Dotaz na praktickou část zkoušky



Tonny
Příspěvky: 6

Příspěvek#16 » ned 10. bře 2019, 11:04

u nás to bylo před 14 dny v HK mix skupin A,B,D,E střelba pouze krátká, kdo měl C měl navíc ke krátké malorážku a brokovnici. 1 se ozval že se mu nelíbí střílet ze všeho a policista i komisar ho upozornil že si může zpětně stěžovat a pokud ted neuposlechne komisaře tak pro něho zkouška končí. Ještě na začátku nás komisař upozornil,že stížnost i když bude vyřízena kladně nemá vliv na změnu hodnocení zkoušky. Je pravda, že nakonec se do hodnocení počítal i nástřel takže pokud není člověk kopyto tak z 8 ran malorážky 4 do terče dá.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#17 » ned 10. bře 2019, 11:34

Tonny píše:1 se ozval že se mu nelíbí střílet ze všeho


Tak to jsem na zkouškách ještě nezažil :-)
Ode mě by každopádně dostal pokyny a pokud by odmítl střílet, dostal by razítko pod "neprospěl" :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#18 » ned 10. bře 2019, 12:51

Tonny : Nemáš to nějak zmatené? Nebylo by to poprvé, co jsem to u čerstvého adepta zkoušky zažil. Nástřel se do hodnocení skutečně nepočítá. Jinak naprostý souhlas s CMK.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#19 » ned 10. bře 2019, 13:32

Nemá, už jsem se s tím setkal víckrát na vícero místech. Nástřel by se počítat neměl, ale... Někde se zase střílí bez nástřelu rovnou na ostro. (Zkrátka lidskej faktor :-) )



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#20 » ned 10. bře 2019, 14:17

Nastrel neni povinna soucast. Pokud si zadatel rekne tak ho musi dostat. Komisar ale nema povinnost jo nabidnout.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#21 » ned 10. bře 2019, 14:51

koudak píše: Komisar ale nema povinnost jo nabidnout.

No věc názoru
"...Před vykonáním praktické části zkoušky seznámí zkušební komisař žadatele s průběhem zkoušky..."
a " ....Zkušební komisař seznámí žadatele, ... s organizací střelby ..."
já bych to v tom asi tak trochu viděl

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#22 » ned 10. bře 2019, 15:41

Každopádně to není v pořádku tak ani tak. Nástřel nemohu ani nařídit ani zakázat a určitě bych s jeho možností měl uchazeče seznámit. Pokud někdo zásahy z nástřelu připočítává k "ostrým", měl by vrátit průkaz zkušebního komisaře.



Tonny
Příspěvky: 6

Příspěvek#23 » pon 11. bře 2019, 10:06

marinakus: - chápu pravidla mají být stejná pro všechny.

V naší skupině si na střelbách řekl o nástřelné každý asi ze strachu. Probíhalo to tak, že po 3 ranách nástřelu se terč neměnil a ni nelepil a hned se pálilo dalších 5. Pak komisař prošel terče a hlásil 4 rány jsou v terči je to OK. Tj. i když to veřejně neřekl tak vlastně počítal i nástřel do hodnocených. I když z pistole na 10m to dá skoro každý, ale malorážka na 25m je pro začátečníka horší hlavně když šlo o staré ZKM a muselo se mířit lehce pod černé aby to padalo do černého. Na započítání nástřelů do hodnocení si samozřejmě nikdo nestěžoval protože je to určitý bonus pro uchazeče. Navíc komisař několikrát opakoval,že mu jde hlavně o to aby uchazeč uměl bezpečně manipulovat se zbraní.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#24 » pon 11. bře 2019, 10:42

Lidsky tak nejak chapu, ze nejpodstatnejsi je manipulace a ze 2 zasahy 1mm od okraje kruhu jsou prisny duvod k neudelani...
Ale pravidla jsou holt dana.
Kazda rozumna strelnice ma pro malorazkare slusnou oporu... Minimalne tim zvysi sanci na uspech a clovek se rad vraci tam, kde uspel (nehlede na to, ze by to nemel byt problem nastrilet bez opory).



Karel.K
Příspěvky: 3

Příspěvek#25 » čtv 14. bře 2019, 11:55

Děkuji za odpovědi.

Stále ale netuším jak mám udělat to abych se mohl bavit a policistou a mohl si vybrat termín a střelnici, když to budu podávat
v Kolíně a tam to pošlou do Prahy. Co jsem se ptal známého, tak on bydlí v Praze i v Praze to podával a normálně si vybral kde a kdy z toho co mu řekli.
To mám pak jít znova do Prahy kde to mám řešit nebo to napsat na tu žádost?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#26 » čtv 14. bře 2019, 12:08

Zeptej se, na kterou Prahu to poslou a na to dane OSZBM zajit, ze jim to tam prijde z Kolina.



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#27 » sob 16. bře 2019, 19:24

Tak ono hlavne dost predbihas s vybiranim strelnice v Praze, kdyz ani nevis, jestli ti tvuj "okres" vubec povoli presun - coz dle mych informaci neni povinnost

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů