CZ P-10C



Sborez
Příspěvky: 44

Příspěvek#2056 » sob 9. úno 2019, 18:28

No já vanu nemám a zavázat si tkaničky s mým subkompaktem prostě nejde. Apendix pro mě není a nosím na 9-10 hodině. A to mám SFP9SK, nedokážu si představit v apendixu P-10C



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2057 » sob 9. úno 2019, 18:36

Zrovna zajtra idem na pretek cca 200km autom. CZ75 SP-01 Shadow v kydexovom apendixe na 1 hodine. A da sa. Krpec ako je P-10 je na nosenie parada. :-)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#2058 » sob 9. úno 2019, 19:07

nosim P10 ve vnitřním kydexu a jediný kdy to neni úplně OK je když klečim a obouvám boty, jinak to je pohoda šel jsem tak i 35km pěší tůru v autě o něm nevim vůbec (levák)

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#2059 » sob 9. úno 2019, 19:42

Tak že vnitřní ten menší na apendixu je značka ideál? Stejně asi rovnou pořídím vnitřní i vnější.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2060 » sob 9. úno 2019, 20:20

Já teda nenosím denně, tak to nemusím mít úplně 100% pohodlně. Nosím ve vnějším na třetí hodině. Samotné tričko to nezakryje, ale bunda, mikina, svetr atd. v pohodě. V autě jak v kterém záleží na sedadle. Teď mám Seata a celkem v pohodě, vím o tom, ale netlačí to. Dříve jsem takhle nosil G19 a měl Forda a tam jsem si na delší trasy musel pouzdro s pistolí sundávat, tlačilo to hodně.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2061 » sob 9. úno 2019, 23:31

P-10C se svitilnou Streamlight TLR1-HL a kolimatorem Vortex Viper ve vnitrnim kydexu na 3ti hodine naprosto v pohode jak pri chuzi tak i v aute, kde spis nez nejake nepohodli je problem ze se prez pas dostat k pistoli temer nejde.

Jinak nosim krome v praci a cesty do/z prace vsude, prosedel sem s ni i peknych par hodin s bandou v hospode (nepiju, cucam kofolu a vsichni se mi za to smejou ale jsou pak radi za rozvoz :) ) nebo na nejake akcicce u nekoho v byte/baraku a naprosto v pohode, uprime nejvic jde citit tak prvni hodinu pak si to "sedne" a clovek vicemene zapomene ze ji tam ma.



zed
Příspěvky: 15

Příspěvek#2062 » ned 10. úno 2019, 22:43

Mám 80 kg a 172 cm, takže dost špeku v pase... Zbraň na 3. hodině ve vnitřním látkovém pouzdře odtlačí zmiňovaný špek a udělá si prostor, ale v místě rukojeti je pistole už pohodlně od těla, aby se dala uchopit a vytáhnout. No a to zamáčknutí do sádla způsobí, že je dobře krytá a pod oblečením skoro neviditelná. Taky jsem se toho bál, jak moc to půjde vidět, a naprosto v pohodě...

Zvažuji vnitřní kydex nebo nějaké hybridní pouzdro, nějak se totiž nemůžu přesvědčit, že to v té látce je bezpečné v nadrcnutém stavu... To látkové jsem koupil, ať mám aspoň něco do začátku, no a už to bude rok... :D

Každopádně jsem spokojený, ve dvojkové oktávce to bylo na pohodu a v Levorgu (Subaru) taky nemám problém, pěšky o ní už ani nevím, nějakou nekomfortní situaci jsem nezažil, a to lítám třeba i s dětmi po hřištích...

Nějaký tip, kde sehnat kydex na P-10 C za dobré peníze, ale kvalitní (mám "holou" pistoli bez upgradů a doplňků). RH mi přijde zbytečně drahé... Díky.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#2063 » pon 11. úno 2019, 08:44

Včera jsem byl na Corradu vystřílet první stovku, konkrétně 105 nábojů. 100 SB a 5 Black Mamb. Zbraň jako taková super, všechno drží a licuje. Střelba samotná byla v pohodě. Měl jsem 7,5g a 8g, kdy ta střelba s 8g mi přišla přesnější. Soustrel na 10 a 15 metrů všechno v černém, tritiova miridla byla krásně čitelná. Držení a manipulace zbraně v pohodě až do 70 vstřelených nábojů. Po 70 vstřelených nábojích mě drazkovani na zbraní docela trápilo a posledních 10 nábojů už jsem to chtěl mít za sebou. Dnes to cítím docela v ruce. Doma jsem ji lehce vycistil a ošetřil balistolem. Po vyčištění a složení zbraně jsem vzal nejjemnější smyrgl papír co byl doma a drazkovani na zadní straně šlo stáhnout o ty ostré výstupy. Teď je to mnohem lepší a šetrnější ke dlani a přitom pevnost uchopu mi příjde zachována. Tak teď čekám až přijde výplata, ve čtvrtek zajedu pro 250 nábojů a víkend pokračují v testování.

Jinak jsem zapoměl zde uvést. Jak jsme byli v Cz v UB, paní prodavači byli ochotní a ukazovali nám tam i Cz P10 F a Sc, na kterou mě docela lakali, ale neodolal jsem te P10C Fde. A jen tak jsem jim ze srandy řekl že bych vzal pouze to Sko co představili pro americký trh. Pan prodavač říkal něco o tom že by se ty P10 S měli objevit na začátku příštího roku u nás. Nevím jestli to neřekl jen tak v rámci aby řeč nestála nebo jestli je na tom něco pravdy. Každopádně pokud moje Čéza bude šlapat dobře, budu o modelu S uvažovat pro skryté nošení a jako 2.zbraň domů.



Adnedz
Příspěvky: 11

Příspěvek#2064 » pon 11. úno 2019, 08:53

Jinak kdyby někdo chtěl fakt super pouzdro tak můžu doporučit https://wingmanholsters.com Pouzdro mi sedí super a nevím o něm. Mám od nich vnitřní appendix. Kdyby měl někdo zájem mám doma nevyužitý appendix od kydexovapouzdra :)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2065 » pon 11. úno 2019, 11:36

Mam 103kg a 195cm. Naprosto bez problemu na sobe schovam sveho G17 s +2botkou. Nosim v hybridnim IWB od Sakala. EDC na 3. hodine neni zadny problem a mnohdy o nem nevim. Kamarad nosic si niceho nevsiml dokud jsem mu to nerekl.
Pravda, na druhe strane nosim 3sumky, ve dvou suplata a ve treti nuz, takze nemam asymetricke boule a pouze jsem v pase ponekud sirsi.



Kořas
Příspěvky: 13

Příspěvek#2066 » pon 11. úno 2019, 19:30

Tak se po dnešku hlásím do řad majitelů P10-C. Volal jsem dnes na prodejnu CZUB do Prahy, za 14 990,- tam mají 1ks černou bez tritií, za 15 700,- s trititama a za 16100,- FDE. Prodejce v Liberci celkově o zlevnění nic nevěděl, ale nakonec jsme se dohodli na ceně 15 700,- za verzi s tritii, že prý si to s CZUB ještě vyříká :-)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2067 » pon 11. úno 2019, 20:55

Kořas: tak ať dobře slouží. :-)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2068 » úte 12. úno 2019, 15:25

Koras: novej nebo starej model?



Sicak
Příspěvky: 6

Příspěvek#2069 » úte 12. úno 2019, 20:16

Zdravim chlapcí, též jsem hrdým majitelem této hezké pistole, o víkendu jsem jí byl prubnout na střelnici a naprostá spokojenost na 15m vše v černém (7.5g SB) cca 100 včeliček a žádná závada vše v pořádku. Jen dotaz ke kydexu, pro skryté nošení vnitřní či vnější? Známý má vnější kydex na glocka a že prý taky dobře skryje při nošení (samozřejmě pod bundou- mikinou) plánuju nosit často a co se týče pohodlí které by jste doporučily díky

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2070 » úte 12. úno 2019, 20:33

Sicak: To musíš podle mě zkusit sám. Mě líp sedlo vnější nošené na třetí hodině. Problém mám pouze v létě, samotné tričko to nezakryje. Takže leda mikinu nebo bundu. Ale nenosím denně, tak mě to nevadí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů