Přebíjení 9mm luger



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1396 » ned 24. úno 2019, 16:31

Aha ano, 1/2 je hodne rychlejsi, mea culpa.

Awertzue: odpovedal som vosiczovi, ten pisal 29,32 mm



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#1397 » ned 24. úno 2019, 20:11

Jak dlouhé děláte náboje se střelou 124 gr. od Also pro?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1398 » ned 24. úno 2019, 20:15

:roll: Takove které "chutnaji" konkretni zbrani. OAL se přece muze (nekdy vlastně musi) lehce měnit podle pistole do které hodláš náboje vyrábět. Nicméně vetsina pistolí co jsem zkusil tuto střelu sežere v OAL 29.69mm coz je max CIP.



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#1399 » ned 24. úno 2019, 20:15

OAL 29,5 ALSA PRO 124 gr

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#1400 » ned 24. úno 2019, 23:08

Původně jsem plánoval OAL podle továrních SB. Nakonec jsem dal dohromady lis (Lee Classic Turret), vytočil usazovací matrici a postupně pomalinku utahoval a zkoušel v hlavni, dokud se střela nepřestala zakusovat do drážek - na šupleře cca 31,25mm :roll: Takže jsem to nakonec stejně stáhnul alespoň na max. CIP - 29,7mm :lol:

Po laborování s Auto Diskem a hlavně zápalkovačem (nevím, jestli někdy budeme kámoši), jsem si udělal 10 kusů pro každou navážku níže:

BA9 1/2

Díra | Navážka
.37 - 3,4-3,5gr
.40 - 3,7gr
.43 - 3,9gr
.46 - 4,2-4,3gr
.49 - 4,6gr
.53 - 4,9gr

Poslední navážku nejspíše nebudu zkoušet, protože mi přijde už moc velká. Navíc se mi zdá, že AutoDisk občas malinko podsype/přesype (0,1-0,2gr? Možná jsem jen blbě vážil, jak se pořád vypínala váha) a pokud je to pravda, tak by mohla být přes 5gr, což už je za mojí aktuální psychologickou hranicí. Čekám, že vítězem se stane díra 46 nebo 49, případně Adjustable Charge Bar.

Přesnost mám v plánu testovat cca stylem 5 továrních na záslepku na 10m a 5 přebíjených vedle, abych měl nějakou referenci. Nebudu asi mít dostupnou žádnou oporu a chrona, ale v tuhle chvíli je cíl akorát najít pocitově vyhovující navážka, zjistit, jestli to s ní lítá nějak rozumně a odejít ze střelnice s pistolí v původním stavu :lol:

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#1401 » pát 1. bře 2019, 17:26

vosicz píše:...Po laborování s Auto Diskem a hlavně zápalkovačem (nevím, jestli někdy budeme kámoši)....:


Taky jsem zpočátku válčil se zápalkovačem. Stačilo ho trochu srovnat - lépe kolmo a bylo po problému

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#1402 » sob 2. bře 2019, 02:39

Awertzue píše:Pouzivam pro 9mm LOS HP 123gr, VECTAN91/2 - 4,6gr, OAL 28,6, Crimp: 1/2 otáčky. a pro 9mm LOS RN 123gr VECTAN91/2 - 4,6gr, OAL 29,2; Crimp: 1/2 otáčky. Pokud přidám nebo uberu zhorsuje se soustrel. Zbraň PPQ M2 4''. Nabojnice pokud jdu dolu nebo nahoru o0,4gr jsou porad stejne, ale soustřel je horsi. Prvni si nastav idealni OAL dle komory pro konkretni strelu. Pokud nemusis tak zatim nezkracuj OAL pod 29,7mm u střel RN, potom zkus ty navážky co jsi napsal. Pokud muzes tak porovnej pocitově s továrním střelivem podobných parametrů jak soustřel a chování zbraně tak výsledky na hradlech. Na 9mm Luger se da dobře učit co dělá míň nebo víc prachu vůči hmotnosti střely a tím i co udělá změna rozměrů OAL. Přesypat nemůžeš a dát znatelně míň si pohlídáš.


Navážky (OAL:29,69, SLS 124gr RN) pod 4gr byly dle očekávání docela čajíček, u 4,3gr a 4,6gr už jsem nebyl schopný rozeznat, která je blíž tovární S&B. Po nich jsem zkoušel 2ks 4,9gr, ty mi přišly (ne o moc, ale) zřetelně ostřejší a do budoucna pro mě tahle navážka ohraničuje no-go zónu :| Občas potřebuju shodit nějaké železo, takže další bádání, se bude odehrávat někde kolem těch 4,6gr :geek:

Po mnohých útrapach mi konečně dorazila várka LOS RN 123gr. Na ideální OAL se nedostanu, protože je cca 2mm za max CIP délkou a LOS RN střela je ještě o další 1mm kratší než SLS, které jsem zkoušel, takže ji naopak alespoň o 0,5mm víc usadím a skončím zhruba na tvé OAL ;)



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#1403 » úte 5. bře 2019, 19:04

Zajímalo by mě porovnání Ba9 a Ba91/2. Má někdo zkušenosti s oběma? Cenově to vychází plus minus nastejno.



ventovr6
Příspěvky: 8

Příspěvek#1404 » úte 5. bře 2019, 19:05

Kluci,nemá z vás někdo odzkoušené střely ARES 09-122 FP BB-356 Pb v Grand Poweru K100 jde mi hlavně o OAL docela často se mi hryžou při vstupu do komory.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1405 » čtv 7. bře 2019, 22:42

xdman: BA9 je pomalejší, BA9 1/2 rychlejší... Zrno mají stejné a oba jsou to jednosložkové prachy. Používal jsem je úspěšně pod střely LOS 123gr všech provedení.
Pokud chci dosáhnout minimálního rozptylu na 25m, BA9 1/2 se dle mých zkušeností hodí spíš na slabší laborace. Jakmile jsem přisypal, začal se zhoršovat soustřel. S BA9 lze s klidem jít minimálně na tabulkovou hranici - tehdy taky funguje nejlépe.
PS: Zkoušel jsem i pomalý BA7 1/2, který se výborně osvědčil pod těžké 145gr střely - 145gr LOS FP; 4,35gr BA7 1/2; OAL 27,3mm.

vosicz:
pokoušet se s BA 9 1/2 výkonem přiblížit k továrním 124gr S&B nepovažuji za ideální. Ten prach je na to dost rychlý.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#1406 » pát 8. bře 2019, 00:15

johnnyjak: s tím přiblížením to možná myslíme oba trochu jinak. Šlo mi hlavně o to, aby byla střelba pocitově podobná a měl jsem do začátku nějakou referenci, od které se odpíchnu dál. To se mi asi víceméně povedlo, stejně jako Awertzue, s

LOS 123gr RN
OAL: 29,2mm
4,6gr BA9 1/2
SB 4.4SP Boxer

Měl jsem i namíchané přebíjené + tovární v jednom zásobníku a rozdíl jsem nepoznal. Přesnost zatím těžko posoudit. Na 15m jsem se ve stoje bez opory vešel cca do 10cm kruhu, což asi s aktuální .155 muškou už moc lépe nepůjde, ale pro moje potřeby je to zatím dostatečné. Velká záhada je pro mě úsťová rychlost - musím sehnat hradla nebo někoho, kdo je má (možná někdo z Prahy...? :mrgreen: )

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1407 » pát 8. bře 2019, 07:00

vosicz píše:..........dokud se střela nepřestala zakusovat do drážek - na šupleře cca 31,25mm .........

další limitní parametr je délka, se kterou si "poradí" šuple
tohle by dalo asi jen šuple pro 38super bez vložek



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#1408 » pon 11. bře 2019, 22:17

Dotaz k nejednotné navážce. Lis LeeTurret, prachovač Lee Pro AutoDisk, nová pixla Lovex D032. Navážka prvních cca 200 ks drží 3,9gr, pak to najednou začne lítat až třeba k 2,5gr. Celý prachovač rozebraný, odmaštěný (technický líh), vysušený, a znova to stejné. Celkem se mi to stalo 3x po sobě. Nabalené kuličky prachu u těsnící gumičky mezi trychtýřem prachovače a černým spodkem. Předtím s jinými pixlami se mi to nestalo. Výška nasypaného prachu v prachovači nemá vliv (zkušeny různé výšky). Nemáte někdo podobnou zkušenost a jak případně jste to řešili?

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#1409 » úte 12. bře 2019, 00:03

Stejná zkušenost teď o víkendu. Na začátku jsem převažoval a během prvních 20-30 dávek buď nepadalo skoro nic, nebo méně než očekávaných 4,6gr BA9 1/2. Zásobník plný cca do 1/3, víc nedávám, není potřeba. Za gumou také zrníčka prachu, ale díra byla průchozí, pod gumou adjustable charge bar. Vyčistil jsem prstem od prachu (žádný líh, odmašťování, apod) a beze změny :evil: Mám náhradní gumu, takže jsem zvažoval i výměnu, ale nechtělo se mi uvěřit, že by odešla tak rychle. Vyčistil jsem podruhé a cca po 3-4 dávkách zase všechno v normálu.

Netuším, kde přesně byl problém, ale s gumou to prostě nikdy není ono :lol: Tipuju to buď na vlhkost nebo spíš elektrostatiku, protože jsem lis po posledním sezení pro jistotu ochránil před téměř žádnými vnějšími vlivy igelitovým pytlem do koše :lol:



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#1410 » úte 12. bře 2019, 06:22

Jediné, co mě taky napadlo, je statická elektřina. Ale vzhledem k tomu, že se mi to stalo poprvé, a dělám vsechno pořád stejně, tak jsem trošku podezíral i prach. Pomohla by třeba stříška z plechovky do prachovače, co někdo dává na snížení tlaku při vysoké vrstvě prachu v prachovači?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů