Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#211 » úte 5. úno 2019, 08:17

tvl kdyz koukam kolik tedka stoji aktivni sluchatka tak si sypu popel na hlavu ze sem tenkrat nekoupil sordiny za 3.5 :/

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#212 » úte 5. úno 2019, 11:01

Máte někdo zkušenosti se špunty PELTOR E-A-R Combat Arms ?

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#213 » úte 5. úno 2019, 11:35

jj na pistoli / brokovnici a otevřenou plochu OK. Pod střechou pistole / brokna snesitelná. AR / SA mě už bolí i na ploše .....



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#214 » úte 5. úno 2019, 12:16

snackmc píše:Máte někdo zkušenosti se špunty PELTOR E-A-R Combat Arms ?
Mam, na otevrene strelnici bez problemu i AR nebo Garand. Zvlast pokud je zavres. Vevnitr je to dost na hrane otevreny, ale zavreny se daji i tam. Dulezity jsou vatovy tycinky pred odchodem na strelnici :D a pak si dat pozor aby byly zamackly dobre do zvukovodu.
Na papire tlumi vic nez nektery velky sluchatka a subjektivne bych rekl, ze to tak je.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#215 » úte 5. úno 2019, 13:24

Díky za názory.
Koupím a vyzkouším

KOUDAK: Předpokládám, že vatové tyčinky před nasazením vyndat :lol:



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#216 » úte 5. úno 2019, 13:35

Ja teda na strelbu vevnitr davam pod Howardy gumovy spunty spojeny snurou-koupil sem je za par kacek v podnikovce CZUB v takovym malym plastovym pouzdru. A tim je utlumeni paradni.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#217 » úte 5. úno 2019, 15:38

snackmc píše:Díky za názory.
Koupím a vyzkouším

KOUDAK: Předpokládám, že vatové tyčinky před nasazením vyndat :lol:
Zalezi na osobnim vkusu, spis bych doporucil je vyndat :D



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#218 » stř 6. úno 2019, 19:44

Aktuálně zvažuju pořízení vlastních sluchátek, protože nosím dioptrické brýle a po hodině na střelnici se zapůjčenými sluchátky je mám od sluchátek "zalisované" do hlavy :shock:. Nutnost bude asi tedy něco s gelovými náušníky případně sluchátka a gelové náušníky dokoupit. Jak jsem tady zjistil, gelové náušníky lze dokoupit třebas ke sluchátkám Peltor, nejvážnější kandidáti jsou proto zatím model X4A (pasívní, SNR 33 dB) a model Sporttac (aktivní, SNR 26 dB). Chodím zatím takřka výhradně na vnitřní střelnici (Praha - AVIM), mám proto dotaz na zkušenější, případně přímo na majitele, zda i na vnitřní střelnici lze bez problémů používat ty Sportacy s nižším útlumem nebo budou vhodnější spíše ty pasívní X4A. Jak jsem koukal, u sluchátek s nižším útlumem se tady dost doporučuje použít pod ně ještě špunty, ale tohle řešení mi nepřijde příliš šťastné, takže bych se mu rád vyhnul a než aktivní sluchátka a špunty, radši bych pořídil ty pasívní. Ocením spíše vlastní praktické zkušenosti s konkrétními výše uvedenými modely, než domněnky na základě zkušenosti s jinými sluchátky. Díky moc.



Sborez
Příspěvky: 44

Příspěvek#219 » stř 6. úno 2019, 20:41

Nosím u svých aktivních Walkers brýle vždycky. A i po hodině na střelnici naprosto OK a to brýle normálně nenosím. Dnes jsem zrovna na AVIMu byl, skoda ze jsi nepsal dřív, mohl jsi vyzkoušet. Jsem mimoprazskej. Ale jsem tu i zítra, ale nevím jestli by mi to vyšlo se tam stavit abys vyzkoušel. Ja jsem spokojen.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#220 » stř 6. úno 2019, 20:56

Jak jsem koukal, máš Walker's Razor Slim, ale zároveň píšeš, že pod ně používáš špunty, což je varianta, kterou právě nechci. Můžeš je na tom Avimu použít bez špuntů nebo je to už o hubu? ;). Tyhle Walker's Razor Slim maj NRR 23dB (asi jiná norma), takže ani netuším, jaký hodnotě SNR, který udává třebas Peltor, to tak zhruba odpovídá (aby se v tom prase vyznalo :o ), jinak by se mi ty sluchátka docela zamlouvaly. Jinak díky moc za nabídku, ale bohužel zítra jsem na tom tak, že bych se tam nedostal ani omylem.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#221 » stř 6. úno 2019, 21:33

používám aktivní s útlumem 23 dB a nijak mi to na Avimu nevadí... možná, kdyby tam střílely pušky

anebo to bude nejspíše subjektivní - taknějak poznám, jestli jsem si sluchátka zapomněl nasadit, ale ještě se mi nestalo, že by mne napadlo, že potřebuji větší tlumení
(jinak k doporučení, dokud jsem chodil sám na střelnici, nepotřeboval jsem aktivní... to se začalo hodit až na kurzy, závody, společné tréningy... a low profile až si pořídíš pušku)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#222 » stř 6. úno 2019, 21:35

Ja nosim brejle taky a pred nakupem aktivnich Howardu jsem nosil prave pasivni Peltory X4A...ani u jednech jsem problemy se zalisovanim brejli do hlavy nemel...zadny gelovy nausniky jsem nepouzival. Mozna to je taky o tvaru nozicek brejli...

X4A mi celkem vyhovovaly pokud jde o utlum, teda krome malejch vnitrnich strelnic a zejmena AVIMU...protoze ta jejich plechova garaz, ktery rikaji strelnice, je proste moc malej prostor, takze pro me to tam s nima bylo utrpeni. Venku byly v pohode. Se spuntama navic sice lepsi utlum, ale neslysel jsem ostatni lidi, takze, takze jsem poridil Howardy. Na AVIMU jsem s nima nebyl, ale Prague Armory nebo LERO bez problemu i bez spuntu...kdyz se chci vic soustredit, nebo je na strelnici vic lidi, tak beru spunty. Venku nejsou spunty potreba ani u plny strelnice...



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#223 » stř 6. úno 2019, 22:23

Díky za reakce, ale jsem teď trochu zmatenej :shock:. Na stejný střelnici má někdo problém s X4A s 33dB (ale Howardy s papírově podstatně menším útlumem v pohodě) a někdo problém nemá s ani s 23dB. Chápu, že vnímání hluku je asi hodně subjektivní, ale tak nějak jsem předpokládal, že s X4A by neměl bejt problém fakt vůbec nikde. Radši bych samozřejmě pořídil už něco aktivního, ale mám trochu obavu z toho nižšího útlumu a domníval jsem se, že ty X4A jsou prostě sázka na jistotu.



Sborez
Příspěvky: 44

Příspěvek#224 » čtv 7. úno 2019, 00:12

Chodím bez špuntů. Chtěl jsem si je vzít poprvé, ale není potřeba.


Sent from my iPhone using Tapatalk



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#225 » čtv 7. úno 2019, 07:36

Presne tak, vnimanu hluku je velmi silne subjektivni. Ja mam treba usi hodne citlivy, kolega si moje X4A kdysi pujcoval prave na AVIMu a byly pro nej naprosto dostacujici. Cili ja osobne bych doporucoval to stejne jako u zbrani-pokud mozno vyzkouset co nejvice druhu sluchatek a samozrejme idealne na strelnici, kam se pak bude nejvic chodit strilet. Poptej se tady...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů