Uzkon TR-X



Kubecx
Příspěvky: 20

Příspěvek#676 » pon 5. úno 2018, 18:36

Ahoj, mám dotaz. Mám tr-x již asi 3 roky. Ze začátku jsem moc nestřílel a když tak pouze střelivo YAF. Pak jsem nějak pořídil i od SaB a nastal občas problém. Stalo se mi, že např. u Trapů 24 (zelený) mi to chodilo v pohodě, nabití, výstřel, přebití. Celej zásobník bez problémů. Pak jsem měl trapy 28 (červený). první nabití v poho, pak jsem již nepřebil, nemohl jsem vůbec nabít resp. "pumpnout" a vyhodit vystřelenou nábojnici. Musel jsem fakt silou držet předpažbí a o zem jí přebít, pak jsem jí vyhodil. Zjistil jsem dalším zkoušením a pozoroováním, že to dělají různé typy nábojů od SaB. Některé jdou třeba buckshock od SaB v poho pak to samé akorát buckshock magnum a opět problém. Takže jsem začal kupovat pouze už ty, o kterých vim, že chodí v pohodě.
Měl někdo podobný problém?? Mám to nějak řešit? Je možné, že mají náboje větší průměr (několik setin mm) a při nabití se seknou v komoře a už není taková síla (přo klasickém pumpnutí) ho vytáhnout?
Ještě podotýkám, že jsem zkoušel tyto náboje nabít do komory (bez vystřelení) je zase vybít a stejně to nejde. Takže, že by to bylo způsobené po výstřelu roztažením nábojnice to není.
Díky za zájem a za rady.
Jinak je to dobrá brokovnice za ty prachy. Klidně bych jí pořídil znova (jen škoda, že je tak mlsná, aspon ta moje) :)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#677 » úte 6. úno 2018, 23:13

Není mlsná, to jen někdo neumí vyrobit náboje dle normy ...



BlackJack
Příspěvky: 1

Příspěvek#678 » pon 16. dub 2018, 21:50

Blacky píše:Bacha v uzkonu AS18 a snad i ZK18 je v zásobníku vložena blokace na max 2ks nabojů. Viz foto. Vyndat jde po vydloubnutí plechoveho krouzku a vytahnutí plastové tyčky. Jen ted nevím, zda ten kroužek nějak narvat zpet, nebo to muze byt takhle. Víčko pružiny drží, ale nějak se mi to nezdá. :) hmmm Řešil to už někdo?


Chtěl bych upozornit, že vyjmutí plechové podložky (zarážky) je možné bez jejího poškození prostým zatlačením do tubusu a naklopením. Tyčinka omezující naplnění trubky se jen vyjme a následně se podložka vrátí zpět do trubky.

Ukázka této demontáže je například zde : https://youtu.be/pF6gE7qtdvM?t=54s

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#679 » úte 17. dub 2018, 06:41

Mno asi kus od kusu. Na videu je brokna, co ma trubici zasobniku bez pertlu na konci. Turek ma asi 1mm od kraje vylisovanej pertl. Jelikoz ta podlozka nebyla ovalna, ale "divnotvar" a ten at natocis na jakoukoli stranu proste mensim otvorem nedostanes. Mozna mela byt v pertlu trubky drazka, kterou by to slo vyndat, ale u moji brokny ji neudelali. :) Podle tvaru spis předpokládám, že se má zdeformovat a pak tam už nevracet, což jsme udelal a za ty roky brokna v pohode funguje.

Takže díky za návod, ale na turky asi nebude fungovat.

zasob.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#680 » úte 17. dub 2018, 19:26

Kubecx píše:Ahoj, mám dotaz. Mám tr-x již asi 3 roky. Ze začátku jsem moc nestřílel a když tak pouze střelivo YAF. Pak jsem nějak pořídil i od SaB a nastal občas problém. Stalo se mi, že např. u Trapů 24 (zelený) mi to chodilo v pohodě, nabití, výstřel, přebití. Celej zásobník bez problémů. Pak jsem měl trapy 28 (červený). první nabití v poho, pak jsem již nepřebil, nemohl jsem vůbec nabít resp. "pumpnout" a vyhodit vystřelenou nábojnici. Musel jsem fakt silou držet předpažbí a o zem jí přebít, pak jsem jí vyhodil. Zjistil jsem dalším zkoušením a pozoroováním, že to dělají různé typy nábojů od SaB. Některé jdou třeba buckshock od SaB v poho pak to samé akorát buckshock magnum a opět problém. Takže jsem začal kupovat pouze už ty, o kterých vim, že chodí v pohodě.
Měl někdo podobný problém?? Mám to nějak řešit? Je možné, že mají náboje větší průměr (několik setin mm) a při nabití se seknou v komoře a už není taková síla (přo klasickém pumpnutí) ho vytáhnout?
Ještě podotýkám, že jsem zkoušel tyto náboje nabít do komory (bez vystřelení) je zase vybít a stejně to nejde. Takže, že by to bylo způsobené po výstřelu roztažením nábojnice to není.
Díky za zájem a za rady.
Jinak je to dobrá brokovnice za ty prachy. Klidně bych jí pořídil znova (jen škoda, že je tak mlsná, aspon ta moje) :)

Mám AS17 -myslím že je to v podstatě shodné s TRX až na lištu a čoky. vystřílel jsem asi 1000nábojů S/B 99% Trap 24g a 28g a ani jeden problém tak bych tipnul že nebudeš mít problém v nábojích ale v komoře (malá tolerance) asi bych navštívil nějakého odborníka-puškaře aby nějakým kalibrem překontroloval komoru hlavně


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozor cenzor naslouchá!



FrHo
Příspěvky: 6

Příspěvek#681 » pon 18. úno 2019, 09:30

Ahoj, včera se mi u Uzkona TR-X stalo tohle. Po nabití nereaguje spoušť (odjištěno je). Je jedno, zda s nábojem či bez. Nedojde k vypuštění bicího mechanismu. Po rozebrání jsem zjistil, že zůstane zamčený v druhé poloze v zadním zámku, ale nedokážu určit, kdy se tento zámek odemkne. Vypozoroval jsem, že když se druhý zámek zamkne a já posunu spoušť vpravo, tak se tento zámek odemkne. Ale kdy má odemykat normálně? Po natažení předpažbí vpřed?
IMG_20190218_091837.jpg
IMG_20190218_092045.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#682 » pon 18. úno 2019, 21:22

Ten "zadný zámok" je normálny prerušovač a zachytí natiahnuté kladivo v čase, keď počas prebíjania držíš spúšť stlačenú po predchádzajúcom výstrele. Uvoľnením spúšte sa posunie dozadu, kladivo sa kúsok naddvihne a je zachytené "predným zámkom". Následné stlačenie spúšte ho uvoľní a kladivo udrie.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#683 » úte 19. úno 2019, 07:24

Přesně tak. Chybu, pokud tam je, nehledej v hácích kohoutu ve spoušťovém mechanismu. Zřejmě málo vergluješ předpažbím, ta zbraň má pojistku proti odpálení při nedovřeném závěru, takže pořádně razantně předpažbím dojížděj vpřed. (Podle stavu kohoutu má ještě hodně málo nastříleno, než aby se tam něco už po.ralo.)



FrHo
Příspěvky: 6

Příspěvek#684 » úte 19. úno 2019, 10:37

Díky oběma. Spoušť při přebíjení stlačenou nemám, prst je na lučíku :-) Zkusil jsem razantně (hodně razantně nabít a dorazit až dopředu, snad 50x) a i přes hrubé zacházení nedojde při opětovném vrácení předpažbí vpřed k uvolnění pojistky proti odpálení. Závěr je dovřený nadoraz. Vždycky po x-tém mačkání spouště pojistka povolí a pak dojde k odpálení. Ale je to nahodilé, až prostě něco někde povolí. Která část má zajistit odjištění pojistky proti odpálení při nedovření závěru?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#685 » úte 19. úno 2019, 11:54

Skontroloval by som pružinu spúšte. Pokiaľ je prasknutá alebo vyskočená, spúšť nie je tlačená dopredu ale voľne vaklá a prerušovač kladivo zachytí aj keď spúšť nedržíš stlačenú. A vypustí ho, ak potlačíš spúšť dopredu... (alebo ňou zacmrndáš ;) ). A potom spúšť stlačíš a kladivo udrie.



FrHo
Příspěvky: 6

Příspěvek#686 » stř 20. úno 2019, 11:33

Tak jsem vše zkontroloval, ani jedna pružina není prasklá. Bohužel nemám funkční schema spouštěcího mechanismu. Zdá se mi ale, že by vratná pružina spouště mohla být jinak vedená, ale nemám s čím srovnat. Máte někdo foto, abych mohl porovnat? Předem díky.

IMG_20190220_113557.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#687 » stř 20. úno 2019, 17:55

To FrHo, mám to přibližně stejně. Ale konec té tvé pružiny je už mimo tu sešikmenou část, co je přímo nad ovladačem pojistky. Vypadá to, že je to trochu vychozené.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#688 » stř 20. úno 2019, 18:11

Ale řekl bych, že je to bez vlivu na funkci rostlináře.



FrHo
Příspěvky: 6

Příspěvek#689 » čtv 21. úno 2019, 09:38

Chyba bude určitě jinde, než ve spouštěcím mechanismu. Nic tam není ulomené, opotřebené. Zbraň je defacto nestřílená, do 10 ran.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#690 » čtv 21. úno 2019, 19:55

Chyba nemôže byť nikde inde než v spúšťacom mechanizme - ak ju nevidíš, reklamuj!
Uzkon TRX nemá žiadnu poistku proti odpáleniu - spúšťa aj rozobratá bez záveru!!!
Tak ako máš spúšťák vonku - palcom natiahni kladivo - musí zaskočiť iba za predný ozub - spúšťový. Medzi kladivom a ozubom prerušovača musí byť medzera. Ak nie je, je to chyba. Preušovač je asi vadný a zasahuje príliš dopredu. Alebo je vadná spúšť či jej pružina, lebo nejde dostatočne dopredu a teda prerušovač neodtlačí dostatočne dozadu.

Obrázek

Takáto situácia na bezchybnej zbrani nesmie nastať - teda tu je chyba!
(Čo znamená "posunúť spúšť vpravo"??? Spúšť má chodiť dozadu a dopredu, nie do strán!)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů