Ruger LCP II

Glock a spol.


Flatterhaft
Příspěvky: 43

Příspěvek#31 » stř 13. úno 2019, 11:52

Spoušť není klasická SAO, délkou chodu a odporem mi připomíná mlock, včetně spoušťové pojistky, tam se není čeho bát, není li zmáčkuta, nestřílí se, ostatně výrobce tuhle pistolku nabízí primárně v USA, kde se idioti soudí kvůli čemukoliv, takže musí být opravdu "trotlfest":-) Blokace zápalníku sice není, ale zápalník je docela solidně odpružen, aby dojel třeba po pádu k zápalce, tak by bylo potřeba pistolku shodit na hlaveň tak z oběžné dráhy:-) Výrobce sám udává a potvrzují to i recenzenti v USA, že kladivo má zdvojenou blokaci, aby se bez stisknuté spouště ani nehnulo a pistolka je považována za zcela bezpečnou, ostatně na nošení jsem si ji vybíral pečlivě, nosím na břiše a mám svůj vercajk rád:-)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 445

Příspěvek#32 » stř 13. úno 2019, 11:58

Na střílení může být dobrá. Ale osobně bych asi s nábojem v komoře nosil jen něco, co má dost tuhou DA nabo DAO spoušť. Z nošení SAO zbraně, nebo zbraně v SA režimu s nábojem v komoře, kde stačí lehce pohladit spoušť, aby vystřelila, bych nejspíš neměl dobrý pocit. Ale LCP II jsem nikdy v ruce nedržel, takže nevím, jaký odpor ta soušť klade. Jen jsem předpokládal, že asi celkem malý, když je SAO.
Nicméně, pokud je odpor a délka chodu srovnatelný s Glockem, asi to není takový problém.honza.pps
Příspěvky: 131

Příspěvek#33 » stř 13. úno 2019, 12:34

Nevim, jestli je odpor, jako glock, ale rozhodne neni klasicka SA, je tvrdsi.
A jinak, pokud zachovavam bezpecne noseni = kryta spoust, neni se ceho bat.LordSalix
Příspěvky: 264

Příspěvek#34 » stř 13. úno 2019, 13:02

V pouzdře to asi nevystřelí, ale tady jde o pádovou bezpečnost. Věřím, že zápalník tlak pružiny nepřekoná, ale co když kohout při pádu vyklouzne?

A toto se (striker, ale je kohout méně náchylný?) opravdu děje, viz P320, kde díky absenci spoušťové pojistky to nezachránila ani blokace úderníku a někde tady na fóru se to řešilo u moderních HK - tam to alespoň blokace úderníku spolehlivé zachraňuje.

A co když třeba praskne ozub?

Mimochodem podle zahraničních fór výrobce naopak sám v manuálu říká, že pistole není určena k nošení s nábojem v komoře.

Ono se nic z toho pravděpodobně nestane, ale vynechání blokace úderníku je ve 21. století nepěkný krok. Navíc právě u malé pistolky určené výhradně k obraně je to dost zvláštní úsporné opatření. Zvláště když je kohout předepnutý. U DAO by to nebylo tak "děsivé" a mně osobně se z toho důvodu více líbí první generace.Flatterhaft
Příspěvky: 43

Příspěvek#35 » stř 13. úno 2019, 13:04

To chce ozkoušet osobně, jako všechno, každému sedne něco jiného:-) Na kapesní nebo opaskové nošení je rozměrově i váhou skoro jako cz45 s kapku silnějším nábojem. Nošení s nábojem v komoře je samozřejmě na vkusu a potřebách každého uživatele, osobně jsem tomu zvyklý nebyl, dobrý pomocný trik je dát do komory sušilku, nechal jsem ji tam měsíc běžného nošení a žádný ťukanec na ní nebyl, takže za mne pohodě. Ozub je dle výrobce pro sichr zdvojený. Pokud vím, žádný výrobce v manuálu k pistoli nepíše : noste s nábojem v komoře:-)honza.pps
Příspěvky: 131

Příspěvek#36 » čtv 14. úno 2019, 10:09

https://youtu.be/-86jXEgWBjM

Ukazka funkce ozubu kladiva.jankytara
Příspěvky: 5

Příspěvek#37 » úte 2. črc 2019, 15:21

Také po něm pošílhávám. Zkusím se podívat, zda ho mají někde na střelnici, ideálně v Praze k dispozici. Nemáte nějaký tip?Flatterhaft
Příspěvky: 43

Příspěvek#38 » čtv 18. črc 2019, 13:16

Ahoj, na střelnici jsem ho nikde mimo předváděcích akcí Rugeru neviděl. Je to už hodně malá pistole a neodpouští nic při úchopu nebo spouštění. Se svým mám nastříleno cca 500 a šlape dobře i se fajn nosí, jen je to opravdu s bídou tak na dva prsty:-) nicméně jsem si na něj zvykl a střílení mi extra nepohodlné nepřijde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů