Výběr přebíjecího lisu



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#496 » pon 11. bře 2019, 14:30

takže s násypkou a držákem na zápalkovač (pokud ho nechci přehazovat) jsem lechce přes 6000.
o kolik to je pak rychlejší než turet?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#497 » pon 11. bře 2019, 15:52

To záleží jak jsi na turettu rychlej. Na tomto delam běžně a pohodlně 400ks/h. Na turettu max 300ks/h s jazykem na vestě. Co se zivotnosti týče nevim.. Dost drobnych dilu je plast (nastesti stojej nahradni soucastky par kacek) tak oproti litinovymu turettu je takovej....ale chtel jsem ho zkusit a stal me komplet lehce pres 5k tak jsem to neřešil.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#498 » úte 12. bře 2019, 18:29

tslaby píše:...Nic jiného než 9mm se na tom dělat nebude. Co byste radili?


Rozhodne pouvazuj o Lee Pro 1000. Pro Luger je idealni, da se plnohodnotne prebijet bez zehleni. Cenove vychazi lepe nez Breech Lock Pro (k nemu neni v zakladu nic, musi se vice dokupovat). Protoze uz jsi zkuseny prebijec, tak by ses mohl dobre vyporadat s obtiznym setupem, ktery Pro 1000 doprovazi. Jako odmenu ti ale poskytne skoro trojnasobnou rychlost oproti Breech Lock Pro (ten je kvuli manualnimu zapalkovani v realu jen o malo rychlejsi nez Turret - cca 300 vs. 350r/hr. Na Pro 1000 jsem sypal bezne 850 - 1000r/hr dle kalibru.
edit: A jestli s nim opravdu budes prebijet jen jeden kalibr, tak je to vazne dobra volba. Spousta lidi na ten lis nadava, ale vsiml jsem si ze to je kvuli neschopnosti ho seridit, prip. lehce upravit aby hladce fungoval. Pokud nebudes prehazovat kalibry, tak se z toho narocneho stelovani stava jen jednorazova zalezitost kterou jednou udelas poradne a pak uz jen opakovane tahas za paku. Ja takhle mam dedikovane lisy pro moje dva nejobjemnejsi kalibry - Luger a .223REM a funguje to vyborne.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#499 » úte 12. bře 2019, 21:41

Chtěl bych něco sofistikovanějšího, než Turret. Pro 1000 mě popravdě vůbec nenapadl, protože jsem právě na něj četl hodně takových drobných problémů, které se u něj musí řešit. Ale pokud by to nebylo nic extra hrozného, byl bych snad schopen vše vyřešit. Přebíjím asi 4 nebo 5 let s tím Turretem a kromě hodně práce na menší produktivitu. Pokud by se z Pro 1000 dala dostat taková produktivita, tak bych o tom asi mohl uvažovat. Kalibr na 99% měnit nebudu, střílím pistoli Luger, letos chci koupit PDW v Lugeru a nic navíc bych nevyužil. Hodně jsem se rozhodoval mezi PDW a AR .223REM, ale tu bych neustřílel. Takže rozhodnutí padlo na PDW a pušku si občas někde půjčím. Akorát tedy koukám, že Pro 1000 je jen tříděrový že?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#500 » úte 12. bře 2019, 22:46

:shock: Tvl.. To bych fakt chtěl vidět těch 850-1000ks za hodinu na Lee Pro 1000.. To je množství který uděláš na Dillonu s podavačem nabojnic. Do trubek Lee se vejde jen cca 100ks nabojnic a naplnit je i s trychtytem neni 8x uplne quick, zapalek se tez vejde max 300.. Takze si dovolim trochu pochybovat o byť 900ks/h :). Ale treba se pletu..



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#501 » úte 12. bře 2019, 23:02

jestli nestačí turet pak asi levnej dillon
https://www.reloader.cz/prebijeci-lis-d ... de%5D=4090
https://www.reloader.cz/prebijeci-lis-d ... de%5D=4090
pokud si kutil tak i lee load master nebo lee pro 1000

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#502 » úte 12. bře 2019, 23:08

Právě SDB nebo Hornady LNL jsem původně uvažoval a stále primárně uvažuji.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#503 » úte 12. bře 2019, 23:33

McFly píše::shock: Tvl.. To bych fakt chtěl vidět těch 850-1000ks za hodinu na Lee Pro 1000.. .


Zverejnil jsem kratke video ktere jsem si puvodne delal pro sebe. Lepsi ted nemam.

https://youtu.be/KmGjAzvxiBQ

Je to jen malicko upraveny Pro 1000 (slabsi pruzina aretace, upraveny vyhazovac, upraveny case collator pro spolehlive a rychle plneni, vlastni kovovy adjustable charge bar, vylestena rampa a vlastni "zavora nabojnic" - proti rozsahu obvyklych uprav Turretu se da rict ze je stock :D ). Takove tempo neni problem udrzet nekolik hodin, protoze jen tahas a cit ti ukaze kazdou potencialni chybu (kterych je u vyladeneho Pro 1000 opravdu malo). Mimo video mam jeste rotacni elektricky bullet feeder ktery paralelne plni 2m silikonovou hadici pr. 10/12 strelami. Po zpotrebovani zasobniku (cca 4x30 strel Luger 124gr.) nasadim hadici a presypu strely behem par vterin - tak se dostanes na tech 1000r/hr. S rucnim doplnovanim strel je to kolem tech 850r/hr. Nejvic casu zabere plneni zapalek do zasobniku. Pouzival jsem vetsinou 3 zasobniky po 200ks, takze 5minutove doplneni se konalo jednou za 600 hotovych naboju. Klidne ti to ukazu i na zivo, neni problem. Otazkou rozsahlou je vsak to vyladeni, je treba rozumnet tomu, co se tam deje a znat omezeni.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#504 » úte 12. bře 2019, 23:45

tslaby> ano, 1000covka je triderova, ale ver mi ze to pro objemove prebijeni nemuze vadit. Hadky o zehleni se muzou vest porad dokola, ale faktem je ze s tremi derami udelas vyhovujici pistolove naboje.
Kofigurace:
1. pozice vypichovani a formatovani, 2. pozice rozhrdleni a prachovani, 3. pozice podani(Lee podavac pod matrici) a usazeni strely a kuzelove krimpovani. Jsem si po letech jisty ze tenhle koncept umi s poplastovanymi 125gr.ARESy nebo pomedenymi strelami (BestBullets nebo Top strely) a S020 produkovat daleko stabilnejsi a ve vysledku presnejsi strelivo nez domaci klasika S&B FMJ.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#505 » stř 13. bře 2019, 04:56

Tak takto tomu už docela věřím.. Problem je, že podavač střel Lee nefunguje korektně se střelama co nemají rovný dno. Já používám ALSY a ty prostě podat neumí, protože se špička podávané střely zaklesne do konkávního dna střely nad sebou a jakmile je jich sloupec víc jak 6-8ks máš smůlu. Zatím jsem nevykoumal úpravu co by to řešila a střely měnit nebudu.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#506 » stř 13. bře 2019, 05:49

To je jasne s temy pertlovanymi dny - je to zminovane i v manualu k tomu podavaci. To by nemelo nikoho prekvapit. I kdyz reseni existuje, tak ja jsem treba rad Alsy obetoval. Pomedene BestBullets jsou objektivne lepsi strely - maji skoro radove lepsi ovalitu. ARES taktez plus jeste stabilnejsi stredni prumer strely.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#507 » stř 13. bře 2019, 07:31

Přiznám se, že k nežehlení nábojů jsem malinko skeptický a nemám s tím moc dobrou zkušenost. Stávalo se mi, že nežehlené náboje se mi občas sekali v pistoli. Proto bych v tom spíše volil pokračovat. Nejsem si také úplně jistý, jak je to v PDW s dynamickým závěrem, co ta potřebuje, to teprve pomalu začínám načítat.

Zase úplně objemovým přebíjením bych to u mě nenazval, spotřebu mám tak cca 4-5 tisíc nábojů za rok. Se Stribogem to počítám naroste tak o třetinu :-D
Rád bych také, kdyby se mi podařilo udělat munici tak, aby šlapala v G26, Shadow i Stribogu, i kdyz toto je jen přaní a realita bude určitě jiná.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#508 » stř 13. bře 2019, 08:57

Ta skepse neni na miste, absence zehleni neni showstopper. Rozhodne bych to kvuli tomu nezatracoval, (ale chapal bych kdyby sis netroufl na to serizovani). Btw. Na tehcto Lee lisech prebijim par let pro nasi partu strelcu a strelkyn s vsemoznyma zbranema v 9mm, .380 ACP, .38 Sp. - namatkou CZ P-09, K100 X-Trim, S&W shield, Walther PK380, Shadow 2, CZ SP-01, Springfield XD tactical, G19, Ruger RCL, Taurus 85 UL, VAR 9mm, ... no a vsechny basti jedno strelivo dane raze, zadne speciality. Opravdu to jde, poradil bych ti jak na ro.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#509 » stř 13. bře 2019, 10:11

tslaby: No na bazaru zrovna jeden Dillon SDB je...skoro mi cukají prsty. :)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#510 » stř 13. bře 2019, 10:23

v.k. : Ano přiznám se, že se i malinko obávám toho doladění. Byť bych si asi byl schopen vše udělat svépomocí, tak jsem na to asi trochu lenivý a raději bych něco, co postavím na stůl, seřídím a začnu pracovat.

Jinak ten SDB na bazaru jsem zahlédl a být to o pár měsíců později, hned bych pro něj jel [THUMBS UP SIGN]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů