Peltor - sluchátka



dvdmann
Příspěvky: 19

Příspěvek#136 » ned 11. úno 2018, 21:24

Tak to ti neporadím, já pod ně špunty nenosím



dvdmann
Příspěvky: 19

Příspěvek#137 » ned 11. úno 2018, 21:30

Možná to berou součtově sluchátka + špunt. Zvik si zesiluješ přímo tlačítkem na sluchátkách. Je to vypnuto + tři stupně zesílení. Je fakt,že na ten nejvyšší stupeň slyšíš pomalu trávu růst :)



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#138 » čtv 22. bře 2018, 18:43

Dotaz: kde a jaké gelové náušníky k Peltor Optime III ?



-recon-
Příspěvky: 104

Příspěvek#139 » čtv 22. bře 2018, 22:37

Špunty z lékárny a na to aktivní sluchátka Howard leight impact. Ty sluchátka moc netlumí, ale se špuntama je to dobré a navíc slyším okolí. Špunty 3kc sluchátka lehce přes 1200 co si pamatuju. Střílím 357 a 45

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#140 » pon 4. úno 2019, 14:49

HV píše:Získal jsem Peltor E-A-R Combat Arms ...prozatím netestováno na střelnici. Zkoušel jsem pouze jak sedí a jaký je rozdíl při přepnutí. Na léto pro takové to venkovní střílení budou skvělé. Používám za cca 500,- (poštovné to prodraží) něco podobného od Surefire ale tyto lépe sedí a mají výhodu přepínače útlumu.


Uvažuji o těchto špuntech. Má s nimi již někdo reálné zkušenosti?



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#141 » pon 4. úno 2019, 16:51

snackmc - \\\\Ty špunty jsou dobé a fungují ale musíš je nasadit do uší, jednou jsem je nechal ležet na stavu a nefungovaly okolo rány jak z děla, když jsem je dal do uší bylo to již snesitelné :) :D ;) .

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#142 » úte 5. úno 2019, 11:04

kosatka444 píše:snackmc - \\\\Ty špunty jsou dobé a fungují ale musíš je nasadit do uší, jednou jsem je nechal ležet na stavu a nefungovaly okolo rány jak z děla, když jsem je dal do uší bylo to již snesitelné :) :D ;) .


Díky za info. Chápu, že na stavu může být jejich útlum o něco menší :lol:



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#143 » sob 23. úno 2019, 17:13

koupeno a zkušenost s 3M Peltor X4A po cca 1 roce a do 700kč hluchadla

+ utlum dostačující venek/vnitřek
+ naopak si cením že přes ně ještě rozumě slyším případný povel na střelnici
+ kvalitní těsnící kroužek z tvrdšího materiálu
+ horní most a jeho velikost (netlačí nijak zásadně ač se jedná o tvrdý materiál)
+ velikost nastavení
+ velikost mušle kam se schová i vetší ucho bez problému

- možná trochu větší přítlak, po 3+h už to je cítit (spávám s nima občas :)
- trochu protiřeč s plusem / tvrdší těsnící kroužek, může někomu vadit komfort (za mě výhoda, víc vydrží)
- přes zimní tenkou čepici netlumí dostatečně (asi blbost, ale třeba pak někdo nebude překvapen)
- nastavení vejšky je dost na chabé konstrukci nožiček (chovám se k nim ohleduplně, zatím dobrý)
- nejdou složit (kupodivu :) a taková drobnost si člověk řekne, ale s věčným taháním na střelnici bych to ocenil..třeba další sluchadla pořídím skládací



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#144 » pon 22. dub 2019, 20:13

Přemýšlím o pořízení gelových náušníků pro sluchátka Peltor.
Má někdo zkušenost s rozdílem mezi produktem od DoubleAlphaAcademy a 3M?

Příklady produktů:
https://www.4shooters.cz/Nahradni-gelov ... r-d618.htm
https://www.tegus.cz/gelove-nausniky-3m-peltor

Díky za předanou zkušenost :-)



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#145 » stř 22. kvě 2019, 11:24

Stal jsem se vlastníkem Peltor ProTac Shooter. Je to moje první zkušenost s elektronickými sluchátky.
Mám dva postřehy s dotazy:

1.
Mám docela velkou hlavu. Po krátké chvíli mě sluchátka tlačí. Konkrétně se jedná o prostor pod uchem a mezi čelistí a uchem.

Osadil jsem sluchátka gelovými náušníky DAA. Situace se trochu zlepšila (necítím tlak uvnitř ucha), ale stále cítím tlak na zmíněná místa.

Na krabičce je uvedená velikost S,M,L... Předpokládám, že bych potřeboval XL :-)

Existují? Dají se dokoupit alternativné nožičky/nástavce/cokoli pro rozšíření Peltor sluchátek?
Případně, jaký postup zvolit?

2.
I na nejnižší hlasitost sluchátka lehce šumí. S přibývající hlasitostí šum sílí.
Je to problém všech Peltorů nebo konkrétně tohoto modelu?

Díky za rady a postřehy.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#146 » stř 22. kvě 2019, 12:46

MSA Sordin Supreme Pro-X šumí taky. Pokud se nic neděje, tak to slyším - jak se začne mluvit, nebo střílet (prostě nějakej ruch), tak už to nevnímám. Šum nebude problém jen u Peltorů.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#147 » pát 16. srp 2019, 12:11

Ahoj,

potrebuju si koupit hluchatka. Predvybral jsem si peltory Bulls eye III, preferuju lepsi ochranu sluchu (jsem muzikant, spunty jsem nosil na kazdy koncik, jak kdyz jsem hral tak i jako divak, specialni muzikantsky). Premyslim ze si vezmu spunty i pod sluchatka. Ale zda se mi ze ty bulls eye III tu ma malo lidi, spis maji ty X3/4, mate nekdo zkusenosti s bulls eye III?

Pro zacatek strilim zatim jen 9luger na polootevrene strelnici.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#148 » pát 16. srp 2019, 19:22

Ty strilis 9 para, na vedlejsim stavu muze stekat 7,62x25

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#149 » ned 18. srp 2019, 08:34

To je mi jasny, ja se k ty 7.62 taky brzy dostanu:) spis me zajima jestli si myslis ze na to ty bulls eye III staci :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#150 » ned 18. srp 2019, 12:46

Kup x5. Je to to nej tlumeni, co se da za rozumne penize koupit. Muzes to kombinovat se spuntama, jak si zamanes. Mam ty x5 a ze by tlumilo nejak prehnane, to nemuzu rict.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti