Tlumiče na zbraně

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 239

Příspěvek#91 » pát 25. led 2019, 10:08

A když už jsme u těch závitů atd, lze vůbec nějak univerzálně přidat tlumič na "vše"? Chápu, že u mnoha zbraní máte závit nebo můžete koupit hlaveň už i se závitem (zrovna jsem koukal a pro glock jde sehnat kolem 5000,- Kč), ale co takový škorpion? U toho se to řešilo nějakou samosvornou maticí, pokud si to dobře pamatuji (co jsem četl, ne zažil :-D); vyrábí se "to" ještě nějak (samozřejmě myslím druh, ne přímo "tlumivka"), nebo je možnost navštívit zbrojaře a udělat závit normálně na hlavni (toho bych se trochu bál)? A teď úplně z říše nereálna, ale lze nějak použít třeba závit u ústí 858? Nebo jen převrtat? Ty tlaky tam musí být obrovské...

Snad to není OT, když je vlákno v legislativě, ale bavíme se samozřejmě v teoretické rovině (případně výjimečné), takže snad OK...

A ještě EDIT: osobně bych raději viděl střelnici, na které se může střílet s tlumičem, než žádnou; předpokládám, že hluk bude to hlavní, na co si lidé stěžují a pokud by se nasazovalo jako poslední možnost před zavřením střelnice, tak proč ne? Ale v nějakém středně-dobém horizontu bych si dovolil nebát se nějakého plošného zavádění, vždyť spoustu střelnic funguje daleko od lidí a problémy (snad?) nemají...
Naposledy upravil(a) erteple dne pát 25. led 2019, 10:20, celkem upraveno 1 x.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#92 » pát 25. led 2019, 10:11

Pokud by bylo možné koupit tlumič, tak bych si určitě jeden pořídil na zbraň určenou k obraně domácnosti.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#93 » pát 25. led 2019, 10:20

Pokud vím v USA se dělají tlumiče na "AK47" tedy 7.62x39 a taky to většinou šroubují na tovární závity takže to jde. Samozřejmě bych při prvním výstřelu dával bacha :-D U škorpíka jsem to viděl s jemným závitem dodělaným na hlavni. Dokonce zelený sport jeden čas nabízel "taktického" škorpíka co měl tlumič výšlehu takže předpokládám že taky dodělali závit. Nějaké samosvorné zařízení na hlaveň bez závitu by teoreticky taky šlo ale tam bych si nechal raději poradit od někoho kdo ví co dělá :-D jinak z tlumiče bude raketa co poletí na terč.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#94 » pát 25. led 2019, 11:23

I v sojuzu vyrabeli tlumice na ak.. na skorpa u nas byl, prohlidnete si hlaven skorpa a popremyslejte...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#95 » pát 25. led 2019, 14:41

Do AK s tlumicem se pouzivaly podzvukove naboje
V krabici (mnozstvi naboju nevim) byly pribaleny dve gumove prostrelitelne prepazky - vypadaly jak mensi puk
Skorpik ma tlumic uchyceny klestinou, Scarabeus ma ale hlaven hladkou



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#96 » pát 25. led 2019, 16:03

Na AK-47 je přímo tlumič PBS1 a jak píše WALT používá se s podzvukovým střelivem, Tento kus vlastním a to už 3 kus jelikož tlumič má i svou životnost a to 600 - 800 výstřelů, nový koupíte s ještě neprostřelenými přepážkami.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#97 » pát 25. led 2019, 16:17

Dragunov - ohledně videí na YT bych byl opatrný a to z důvodu že třeba já sám vlastním pušku v ráži 500 JEFFERY a vím co dokáže, na YT z toho střílej i děti :) :) Takže přebíjený náboj a slabá navážka, klasický lovecký 500 JEFFERY má cca 9000 J a kolegovi zpětný ráz zlomil klíční kost ;) proto beru videa z YT s rezervou tak jako s tlumiči kde se většina lidí shlédne ve filmech nebo hrách, přitom skutečnost je jiná :) Já tlumič skoušel kůli lovu a chvilku mi trvalo než sem našel dobré střelivo co se ze suppressorem dá použít pro optimálnímu výsledek.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#98 » pát 25. led 2019, 20:01

Nevim co mate proti YT, je to jen dalsi medium, mimochodem uz 14 let stary. Kvalitu shlednuteho obsahu urcuje divak jako u TV. Kdyz nekdo vyzkousi x tlumicu a postupuje podle armadnich protokolu, tak vysledek je temer jako v laboratori. Jestli mate 2 tlumice, tak to moc velkou zkusenost nemate, kdyz tlumicu jsou stovky.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#99 » pát 25. led 2019, 20:22

flame - :) zkušenost z tlumiči mám testoval jsem zbraně, navíc mám zkušenosti ze zahraničních lovů jako profihunter kde jsem v JAR měl také možnost vyzkoušet vícero tlumičů . Nerad přispívám ale prostě Vám by to taky nedalo nereagovat když s něčím pracujete přes 20 let a pak vám někdo tvrdí že to tak není, sic to beru s rezervou ale vím co tlumič je a na jakém principu utlumuje zvuk a i co utlumit prostě nejde . Je pravda že už jsem v penzi ale zajímám se o novinky neustále . Dva tlumiče mám protože ty dva mi doma stačí a dostal jsem na ně vyjimku.

Jinak vnoučata na PC klikají o sto šest na vše co se jim líbí či bliká :) :) A jak jsem psal le lepší si to osobně vyzkoušet než na to koukat



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#100 » pát 25. led 2019, 21:11

.................................................................................................................................................................................
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#101 » pát 25. led 2019, 23:47

Nahoře asi baffle, dole něco jako monocore a to dole je co za "konstrukci", prosím ? :D



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#102 » sob 26. led 2019, 13:46

silencertalk
http://www.silencertalk.com/forum/index.php
https://www.google.com/search?tbm=isch&q=silencertalk

Přečíst si v duchu písničku ze země krále Miroslava zatím smíme, jen zpívat nahlas ne.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#103 » ned 27. led 2019, 17:32

kosatka444: já opatrný jsem, ale když mi někdo tvrdí že v tlumičích je vyloženě nutno střílet subsonicem, tak co jim na to mám říct? Od doby vynálezu bezdýmého prachu honíme energii střely její rychlostí a nikoli stylem puška "4 bore a těžká střela" ale vyšší rychlost jelikož díky rychlosti roste energie kvadrátem. Pořád nebyli sto pochopit že subsonic je něco za něco. U pistole je to buřt, u útočné pušky (pokud to není .223) taky ale u plnohodnotné odstřelovačky jako je Timberwolf nebo Acuracy internationalv .338 lapua magnum by těžko někdo mrvil potenciál zbraně nějakým subsonicem nedej bůh nějkýma prostřelovanýma gumama. A stejně mi nevěřili. (teď už je spousta videiíkde je to i s měřením)

(našel jsem stránky lovců co vyrábí a loví subsonickými .308 ale asi se s tím docela nalaborovali než dosáhli kloudného výsledku, navíc samo tvrdí že do 100m max a přeci jen v US loví asi trochu jinak.

U AK subsonic dává smysl, navíc když se používá ten systém gumových přepážek. Ten bych právě rozhodně ale rozhodně nechtěl- nízká životnost, ovlivňování rychlosti střely, nástřel v tahu...
Jedinou výhodu vidím v tom že tenhle systém umožňuje asi nejtišší výstřel - viz pistole Welrod.

Teda ten poslední obrázek je hodně zajímavá konstrukce...asi chápu jak má fungovat, ale to je dost komplikované řešení.
Trochu ad absurdum, ale myslím že dobrými návrháři tlumičů by byli výrobci výfuků. :D :D



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#104 » pon 28. led 2019, 07:42

Ono je to také o tom,že pokud někdo bude střílet subsonické střelivo (např z 308 win) tak je potom problém se stoupáním vývrtu který standardně bývá 1/10 a 1/11,ta střela má velký problém se stabilitou,kór při použití těžkých dlouhých střel,které jsou pro tento účel nejvhodnější .... U 308 win subsonické - rychlost kolem 300ms vs normál cca 800ms ...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#105 » pon 24. čer 2019, 13:01

Hele oni už jsou tlumiče legalizovaný? Nebo je pán provokatér?
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/39 ... mic-hluku/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů