Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1051 » pát 22. úno 2019, 22:23

lepší vzduch než nic. ideální to rozhodně není. Lepší odmaštovač sprej než vzduch. opakuji , problém je malý



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1052 » pát 22. úno 2019, 23:04

Co je to vůbec za zbraň a čo si Kefalín predstavujetě pod termínom "trochu oleje"?



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#1053 » pát 22. úno 2019, 23:19

Glock 19 a trochu oleje znamena ze jsem trochu striknul na plochu kde je zapalnik



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1054 » sob 23. úno 2019, 08:35

Pokud nestřílíš při -40 °C a je to trošku, neviděl bych to jako katastrofu. Vezmi pistoli, vybitou a nenataženou a zakvrdlej s ní ve směru podélné osy závěru, zápalník by tam měl volně kloktat, na některých fórech tomu říkají Glock sound. Pokud je tomu tak, neřeš to. Pokud tomu tak není, dle mého názoru jediná možnost jak to vyčistit je rozebrat = vyndat zápalník a vše vyčistit. Na YT je spousta videí a zase tak moc velká věda, pokud člověk není úplný dřevák, to není. S těmi rozpouštědly bych byl opatrný, Glock má u zápalníku několik plastových dílů a myslím si, že některá rozpouštědla by je mohla poškodit. Například tady je pěkně vidět z čeho se zápalník skládá a jak se demontuje http://glockshop.cz/navody.php#upper



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1055 » sob 23. úno 2019, 11:25

Přesně jak píše ren, pokud z toho máš nervy, tak si prostě rozeber závěr a šachtu zápalníku vem uchošťourem. Stejně by ses to měl naučit rozebírat, jednou za čas by se to mělo vyčistit. A Glocka na prvočinitele rozebere a složí každej, kdo zvládne vkládací kostku pro dvouletý děti.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#1056 » úte 16. dub 2019, 13:26

Dneska na mě na webu vyskočilo toto.

Máte někdo zkušenosti s přípravkem AEROTEC?
https://www.aerotec.cz/cs/produkty/48-aerotec-gun-set?variant=2x50ml

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1057 » úte 16. dub 2019, 16:57

Popis má charakter popisu Horst Fuchs. Na základě ničeho (teda našeho výrobku) zvýšíme výkonové vlastnosti a životnost. Čím už není napsáno (vlastně jo, našeho výrobku)

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#1058 » stř 17. dub 2019, 09:20

audis píše:Popis má charakter popisu Horst Fuchs. Na základě ničeho (teda našeho výrobku) zvýšíme výkonové vlastnosti a životnost. Čím už není napsáno (vlastně jo, našeho výrobku)


Právě proto se ptám na reálné zkušenosti



Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1

Příspěvek#1059 » stř 24. dub 2019, 06:30

Potreboval bych poradit konzervant na lovecke zbrane tj zbrane ktere pravidelne taham ven a vlivem zmen teploty na nich kondenzuje vlhkost. Potreboval bych tedy neco co ma dobrou antikorozni ochranu, co na sebe nebude tahat veskery bordel v okoli a co nebudu muset aplikovat po kazdem prichodu domu, ale chvili na zbrani vydrzi. Idealni by bylo kdyby to bylo ve forme olejnicky a ne spreje.



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#1060 » ned 19. kvě 2019, 08:28

Rainier Wolfcastle píše:Potreboval bych poradit konzervant na lovecke zbrane tj zbrane ktere pravidelne taham ven a vlivem zmen teploty na nich kondenzuje vlhkost. Potreboval bych tedy neco co ma dobrou antikorozni ochranu, co na sebe nebude tahat veskery bordel v okoli a co nebudu muset aplikovat po kazdem prichodu domu, ale chvili na zbrani vydrzi. Idealni by bylo kdyby to bylo ve forme olejnicky a ne spreje.

Zkoušel jste produkty BoreTech? Já na mazání a konzervaci používám Guard XP, ale pro Vás bude asi lepší Shield XP (ten je ale sprej).
https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... 118ml.html
https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... 118ml.html



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#1061 » ned 19. kvě 2019, 08:29

Kolegové, jaká je optimální délka vytěrákové tyče vzhledem k délce hlavně u dlouhé zbraně? Je na to nějaká ideální poučka?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1062 » ned 19. kvě 2019, 11:01

Délka vytěrákové týče má být taková, aby kartáč či jiné čistící "udělátko" vylezlo při čištění na druhé straně hlavně ven celé a přitom se ti to na druhém konci dobře drželo. Žádný vzorec na výpočet délky týče není.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1063 » ned 19. kvě 2019, 18:45

Já mám třeba nesmyslně dlouhou, aby se dal VZ 58 čistit od komory k ústí a tyč se lehce prohla.



Petr777
Příspěvky: 1

Příspěvek#1064 » sob 1. čer 2019, 09:03

Zdravim. Chtel bych se zeptat zkusenych majitelu pistoli, jaka je alternativa konzervace a mazani oproti kupovanym prostredkum, nebo vzdy kuoujete drahe mazani a konzervaci? Diky za nazor/rady.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#1065 » sob 1. čer 2019, 10:09

Ahoj ono je dle mě taky co čistíš - Ono každý ti poradí to svoje takže za mě při čištění AK, SA58, čistím jen WD-40 jelikož střílím skoro denně, Zbraň co používám jednou za čas vyčistím WD-40 a vytřu do sucha a potom to jen přejedu Balistolem ( mastným hadrem ) Pak je taky rozdíl kde skladuješ - pokud si ve vyhřátým paneláku stačí vyčistit a vytřít do sucha. Pokud střílíš často stačí taky vyčistit.
Střílím i M70B1 která nemá chromovanou hlaveň a používám i vojenské střelivo které je agresivnější na zbraň ( koroze) a za ty roky se mi nestalo že by něco zrezlo ( pokud neodflákneš čištění ) Co se týče pistolí tak GLOCK atd čistím stejně jako dlouhé. Sou kluci co používaj třeba NANOPROTECH ale co jsem zkusil já tak Balistol je o hodně levnější a udělá úplně stejnou službu jen víc voní :cry: a i obyčejný motorový olej ( já používám 5W-30 co mám do auta ) stačí pokud střílíš hodně často .....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů