Nákupní povolení

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#2176 » pon 14. led 2019, 21:27

Díky za objasnění. Příště už se opít nenechám :)



Chaosrx
Příspěvky: 20

Příspěvek#2177 » pát 18. led 2019, 16:37

Tak dnešní zkušenost, zažil jste někdo něco podobného?

Mám nákupní povolení pro zbraň kategorie B přes datovou schránku. S vytisknutým povolením jsem raději vyrazil na odbor zbraní, ať mi na to dají razítko. Na místě mi řekli, že dle zákona není razítko potřeba, že text "otisk úředního razítka" nahrazuje to kulaté. I přesto, že jsem ho tam raději chtěl mi řekli, že mi ho tam dát nemůžou.

Dobře, vyrazil jsem tedy do CZUB nakoupit. A co se nestalo - prodavač dlouze (i s nadřízeným) zkoumal povolení a nakonec mě poslal pryč, že bez razítka to prostě nejde.

Jsem teda v dost zajímavý situaci, mám povolení, na které nejde dát razítko a bez razítka je nepoužitelné. Nevíte co s tím? K čemu jsou teda povolení přes DS když nejdou využít?


Sent from my iPhone using Tapatalk



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2178 » pát 18. led 2019, 16:54

To bych asi vytočil na telefonu policajty a dal jim to na ucho, ať se spolu chlapci domluví. Prodejce nemá možnost v registru zkontrolovat, zda má kupující vystavené platné nákupko?



Chaosrx
Příspěvky: 20

Příspěvek#2179 » pát 18. led 2019, 17:02

Nákupko si ověřit na internetu můžou, ale bez papíru s razítkem nesmí nic prodat. Přijde mi to celý postavený na hlavu...


Sent from my iPhone using Tapatalk



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#2180 » pát 18. led 2019, 17:03

Má. Nevěděl jsem, jestli je nákupní povolení již pravomocné, komunikoval jsem s prodejcem a on si ověřil, že ano a že můžu pro pistoli prijet.



cipis
Příspěvky: 2096

Příspěvek#2181 » pát 18. led 2019, 18:00

Chaosrx: proč chodíš na policajty? Jestli ti nestačí PDFko v datové schránce, dokonce digitálně podepsané, tak máš zajít na Czechpoint, tam ti vyrobí za poplatek papírový originál.
Nějak nechápu, co se dělo v té prodejně, ale je to nějaká děsná kravina, protože směrodatný není ten tvůj papír v ruce, ale to, co mají v CRZ. Takže do prodejny mohu klidně (za předpokladu, že je online) akorát třeba s číslem povolení, ale to povolení papírově vůbec nepotřebuji. Na prodejně to "vydají v CRZ na tebe" a vytisknou ti rovnou "šedivák".
Ty peripetie, co popisuješ, bych pochopil při soukromém nákupu od nějakého strejdy v nějakém zapadákově, ale ne v prodejně. Nehledě na to, že u toho soukromého prodeje je to krytí ukázáním povolení stejně k ničemu, protože prodejce nemá jak ověřit pravost, navíc jedná v dobré víře.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#2182 » pát 18. led 2019, 18:15

Tak tak, v pripade neoblomnosti druhe strany provest autorizovanou konverzi na Czechpointu. Co to je viz zde https://www.ceskaposta.cz/sluzby/egover ... -dokumentu Predpoklada to mit zrizenu samozrejme datovou schranku.



cipis
Příspěvky: 2096

Příspěvek#2183 » pát 18. led 2019, 18:33

Nehledě na to, že v případě neoblomnosti druhé strany (prodejce), je lepší začít přemýšlet vůbec o smyslu nákupu, protože když někdo vyvádí takové nesmysly kvůli NP, tak co bude dělat v případě reklamace ...



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2184 » pát 18. led 2019, 19:00

Otázkou je, zda bylo nákupní povolení již platné. Jak je to s možností vzdát se odvolání u písemnosti dodané datovou schránkou?



cipis
Příspěvky: 2096

Příspěvek#2185 » pát 18. led 2019, 21:17

Úplně stejně jak u čehokoliv jiného. Prostě napíšeš, že se vzdáváš odvolání :D
No a ti šikovnější to napíšou rovnou na žádost, tedy že se v případě kladného rozhodnutí vzdávají odvolání.



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#2186 » pát 18. led 2019, 21:44

chaosrx> Měls jim ho tam poslat mailem, součástí nákupka v digitální formě je elektronický podpis a časové razítko. Nechápu teda, proč si to neověřili v CRZ...
Každopádně bych jim ho vytištěné vůbec neukazoval. Přinesl bych ho maximálně na flashce.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2187 » pát 18. led 2019, 22:20

cipis: Jen mne napadá, a nebyl problém s tím, že se nezvzdal odvolání? Potom by to nebylo vložené do CRZ jako platné nákupní povolení...
Ale to je prostá fabulace.



Chaosrx
Příspěvky: 20

Příspěvek#2188 » pát 18. led 2019, 22:47

Cipis: v Praze to odvolání se rovnou neprojde. Když jsem to sloučil, tak mi volali z policie, že se nemůžu vzdát předem a ať to pošlu dodatečně. :)

Vgj: mám nákupní povolení bez a i s nabytím úřední moci. Platné bylo, v CRZ se to ani ověřit nepokusili, protože prostě vyžadovali kulaté razítko.

Trochu jsem po tom pátral a ptal se na policii opět. Pokud je tam text jméno kdo to vystavil + "v.r.otisk správního razítka", tak to nahrazuje razítko. Nevím co tedy dnes řešili.. Každopádně mi prodejce řekl, že to takto mají nařízené a že nejsem ani zdaleka první, který u nich odešel s nepořízenou.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Chaosrx
Příspěvky: 20

Příspěvek#2189 » pát 18. led 2019, 23:02

Ještě doplním, co jsem našel - § 69 odstavec 3 správního řádu (na to mě také odkázali policajti):

Pokud se na žádost účastníka má rozhodnutí doručit elektronicky, vyhotoví úřední osoba, která za písemné vyhotovení rozhodnutí odpovídá, jeho elektronickou verzi s tím, že na místě otisku úředního razítka vyjádří tuto skutečnost slovy "otisk úředního razítka" a dokument podepíše svým uznávaným elektronickým podpisem.


Sent from my iPhone using Tapatalk



KCZ83
Příspěvky: 34

Příspěvek#2190 » sob 9. úno 2019, 15:05

prosim zkusenejsi o radu, premyslim nad samonabijecim klonem SA 58 ale nevim jak s nakupkem, na nekterych obchodek pisou ze je nutne nakupko "puska samonabijeci", ale kamarad ma na CZ 858 Tactical na prukazu zbrane "kulovnice samonabijeci" (kupoval ho pred lety), jak by to melo byt spravne? nebo je to jedno?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: SunWuKung a 8 hostů