Novela evropske smernice o zbranich 2019



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#16 » pon 14. led 2019, 17:05

Inak zdá sa, že z návrhu vypadlo obmedzenie doby platnosti všetkých nákupných povolení, tzn. aj na zbrane R2 a R3 (dnešné B resp. "euro" A1). Alebo len špatne hľadám?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#17 » pon 14. led 2019, 17:05

Zásobníky tak jak to je napsané jsou celkem v pohodě a relativně bezproblémová záležitost. Ostatně to je jen návrh a otázka jestli se to do zákona vůbec dostane. Ne aby to někdo pochopil jako navádění k postupu v rozporu s něčím co stejně ještě neplatí, ale občansky uvědomělý postup je popsán posledními dvěma slovy v poslední větě článku http://zbrojnice.com/2019/01/11/citat-dne-b-kerik-omezeni-zasobniku-ohrozuji-zivoty/ před komentářem.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#18 » pon 14. led 2019, 17:49

Me zaujala moznost vlastnit tlumic pro strelbu na strelnici a slouceni skupin ZP E+D.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#19 » pon 14. led 2019, 19:18

Sedmej:

Presne tak. Navrhovane slouceni skupin D + E a A + B + C kvituji s povdekem.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#20 » pon 14. led 2019, 19:37

Me docela zaujalo zarazeni JHP do S2 a nikde jsem v tom navrhu nenasel zakaz noseni na lidove zabavy, verejna shromazdeni a slavnosti. Dle meho nazoru posun vpred.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#21 » pon 14. led 2019, 19:42

Kdyby to takhle prošlo bylo by to fajn. Jedinou komplikací spatřuji v těch zásobnících.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#22 » pon 14. led 2019, 20:14

Myslíte si, že případný nákup tlumiče bude podmíněn vlastnit nově zavedenou skupinu ZP "B"? teda pokud by to bylo schváleno, tak jak je napsáno.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#23 » pon 14. led 2019, 20:19

Myslím že ne.Tlumič by měl být v podstatě doplněk dnešní C tudíž na ohlášení takže by jsi si ho mohl koupit na stejnou skupinu ZP respektive ZO na kterou jde dnes koupit zbraň kategorie C.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#24 » pon 14. led 2019, 21:04

Pamatujte na to, že maxinovela bude ucelená sada zákonů a to co máme nyní, je draft toho prvního, implementačního.

Nad ním budou ještě další normy, které otvírají dveře k tomu, mít pravidla víceméně jako dříve - na ty jsem hodně zvědavý.

Jinak jako draft pro tu první základní normu si myslím že je to velmi slušné a obsahuje to několik podstatných vylepšení (povinná elektronická komunikace, zrušení doby platnosti, otevření možnosti pro užívání střeliva se zvýšenou ranivostí, tlumiče apod.)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#25 » pon 14. led 2019, 21:18

"by měla být nově stanovena pravidla proti zneužívání zbraní organizacemi typu živelně zakládaných domobran"

Co si pod tím představit? Třeba ty nápady na "občanské hlídky domobrany na ulicích"?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#26 » pon 14. led 2019, 21:23

HonzaLBC : To je fakt zajímavá myšlenka. Co už bude a co ještě nebude domobrana a kdo to bude vyhodnocovat?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#27 » pon 14. led 2019, 21:32

Tak pokud by to prošlo v této podobě, tak by to byly změny "s minimálním kolaterálem". Já tam vidím právě í pozitivní změny. Obzvlášť mě zaujala možnost používání tlumičů a snad i obranného střeliva. A grandfatheringu na věci, které máme nebo budeme mít nakoupené před platností té nové zákonné úpravy.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#28 » pon 14. led 2019, 21:46

Já se hlavně děsim lidové tvořivosti zbožíhodopuštění poslanců. Sice úhlavní dement už byl vytříděn, ale furt je tam dost kvalitního matroše...



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#29 » pon 14. led 2019, 21:51

Mohu dotaz k tomu kdo to asi "tusi"?
Kdyz mam B,E ZP tak budu mit moznost R1-R4, Teda jestli to sedi. Jak ted mam sport B tak mam i E a to je zas "jako ze D"?
Druhak co znamena zruseni ZP a na posouzeni?
Co znamena sportovni strelba? LOS staci? Nebo to musi byt IPSC?
A posledni chapu ze 30 ranej zasobnik bude na pozadani a vyjimku, ale co treba se stane ze nakoupi nekdo pred novelou?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#30 » pon 14. led 2019, 22:01

SansLogique píše:Já se hlavně děsim lidové tvořivosti zbožíhodopuštění poslanců. Sice úhlavní dement už byl vytříděn, ale furt je tam dost kvalitního matroše...

Jo, toho se bojim taky...a stejne Senatu, kde je taky par "antigun" jedincu...treba takovej Bublan :x

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Ogres a 5 hostů