak jinak prodat kousky, které možná jen s odřenýma ušima prolezly výstupní kontrolou? Kdyby je prodávaly jako tzv. druhou jakost, rozhodně by se hůře prodávaly, než když se to deklaruje jako sleva pro ozbrojené složky. A navíc se firma zbaví odpovědnosti za záruku, když příslušník ozbrojené složky zbraň převede na jiného vlastníka.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#44 » sob 5. led 2019, 09:51

Preco by si si kupoval 2. akost? Ved to su normalne pultove zbrane, akurat na nich dostane vybrana skupina osob zlavu. Nieje to zlava ktoru vyrobca dava na poskodeny, alebo menej kvalitny tovar, preto plati plna zaruka podla OZ. A firma sa nezbavuje zaruky tym ze niekto zbran prevedie na inu osobu. Zaruky sa zbavuje spekulant, ktory to chcel ojebat a uplatnit si zlavu, na ktoru nema narok.



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#45 » sob 5. led 2019, 11:12

Ve výsledku to ovšem vypadá jinak. Kdo si tu zbraň koupil ve slevě, velmi často s ní měl problémy. A firma dobře ví, že k převodům takto zakoupených zbraní ve slevě dochází mnohem častěji než u ostatních.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů