AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#901 » stř 9. led 2019, 17:00

McFly píše:Na 100m se to klidně takhle posune. A na dotahovani šroubu na montáži optiky patří momentovej šroubovák na jejich závity loctite.. ;)


Néma tedy někdo z Vás v okolí Žďáru nad Sázavou momentový šroubovák na pujčení???

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#902 » stř 9. led 2019, 18:25

alkalic píše:Když sem začal řešit buffer, kvůli vyladění v kombinaci se stavitelným gas blockem a odlehčeným nosičem šel sem rovnou toutu cestou https://www.brownells.cz/AR-15-SILENT-C ... -452000209 a funguje to perfektně. I moje stará puška se 14,5 hlavní a carbine length gas systémem se po stažení plynů s tímto bufferem chovala naprosto excelentně.


A zůstává s tímhle závěr na záchytu ?

Já si instaloval tenhle od ADC https://www.guns-trade.cz/sestava-vratn ... pering-kit a bohužel v karabině tomu chybí cca 2 mm aby v zadní poloze zachytil závěr. Jinak to funguje taky excelentně.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#903 » stř 9. led 2019, 19:32

Jo závěr na záchytu normálně zůstává jak při střelbě tak když ho vystavím manuálně.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#904 » čtv 10. led 2019, 21:12

ono je niekedy to odľahčovanie bcg a nahadzovanie čo najťažších bufferov aj na škodu. medzi správaním dobre vyladenej pušky od výrobcu a doma poladenej pušky je rozdiel často takmer nepostrehnuteľný. a to si výrobcovia ako dd, bcm a podobne vystačia s H bufferom.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#905 » pát 11. led 2019, 07:19

To máš bezesporu pravdu. Je ale fakt, že prostá výměna bufferu a osazení kompenzátoru je nejjednodušší a hlavně nejlevnější cesta jak "poladit" běžnou produkční pušku. A spoustě lidí stačí, že se jen trošku "zklidní".



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#906 » pát 11. led 2019, 08:57

Casto skor pomoze stavitelny gas block a ano, kompik (aj ked mimo sutaz je to na obtiaz). Vacsina radovych AR-15 je robena v carbine dlzke plynoveho systemu a su preplynovane tak hrozne, ze to hadze nabojnice na 1. hodinu ako vz 58 :)

gas block a kompik za prijatelne peniaze zmenia chovanie k nepoznaniu, dobre odladene vlastne strelivo to uz len doladi.

Co sa kompika tyka, staci obycajny DPMS Miculek, vsetci co sa predhanaju ake maju cool a neviem co za ohromne peniaze - to je len marketing.

Dobre urobena puska od zakladu, s mid lenght ci rifle systemom a gas portom normalnej velkosti a nie durou jak do prdele sa aj s obycajnou A2 klietkou/flash hiderom chovaju velmi kludne voci takymto karabinam.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#907 » pát 11. led 2019, 15:22

Zdar, chci se zeptat o jaké že se nadměrné opotřebení nosiče závorníku u carbine systému jedná....Jediné co pozoruji je mělká drážka kterou postupně nosič ,,vyrajbloval,, do čepu závorníku...Ten čep bude pravděpodobně úmyslně měkčí protože na nosiči není nic , navíc ten čep stojí pár korun a má se vyměnit cca v intervalu výměny těsnících kroužků (bez rozdílu délky plynového systému... ;) Nábojnice létají krásně na třetí hodinu. Já myslím,že lepší mírně přeplynovanou pušku kterou Miculek kompík dokonale zklidní než podplynovanou co závadí díky ,,domácímu,, ladění :shifty:



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#908 » pát 11. led 2019, 20:02

treba strieľať, aj tak z nás málokto ustrieľa svoju arku k smrti, navyše na trhu je dostatok všetkých dielov:-) a áno, dobre spravená puška s carbine systémom je určite lepšia ako homemade pretunovaná jp:-)))))))vlastná skúsenosť:-)))



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#909 » sob 12. led 2019, 19:23

Vím že čištění má své vlastní vlákno ale mě jde konkrétně o čištění AR15 tak snad admini prominou. ;) Otázka :Jak dlouho vám zabere čištění ARka po střelbě?Každé čištění mi zabere cca. 1,5 hodiny. Mám pístovku takže nemusím rozebírat a čistit sestavu závěru protože ta je čistá na druhou stranu rozebírám a čistím sestavu pístu takže to vyjde časově zhruba na stejno jako ten závěr u plynovky.Dnes jsem se nad tím zamyslel a přijde mi že 1,5 hodiny je fakt dost dlouho, ale na druhou stranu mi přijde že by to šlo vyčistit i líp (možná :D )



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#910 » sob 12. led 2019, 21:57

S cistenim to neprehanat. Staci obcas, raz za 1000 nabojov. Ano, DI takisto. Len zlahka utriet a vybavene. Zbrani rozhodne neprospieva, ked sa zavornik leskne ako psie gulky. Podstatne je mazat dolezite casti - vodiace casti nosica zavornika, vodiacu cast a gas kruzky zavornika, kvapku na vytahovac. Komoru utriet tycinkou na usi, hlaven len tak tyckou smerom od komory, aj to len raz kazdych par tisic.

Vyborny je obycajny synteticky motorovy olej, 5W30 funguje vyborne aj pri -20 (overene).

Rozhodne z toho netreba robit vedu. Cistenie vz 58 mi netrvalo nikdy viac ako 30 minut.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#911 » sob 12. led 2019, 22:00

Cisteni me VAR. Cisteni pistu po prvnich 200 ranach. Prakticky ciste, stacilo vzit hadrem. Po 1000 ranach to same. Takze ted asi zas v lete.
Lower - koukam, neustale cisty. Nejde na nej zadny bordel. Jen otru hadrem. Sestava zaveru, tam po kazde strelem cistim. Zabereme mi to asi tak 15 min vcetne namazani. Protahnu hlaven borem. 1x za rok mam nejaky sprej na rozpousteni necistot, pak sestava kartacku. Ale cisteni je typicky do 20min, 1x za rok max 45min. Kdyz jdu strilet, davam od 100 do 250 ran. Strilim SB, GGG a ted mam i Fiocchi. Nyni jsem koukal i pistovy system u .308 VAR po 100 ranach a nadhera, cistota.
Nejvice cistim komoru, tam je bordel, jinak nikde.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#912 » ned 13. led 2019, 07:25

Zabudol som na jednu vec - pri cisteni AR nejde az tak o cistenie, ako o inspekciu casti, predovsetkym nosica zavorniku a samotneho zavorniku. Tzn kontrola gas kruzkov, ci nie je niektory prasknuty, kontrola vytahovaca, uzamykacieho capu, uazmykacich vystupkov zavornika co idu do komory a udernika. Ci zavornik v nosici nebeha uplne navolno (nesmie) ale ide ztuha.

Inak z toho fakt netreba robit ani vedu ani fetis. Na youtube je kopa prikladov kde plynovu AR cistia aj po viac ako 5000 ranach pricom stale funguje, len sa na to uz nedalo pozerat…

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#913 » sob 19. led 2019, 14:18

čím proboha odšroubuju šroub jistící grip na DPMS Oracle? velmi nejasně to vypadá na imbus mezi velikostmi 4 - 5. nevím.
foto1 https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtkF12sM_q6P-3QZ8
foto2 https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtkTPEK0i1hCTsaBc
děkuji za radu.

a asi by to chtělo nový metrický šroub: závit je kompatibilní s metrickým závitem? Jaký rozměr?
Naposledy upravil(a) audis dne sob 19. led 2019, 14:42, celkem upraveno 1 x.



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#914 » sob 19. led 2019, 14:33

Není palcový?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#915 » sob 19. led 2019, 14:37

Nevím. Nikdy jsem palcový šroub nebo imbus nedržel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: tom a 49 hostů