Šprtání teorie

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#1 » pát 15. úno 2019, 13:29

Všechny zdravím!
Jsem tu nový a vás mazáků se jdu zeptat, jak jste se učili teorii na odbornou způsobilost.
Mám čas do 26.3.2019 a šprtám, co to jde. Samozřejmě buď tady na webu nebo přes appku v telefonu.
Jediná pro mě přijatelná metoda je, naučit se vlastně jen část odpovědi. Tzn. čtu většinou jen část otázky a odpověď poznám jen podle určitého kritéria.
Dělali jste to taky tak? Protože číst ty právní bláboly mi zůsobuje nepříjemný bolehlav.
Jediné, čeho se bojím, že u zkoušek pohořím, protože budu moc přemýšlet a vlastně nebudu opravdu znát správnou odpověď, ale jen její část.

Díky za případné zkušenosti.

Zdraví,
DZimmy

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#2 » pát 15. úno 2019, 13:42

Bylo to hojně probírané :) spousta lidí to popisuje zde:
viewtopic.php?f=57&t=7410&hilit=re%C3%A1ln%C3%A9

Za sebe. Pročíst alespoň jednou celý zákon. Bohužel, čtení to je na ****, ale uděláš si celkový obraz. A potom tréning otázek v appce pořád dokola. Nic lepšího asi není. A jak píšeš. Něco se dá odvodit a u něčeho musíš najít klíčové slovo podle kterého poznáš tu správnou odpověď. Potom jsem ještě někde našel seznam mnemotechnický pomůcek na některé otázky. Zkusím najít znovu a případně poslat.

U zkoušky hlavně v klidu, je tam extrémně času. Člověk by to stihl alespoň 3x a nenechat se rozhodit tím, že to někdo odevzdává po 10 minutách.
Naposledy upravil(a) Shirako dne pát 15. úno 2019, 13:48, celkem upraveno 1 x.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#3 » pát 15. úno 2019, 13:44

Otazky, co sly logicky odvodit, jsem logicky odvodil...otazky, co sly naucit pres nejakou mnemotechnickou pomucku jsem se naucil tak a ten zbytek jsme proste namemoroval. Neni to zadna veda (nebo aspon nebyla, kdyz jsem delal ja)...pro me osobne o mnoho snazsi nez jakakoliv zkouska na vysoky. Horsi byla prakticka, protoze jsem nervak a clovek nikdy nevi, na jakyho narazi komisare

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#4 » pát 15. úno 2019, 13:46

DZimmy: Aplikace na mobilu. Můžeš pak procvičovat testy kdykoli máš během dne čas.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#5 » pát 15. úno 2019, 13:52

@Shirako: To jsem slyšet nechtěl. :D
Číst celý zákon asi nedám. Naprostou většinu věcí chápu, ale ty lhůty, ty lhůty. :P
Samozřejmě se snažím vždy pochopit proč a jak, ale zvlášť ten vývoz a dovoz zbraní je prostě opruz.

@antonspelec: Nad těma zkouškama jsem taky přemejšlel (v mym případě nemluvim o VŠ), ale to jsem si řikal, že tam je na to člověk léta / měsíce připravovanej.

@Sedmej: Tu samozřejmě mám. Přímo tu odtud. :) Chvilku jsem používal tuším "zbroják 2019", ale přišlo mi, že tam nejsou všechny otázky a říkal jsem si, že za tu jistotu si stojí těch pár korun připlatit. :) Bodlo by, kdyby tam byly i ten přehledy, co jsou tady.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#6 » pát 15. úno 2019, 13:54

Před pár lety jsem se taky učil přes appku v telefonu, a dělal jsem to takhle: Nejdřív jsem si přečetl zákon, vyhlášky, nařízení vlády, zkrátka vše co v té appce je. Pak jsem si dal dvakrát třikrát dokola otázky s vyznačenými správnými odpověďmi a pak už jsem jel jenom testy. Furt dokola, třeba každou celou sudou hodinu jeden rychlý test, poslední týden každou celou hodinu jeden. Mezitím když byla chvíle tak taky - v čekárně, autobuse, na WC :) To bylo po zkoušce času :) Když jich pár uděláš tak v appce je tuším statistika kde uvidíš které otázky Ti dělají největší problém, tam se myslím dají procvičovat buď otázky nebo jenom příslušný okruh ( právo, zdravověda, nauka o zbraních a střelivu a tak ). No nikdy jsem lépe neutratil 40,- Kč nebo kolik to bylo. Posledních 14 dní už mě to štvalo, už jsem to uměl, testy jsem pravidelně dával a byl jsem naštvaný že ještě musím čekat a furt se šprtat když to umím :) Postupem času objevíš souvislosti a klíčová slova, začne to dávat určitý smysl, i ty lhůty. Můj výsledek - první hotový test, plný počet. Popřál bych Ti hodně štěstí, ale zrovna v tomhle případě to není o štěstí :)

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#7 » pát 15. úno 2019, 13:58

@Shirako: Ten seznam mnemotechnických pomůcek by byl super. Něco podobného jsem našel, ale je to spíš extrakt. Konkrétně se to jmenuje "Extrakt ze zákona 119/2002Sb. ad. pro zkoušku odborné způsobilosti". Je to fajn a pomohlo mi to, ale jelikož je to starší, tak tam dost věcí není a nebo přebývá.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#8 » pát 15. úno 2019, 14:01

@Hribek: To mi neříkejte, že jste všichni tu legilativu četli. :D O štěstí to u mě tak trochu bude. Až na pár otázek (kokrétně tak 50 ehm ehm), jsem si jist. Tak snad nepadnou zrovna ty. Ale učím se to teprve od pondělí.
Mj. jak dlouho jsi se to před zkouškou učil? To zní, tak intezivně, jak kdyby to bylo týden před. :D



Jsem velmi mile překvapen, jak jsou tady všichni fakt vstřícní. Skoro jsem čekal odpovědi typu - opakuj si to a nepruď, už se tady na to ptalo 100 lidí před tebou. :P
Naposledy upravil(a) DZimmy dne pát 15. úno 2019, 14:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#9 » pát 15. úno 2019, 14:04

Vytiskl jsem si otázky s vyznačenými správnými odpověďmi a všechny se naučil...



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#10 » pát 15. úno 2019, 14:06

seznam mnemotechnických pomůcek si vytvoř sám, bude se ti líp pamatovat. na všechny lhůty jsem měl nějakou pomůcku, vývozy dovozy to stejný. dělal jsem to před 2 roky a ještě ted do dám bez problémů na plný počet. Ta appka v mobilu je asi nejlepší

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#11 » pát 15. úno 2019, 14:08

@P.V.: To asi taky udělám.

@JirkaJ: Napadlo mě to, ale vzhledem k obsáhlosti jsem tak nějak rezignoval. Dost jich mám v paměti, ale sepsat je by bylo určitě užitečnější.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#12 » pát 15. úno 2019, 14:09

Jo, já si to přečetl. A pak jsem si projížděl ty otázky a odpovědi tak dlouho, dokud to nebylo absolutně bez chyb. Na vše je pravidlo, jak poznat správnou odpověď. A skoro ve všem se najde něco, co tě navede. A ty 2-3 otázky, kde to fakt nejde, ty se prostě nauč zpaměti :-)

A podívej se na tohle vlákno: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?t=6845&start=60

Ostatně, větší problém je pak bezchybná manipulace ....



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#13 » pát 15. úno 2019, 14:10

Tak ja to take delal tak, ze jem si precetl zakony a potom jsem delal testy v mobilu a pripadne i na PC. Mesic pred zkouskama jsem 3x denne delal test ze vsech otazek. U zkousek potom nebyl sebemensi problem. Jit tam s tim, ze nektere neumim bych asi ani nezkousel.



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#14 » pát 15. úno 2019, 14:10

jj navíc jak si to napíšeš tak ti to rovnou leze do hlavy. stará zkušenost ze školy a to už jsem venku 32 let :)



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#15 » pát 15. úno 2019, 14:13

jen na tu manipulaci dej pozor. Poštěstilo se mi jít dvakrát. poprvé nás z 15-ti 9 vyhodil během chvilky.
Podruhé naprostej pohodář nikoho neznérvoznil žádný zákeřnosti a z 17-ti to nedali jen 2

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů