Přebíjení 9mm luger



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#1366 » pát 18. led 2019, 20:11

Díky, pro jistotu se ptám .... protože už tak jsem 0,2gr nad max. navážkou pro 115 FMJ.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1367 » sob 19. led 2019, 09:39

Jen pro pořádek. Myslel jsem to tak, že pokud máš laboraci, co jsi psal, vyzkoušenou na střelách Alsa 115gr, stejná laborace na stejně těžkou střelu LOS nebude problém.
A jen ze zvědavosti, proč jsi o 0,2gr výš než max. navážka pro tuto střelu?
Možná zkus spíš ty LOS 123gr. Pod těžší střely se nesype tolik prachu, zbraň by mohla být klidnější a střelba příjemnější. Se 115 zkušenost nemám, přebíjím 123 a 145.
Ještě - ony ty střely LOS jsou podle mě taky FMJ. Jednu jsem "rozebral" a pokovení jsem si představoval v řádu stovek nebo tak nějak. Je na nich regulérní plášť, odhadem 0,2mm. Ale tím líp.



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#1368 » sob 19. led 2019, 11:36

JJ tuhle laboraci mám na Alsa vyzkoušenou a byla v pohodě. Žádné známky zvýšených tlaků. Dřív jsem sypal 5,5gr ale byly silně očouzené nábojnice a jinak bezporuchová Beretta občas "zlobila" tak jsem zkusil přisypat. Četl jsem že u Vectanu to není nic neobvyklého. O LOS 123gr uvažuju v další várce. Díky



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#1369 » pon 21. led 2019, 09:34

Zdravim všechny místní přebiječe.Potřeboval bych poradit,předem se omlouvám pokud jsem zvolil nesprávné vlákno.
Přebijím již něco přes rok, použivám tovární střely ale uvažuji o odlevání střel 9luger.Část vybavení k tomu mám,již odlevám střely do perkusu.Nedávno se mi naskytla příležitost si to vyzkoušet.Kolegovi z práce po otci zbylo nějaké vybavení včetně kleští na odlévání 6 střel.Mám je doma na vyzkoušení,po úspěšném odzkoušení jsme domluveni na symbolické ceně.Jedná se o tento typ https://cs.strobl.cz/lee-mould-356-125-2r-six-cavity/ .Prvotní vize byla v použití měkkého čistého olova a následné galvanizace mědí.Mam odlito 100 střel a test bubnového galvanizeru dopadl nad očekávání.Zde jsem ovšem narazil na první "problém".Střela chce pochopitelně zkalibrovat.Použil jsem tedy kalibraci od Lee s rozměrem 356.Reálný rozměr zkalibrovaných střel je ale 9.06 mm.Neni to na plaštovanou střelu moc?Měl jsem za to že ideál je 9.04.Je to takový problém,nebo se vlezu do výrobní tolerance?Síla měděného pláštěni je v mém případě 0.055mm.
Druhý dotaz mám ohledně OAL.Pro tento typ samozřejmě v tabulkách rozměry nejsou,nic jsem nikde nenašel.Zkoušel jsem tedy reálné co se do komory vleze a při veškeré dobré vůli mi vychází do glocka rozměr 27.80.Delší se již zařezává do drážek.Reálná hmotnost střely je 133gr tvar ogivál.K dispozici mam dva prachy D032 a S020 ,mohu ale samozřejmě koupit jiný vhodnější.Prvotní laboraci bych viděl na 3gr S020 ale trochu mě děsí tak nízké OAL.Nechci nijak silnou laboraci,v podstatě jen na spolehlivou funkci zbraně pro trening intuitivní střelby.Tedy žádnou precizní mířenku.Takže jak to vidíte,dá se s timhle něco podnikat a kleště vzít a nebo se na to vyprdnout a poohlidnout se po něčem jiném?Nerad bych si koledoval o nechtěnou rozborku zbraňe.Kolegova otce se již nezeptám jak a co používal a kolega nestřílí.Moc děkuji za všechny přínosné odpověďi
s1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#1370 » pon 21. led 2019, 09:56

OALu bych se nebál. když se podíváš do laboračních tabulek lovex, tak tam jsou i kratší.
sám jsem měl u některých střel i kratší OAL
kalibraci nevím, ale odhaduju, že za střelou poletí gejzír jisker



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#1371 » pon 21. led 2019, 10:28

Já si přesně tyhle střely poplastovávám a poté kalibruju stejnou Lee .356 matricí. Střílím to taky z Glocku a funguje to perfektně. OAL mi vychází dokonce 27.5. Ale právě kvůli kombinaci krátké OAL a olověná střela jsem přešel na pomalejší prach BA9. S D032 jsem nebyl schopný najít rozumnou laboraci. S020 by asi taky mohla fungovat, ale nemám osobní zkušenost.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1372 » pon 21. led 2019, 10:31

Filo
nový Glocky nemají obvykle vývrt těsnější než 9,03
starší kusy 9,04
takže podmínku , že olovo má být reálně o 0,001" větší než vývrt splňuješ
5/100 mědi zdaleka neodpovídá průtlačným odporem plášťovaný střele

Hujer
ano kratší OAL se dělá - u střel FN
ekvivalent uvádějí od Aresu 127gr s OAL 28,4


edit
S020 bude fungovat



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#1373 » čtv 24. led 2019, 21:21

Díky moc pánove

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1374 » sob 26. led 2019, 01:07

Filo: I ja pouzivam stejne strely odlevane, a OAL musim taky davat 27,5mm aby me to spolehlive vlezlo do komory. Ja teda sypu Ba9. Je hodne pomala a zkousne i meksi olovo. Ovsem je tady otazka, kdyz jsis odlil uplne mekke olovene strely a nasledne udelal pokoveni. Doufej, ze to pokoveni bude dostatecne silne, aby se ti nahodou nezacaly strely strhavat. Ono v tom polygonu, to je vice nachylnejsi na strhnuti.
Prach S020 je podstatne rychlejsi, ja jsem s olovem mel problemy ! Proto pod olovo laduju Ba9 a nemuzu si stezovat. Snad jen, ze je pistole vic zacouzena.



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#1375 » pon 4. úno 2019, 11:05

Prozatím používám slitinu olovo cín 95/5.Je to trochu tvrdší než samotné olovo.Pokud to bude spolehlivé tak zkusím čisté olovo.Co se týče oal tak jsem dodatečně zjistil že mi do hlavně jde už 28.4mm.Problém byl že jsem náboj zkoušel jen při zasunuté střele,po vyžehlení se dalo oal zvýšit(chybami se člověk učí).Zatím jsem na 3,6 gr S020 a oal 28.4-škrcení 1 otáčka(vycházím z tabulek pro střely ares RNSBBNG).Náboj nepřebíjí(závěr jde jen do poloviny dráhy)ale střela se nestrhne.Co by jste mi doporučili,zvyšovat laboraci prachu při stejném oal,nebo nechat 3.6gr a snižovat oal?Dále by mě zajímalo k jakému typu střely se dá měkké poměděné olovo přirovnat.Jak psal 4mike tak s celopláštěm to nemohu srovnat.Jde o to z jakých tabulek mám orientačně vycházet.Ještě chci podotknout že do mazací drážky používám směs parafínu a včelího vosku,ale už jsem se setkal z názorem že pro poměděné střely to není třeba.
OtravnyPomeranc:o ba9 jsem už uvažoval až dojedu stávající prach.Mužeš mi prosím napsat kolik gr pod tuto střelu dáváš a s jakým škrcením?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1376 » pon 4. úno 2019, 16:05

Poměděné střely se opravdu nemažou (proto je poměduješ) , to si přidáváš dost práci.



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#1377 » pon 4. úno 2019, 16:20

Určitě bych zvýšil laboraci, 3.6 grs je na S020 pomerne malo. Pomedene strely bych urcite nemazal, budou pak navic mene kourit.



mara.a
Příspěvky: 8

Příspěvek#1378 » stř 13. úno 2019, 20:57

Zdravím všechny, chtěl bych si jako začátečník nechat poradit. Koupil jsem revolver Alfa para hlaveň 2" a mám v úmyslu začít přebíjet 9mm luger, má prosím vás někdo zkušenost z 9mmL v revolveru. Střely by byly bezplášťové a prach D032. Potřebuju jenom trochu popostrčit co se týká navážky a OAL. Nevím co si mohu dovolit. Díky za všechny odpovědi.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#1379 » stř 13. úno 2019, 21:29

Musíš napsat jaký konkrétní typ střely budeš osazovat. Podle toho se odvíjí OAL i navážka.



mara.a
Příspěvky: 8

Příspěvek#1380 » stř 13. úno 2019, 21:43

Chtěl bych zkusit tuhle 09-122-FP-BB http://www.strely.cz/strely.htm

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů