Suite ( v obleku ) Carry - Glock43



mastic
Příspěvky: 23

Příspěvek#1 » sob 23. úno 2019, 15:04

Ahoj vsetci,

Hladam radu od Vas, ludi, skusenych s nosenim.
Pohybujem sa vela casu v obleku.
Nosit napr pri “ casual friaday “ v riflach a tricku je easy.

Ked, ale mam oblek, tak nastanr situacia kedy musim sundat vrch - sako - a je to problem. Teraz ked viem, ze budem mat oblek tak nosim ale v taske od pc ( v takom pripade mam sice kydex, ale nemam v komore pretoze sa bojim keby taska spadla na zem alebo nieco ine)

Hladal som AKA firma by vyrabala holstre k obleku. V CZ som nenasiel ziadnu, ktora by vyhovovala podmienkam:

1. Musi byt Kydex - bezpecnost na 1. Mieste
2. Full sweatguard
3. Musi mat tzv “tuckable sponu” aby som ho vedel koselu zapravit do gati k obleku


Samozrejme objednat holster z USA je moznost... ale cenovo to je raketa..... neviete niekto v CZ o niecom



Rychty
Příspěvky: 3

Příspěvek#2 » sob 23. úno 2019, 17:59

Čau, v obleku sice nenosím, ale pouzdro splňující všechny tvé požadavky by mělo být například tohle https://www.kydexovapouzdra.cz/iwb-vnit ... rap-cerna/



mastic
Příspěvky: 23

Příspěvek#3 » sob 23. úno 2019, 19:07

Ahoj, dakujem za tip. Na kydexovapouzdra.cz som uz pozeral a toto nie je tzv “tuckable” tzn kosela sa neda zapravit (zakasat) do gati tak aby zbran bola pod nou.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#4 » sob 23. úno 2019, 19:11

Tazatel : takové pouzdro mám dle požadavků , vyrobil ongear.Cz na míru na počkání v Praze.



mastic
Příspěvky: 23

Příspěvek#5 » sob 23. úno 2019, 19:16

@audis vdaka urcite to vyskusam. Mozem sa prosim spytat:

Je to cisto kydex alebo hybrid?
A aka bola cena? Zakazkova vyroba bude asi tiez raketa.

Ked tak mozes prosim Private Message, nech to tu nesvinime ludom.

Dakujem



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#6 » sob 23. úno 2019, 20:28

Já rád podpořím Ondru (Ongear), sám od něj pouzdro taky mám a super. Ale každopádně i to pouzdro od RH (kydexovapouzdra.cz) je tuckable. Mezi tou sponou a pouzdrem je mezera a košili můžeš zapravit do gatí až po ten první šroub.



mastic
Příspěvky: 23

Příspěvek#7 » sob 23. úno 2019, 22:01

@wert tak to dakujem za info. Jedno od Rh uz mam a je super. Skusim teda zavolat Ondrovy na Ongear.cz a uvidim aku mi spravi cenu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#8 » ned 24. úno 2019, 00:34

Mastic:
Cena byla do 1500 Kč tu moji ( pistol velikost G43. U mě čisto kydex. Zakazkove na počkání bez příplatku. kydex only.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#9 » ned 24. úno 2019, 11:22

audis:

Můžeš pouzdro trochu nafotit? Hledám něco podobného pro g42.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#10 » ned 24. úno 2019, 12:14




OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#11 » ned 24. úno 2019, 20:30

cokoliv na co se da namontovat ulticlip je pak tuckable. a ulticlip se da navic schovat za opasek. doporucil bych standartni owb pozdro na ktery namontujes dva ulticlipy zvenku.
pouzdro s jednim clipem mi hrozne tancovalo na opasku.
pokud se ti nechce experimentovat a prezijes nenapadny spony pres opasek tak aliengear.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#12 » ned 24. úno 2019, 21:26

Ten ulticlip jsem zkoumal a on celkem ničí oblečení prý, mám potvrzeno i od jednoho výrobce pouzder. Je to dáno konstrukcí toho ulticlipu, že se upíná ke kalhotam a je kovový, plus sem tam ostré hrany.
Další variantou je J-loop - je to plastové a chytá se za pásek ze spodu, aby zabránil vytažení pouzdra. Příp. C-loop, který má pacicky nad a pod páskem.
Také jsem viděl variantu, že se na pásek prilepi suchý zip a druhá půlka je na clipu, který k pásku drží jen tím suchacem, ale nenašel jsem tehdy, kde to objednat - logicky sucháč by měl být velmi kvalitni a bude tam zákonitě opotřebení části na pásku.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#13 » pon 25. úno 2019, 14:23

co sem experimentoval tak mi prislo ze ten c loop bije do oci vic nez nylonovy clip kolem celeho pasku.
Budu ted experimentovat s ulticlipy tak uvidim jak moc je zavazny to niceni obleceni. Ten plech co je v kontaktu s oblecenim urcite pujde necim podlozit nebo podlepit.
Ta varianta se suchacem zni taky zajimave skusim si to vyrobit nevypada to moc narocne.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#14 » úte 26. úno 2019, 02:30

Chápu, je to podivný tvar.
Dej vědět, jak to dopadlo pak prosím.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#15 » úte 26. úno 2019, 14:16

A co třeba mít IWB, které v případě očekávaného svlékání saka (případně dalších oděvních svrchních případně spodních oděvních součástí) přehodím pod stolem nebo na WC do vhodné taštičky nebo aktovky, kterou mám "pod kontrolou a v dohledu"? Tam se clipem chytí za některou z vnitřních kapes nebo o "ucho", vytvořené pruhem se suchým zipem .
A až se znovu obléknu, tak šup s IWB za opasek. IWB po celou dobu manipulace kryje lučík a zabrání nechtěnému výstřelu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host