Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1981 » sob 12. led 2019, 22:04

Honzajan píše:Strilej s tim, co nosis. Cili g43. Jestli chces neco na zavodni strileni, kup Shadow. Ostatni jsou sluzebni krumply s odpovidajicima omezenima.
Ad dlanovka...pokud je dobre udelana, tak ma vyznam,odpada pripadny vystrel pri ukladani do pouzdra. A na Xd\m je na SA zbrani.

Scathachto
toto vlastně naprostá pravda. Když si chceš užít střílení a trefovat se, a nosíš již něco stávajícího, využij ten luxus té možnosti a orientuj se výhradně na sportovní pistole. Xdm-9 5,25,, Walther nějaký delší se dělá striker nevím, a další s hlavní aspoň 5".

edit: mac42 děkuji za upozornění
Naposledy upravil(a) audis dne sob 12. led 2019, 22:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#1982 » sob 12. led 2019, 22:20

tohle mne nepřestává fascinovat :shock:
> "poraďte plastový striker do 20k na dynamickou střelbu"
> kup si Shadow2 nebo TS nebo něco s hlavní aspoň 5"


2 audis: nebylo to osobní, nebyl jsi zdaleka první...
byl to povzdech nad tím, jak rychle se při těch radách zapomíná na to, co daný člověk vlastně chtěl
Naposledy upravil(a) Mac.42 dne sob 12. led 2019, 22:41, celkem upraveno 1 x.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1983 » sob 12. led 2019, 23:15

Scathach. Přidal bych se k řadě zkusit si někde H&K SFP9. Je to dobrý plasťák. Střílím s ní kombatovou střelbu a taky ji nosím. A střídám ji s g43, což nosím taky. Z sfp9 jsem za rok vystřílel cca 6500 ran s jedinou jednou závadou (nevyčištěná skluzavka a subsonic náboj). Žere všechno. Nenáročná na údržbu. Dobrá spoušť. Na střelnicích se dá vyzkoušet.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1984 » ned 13. led 2019, 00:14

Mac.42 píše:tohle mne nepřestává fascinovat :shock:
> "poraďte plastový striker do 20k na dynamickou střelbu"
> kup si Shadow2 nebo TS nebo něco s hlavní aspoň 5"


2 audis: nebylo to osobní, nebyl jsi zdaleka první...
byl to povzdech nad tím, jak rychle se při těch radách zapomíná na to, co daný člověk vlastně chtěl

Zacatecnik nevi, co chce. Proto rozumne rady zkusenejsich.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1985 » pon 14. led 2019, 08:08

Honzajan píše:...Ad dlanovka...pokud je dobre udelana, tak ma vyznam,odpada pripadny vystrel pri ukladani do pouzdra. A na Xd\m je na SA zbrani.

můžeš prosím objasnit jak tomu konkrétně zabrání ?
zřejmě jsem tu jedinej moula, co ji při úchopu i při ukládání drží dlaní odjištěnou

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1986 » pon 14. led 2019, 08:13

Myslel to zřejmě tak, že při zakládání zbraně do pouzdra se již nedotýká hřbetu rukojeti (dl aktivní) a zasouvá zbraň. Popř. K tomu tlačí palcem na zadní čelo závěru.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#1987 » pon 14. led 2019, 09:23

Scathach píše:snip

Ahoj, pridam svou trosku do mlyna. Pokud mas problem na sobe schovat G48 tipuju, ze jsi drobnejsi konstrukce. Pokud chces strikera, vyzkousel bych rozhodne:
- G17 ruznych generaci: moje EDC. Osobne mam nejradeji gen 3, kazdemu ale sedi neco jineho, nevyhoda je, ze G17 neni vhodna pro male ruce
- G19 ruznych generaci: ma sice podobne delanou pazbicku ale v ruce sedi uplne jinak, hlavne pri strelbe. Mi vyklouzava z ruky, tobe muze sedet
- G34 kdyz uz ti nevadi velikost, nemusi byt marne to vyzkouset, pokud vim, ma to ram shodny s G17
- Steyr L9A1 pripadne M9A1: jedna se o stejnou pistoli, pouze s jinou delkou hlavne. Obe maji stejnou pazbicku, nestrili se s tim spatne, za me ale radeji Glocka, uz jen kvuli dostupnosti dilu apod. Napr. zasobnik do toho stoji 1700.
- CZ-P10C: taky moznost, ma dobrou spoust, dobre se drzi
- H&K SFP9: neni to spatny kver, ma luxusni spoust, ale zase ma uplne jinou pazbicku a jine chovani pri strelbe. Spoust byla super, na mirenku to bylo oproti memu G17 paradni, ale pri dynamicke strelbe mi nesedel
- S&W MP: slysel jsem na ne samou chvalu, osobni zkusenosti nemam

Abych to shrnul, je treba si to vyzkouset pri strelbe. Kazda zbran se chova jinak, ma jiny reset a kvuli pazbickam jiny uchop.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1988 » pon 14. led 2019, 09:31

G34 taky není špatný, je to ale velká pistole na střelnici. Podle mne nejlíp gen3. Má už v základu 2kg stojinu spouště a s mně se dobře držela i když mám menší ruce (např. na SFP9 mám nasazen malý hřbet a střední střenky). S tou delší hlavní a potažmo delší záměrnou se mi dobře střílelo.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1989 » pon 14. led 2019, 13:34

4mike píše:
Honzajan píše:...Ad dlanovka...pokud je dobre udelana, tak ma vyznam,odpada pripadny vystrel pri ukladani do pouzdra. A na Xd\m je na SA zbrani.

můžeš prosím objasnit jak tomu konkrétně zabrání ?
zřejmě jsem tu jedinej moula, co ji při úchopu i při ukládání drží dlaní odjištěnou

Hs produkt\Springfield maji dlanovku trochu jinak nez 1911. Dlanovka je packa vystupujici z rukojeti pod bobrakem, takze staci stocit palec na celo zaveru pri ukladani do pouzdra a tim deaktivuje dlanovku a zbran nevystreli. To je jedina vec, ktera mi na Glocku chybi.

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#1990 » ned 20. led 2019, 20:57

Ahoj, poraďte prosím, také budu kupovat svojí první zbraň, mám zatím v merku G19 5gen, CZ P10C a SIG SAUER P320 Compact u kterého se mi líbí vyšší závěr. Jsem od Kladna, v kterém obchodě v Praze budou mít tyto tři zbraně nejspíš pohromadě a co si o nich myslíte? Chci to na nošení a střelnici tak dvakrát do měsíce...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1991 » ned 20. led 2019, 21:40

ErikCartmen: za mě bych vyřadil G19, pokud máš ve výběru i tu P10. měl jsem v jednu chvíli oboje (je fakt, že gen4.) a ta P10 mě přišla za úplně tu stejnou cenu lepší. Lepší úchop, chování při střelbě, mířidla (mam P10 FDE s tritiovými), povrchová úprava, spoušť. A i když je o malinko větší na skryté nošení je to úplně stejné.

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#1992 » ned 20. led 2019, 22:09

Glock se mi líbí svým jednoduchým designem, nechci zbraň nosit každý den, na velikosti úplně nezáleží. Možná kouknu po nějaké střelnici a zkusím vystřelit pár ran, na pultě toho člověk moc nepozná...
BTW na co s dát pozor při koupě nové zbraně z obchodu?



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#1993 » pon 21. led 2019, 14:11

Co člověk to názor. Za mě bych G19 určitě nevyřazoval. P10 jsem měl možnost vyzkoušet a G19 je podle mě lepší.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1994 » pon 21. led 2019, 18:55

To je těžký. Já už po všech zkušenostech chci pouze Glocky, akorát že mi z nich zbejvaj jenom ty číslovaný části a bez úprav navíc jenom hlaveň. Tož tak.

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#1995 » pon 21. led 2019, 19:09

A co ten P320 compact? Ten vzhled je dost odlišný od G a CZ. Jen mi kolega straší, že je to rarita a že na něj nic neseženu. Glock tu kvalitu určitě má a vše běžně dostupné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Petr z Braníka a 7 hostů